Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

jarmik

Herecky bravurní, atmosféra mrazivá. Sice jsem se v kině tloukl do hlavy nad chováním ředitelky školky a pak přátel hl. hrdiny. Bylo to skvělé a mě prostě potěšil závěr tím, že byl jiný, než jsem čekal. :) ()

kritiklon

Děj se rozjíždí pomaleji ale od nějaké 20-30 minuty mě to posadilo na zadek a už jsem ani nemrkl! Byl jsem hlavně plnej očekávání, kdy příjde ke zvratu v Lukasově smutném příběhu ale emoce se vařily jak v pekelným kotli a jeho osud se topil čím dál víc v záplavě nešťastných událostí a opovržení! Zajímavé je, že jsem chápal pocity i činy na obou stranách ( je to hold ožehavé téma a sám nevím jak bych se na té či oné straně zachoval ). Ke konci když už se zdá že čas vše vyléčil mě totálně zabila poslední scéna - to byl doslova závěrečný výstřel ( nejvíce na diváka samozřejmě )!!! "Jagten" je filmem který vyjadřuje bezmoc, beznaděj, samotu ale i nenávist a opovržení a to s velkým důrazem a v tom nejhorším smyslu těchto pocitů! 4* za 83% ()

Garch

Ruční kamera je skvěle využita v momentech, kdy to dává smysl. Vše je natočeno tak civilně a opravdově, že umocnění strašného uvědomění, že se něco takového může stát komukoli, je absolutní. Mads Mikkelsen jedinečný, hraje očima, jako málokdo. A holčička Annika Wedderkopp byla očividně tak popletená a zmatená, že je buďto geniální herečka nebo s ní muselo natáčení hodně pohnout. ...PS: Až na ozvěny dětského sboru, téměř dle "Dogme 95" - nic navíc, než syrová skutečnost. ()

tomik99

Příběh ze života o obyčejném učiteli, který se snaží dělat svou práci dobře, ale vše se obrátí proti němu. Velice smutný příběh, který se de facto může stát každému z nás. A nikdo s tím nic neudělá. Velmi emotivní film, kdy člověk čeká, jak to nakonec dopadne. Kromě skvělého Madse Mikkelsena je tu celá řada dánských a švédských herců, kteří také velice dobře hráli. Krásná ukázka filmu, který nemusí mít velký rozpočet, ale dokáže zaujmout. Češi by se mohli k dánským kolegům učit, jak se dělá dobrý film. A netočit ty sračky, co nám v posledních letech představují. ()

Yardie

Takových 70%. Je to velmi zvláštní film. Vlastně takový o ničem, nic moc se tam extra neděje, jen to tak plyne. Člověk stále čeká, jestli se už něco stane, nějaké překvapení. Na druhou stranu má film takovou zvláštní atmosféru a styl vyprávění, že to člověka baví a zaujme. Jsem z toho takový na rozpacích. Na jednu stranu o ničem, na druhou stranu to má jisté kouzlo. Nebudu tady nyní rozebírat, jak se vlastně mohlo stát to co se stalo a postup všech zúčastněných. To mi hlava nebrala a docela mě to vytočilo hned zkraje. Ale to už je na jiné povídání. Každopádně skvělý herecký výkon Madse Mikkelsena. I přes to, že vypadá, jako že nehraje, tak hraje a to řádně. Pěkné záběry a zajímavý styl vyprávění. Takový zvláštní film prostě. Je to poctivých 70%, protože nevím, jak s tím správně naložit a zanechalo to ve mě zvláštní pocit. Howgh! ()

cesky_hrac

Ze začátku byl film nudný..Na displeji svého počítače jsem viděl nějakého chlápka -Lukas se jmenoval, který je vychovatel ve školce. Ale pak do příběhu vstoupila malá holčička Laura. Když zabalila Lukasovi srdce vyrobené z ,,něčeho" pomyslel jsem si: ,, To je asi nějaký vtip, ne? Ha ha ha." Lukas dárek nepřijal. Říkal jsem si: ,,Smůla, holčičko!Ehm.." V pozdější části filmu jsem měl otevřené ústa dokořán. Říkal slova: ,, Jakože vážně? Dělá si srandu, že?" Proč jsem tohle říkal? Proč jsem měl otevřenou pusu? Všechno tohle se dozvíte při zhlédnutí filmu. Velice vám to doporučuji. Holt Dánové se zase předvedli! ()

Oralfabet

Solidně odsýpající depresárna, u níž si člověk uvědomí, jak moc bezmocné nenávisti vůči celému světu by mohl cítit. ()

filipvrbik

Jako mně se to moc nelíbilo, téma divné až ujeté (ale budiž)...Natočeno je to sice perfektně, stejně jako reakce okolí je až brutální-doslova... bohužel mi tu chybí trocha invence a nějaká zápletka (SPOILER- např. kdyby si to nevymyslela, bylo by to mnohem lepší) sice celý film nevíme , kde je pravda, ale postupem časuse nic světoborného nedozvíme...Je to prostě takový chladný, severský film....60% ()

Jimmy15

Jasný důkaz typické antivýchovy dětí aneb "moje dítě řeklo tohle a tak to prostě je". Sám si myslím, že podobných případů je mnoho. Je zde vidět i ten dementní výchovný styl severských států, kdy dítě má absolutní pravdu a přednost. Jeho neomylnost je daná a nebere se v potaz to, že rozmazlený harant se může kupodivu také někdy mýlit nebo dokonce lhát. Ale zpět k filmu, malá rozmazlená svině, která zkazila vyrovnanému a sympatickému člověku život! Kdo se chce brutálně nasrat, ale při tom jen nevěřícně kroutit hlavou s pocitem, že je tohle klidně realita, tak nechť se na film podívá. ()

petikacka

To je tak, když vám dítě může skákat po hlavě...Někdy je facka výchovnější než neustálé tlachání...Vždycky mě dostane jak se najednou z přátel, kolegů a sousedů stanou samozvaní soudci, kteří ví všechno nejlíp....A začne hon na člověka...Ti seveřani jsou stejně divní a navíc kradou děti...Za mě 100% ()

Prdly_Tatka

Přijde vám normální, že když přijde syn otce podezřelého ze sexuálního zneužívání bránit svého nevinného otce a ptá se: "Proč lžeš, ty malá mrcho?!", tak ho vykopnou z domu, místo toho, aby malá lhářka byla potrestána? Kdyby se mně něco takového stalo, tak by film dopadl úplně jinak. Když někdo lže bez ohledu na věk a způsobí tím, že slušný člověk získá reakci společnosti, že i když nic nespáchal, tak má být potrestán, znamená to jednoznačně chaos, že si každý může dělat, co chce, a když to náhodou někoho donutí spáchat sebevraždu, tak se nic neděje, hodí se to na sebevraha, že kdyby byl nevinný, tak by nespáchal sebevraždu. Pravda je opačná. Lidé a různé zločinecké organizace (policie, soudy) mají vlastně legální právo zničit radši slušného a bezúhonného člověka, než zničit policajta, který lže a kryje ty nejhorší zločiny svých kolegů. V takovém hnusu žije Česko, které je na prvním místě v tom, že česká policie a soudy mají v tajných smlouvách napsáno, že musejí do vězení dostat co nejvíce lidí a nemají hledět na jejich vinu či nevinnu. To je skandální! Takže, když tohle je legální, pak bude stejně legální, když vezmu spravedlnost do svých rukou a začnu se chovat stejně jako zpíčená česká policie a soudy!!! Pokud ne, tak lidé mají černé na bílém, že je v pořádku beztrestně lhát a díky tomu způsobit někomu i smrt. Však co? České instituce, které mají dohlížet na spravedlnost, jsou jediné na světě, které mají povolení legálně a podle zákona zabíjet. Je to hnus, co si česká špína dovoluje a dodnes nechápu, že se občané nevzbouřili a nebrání se. Ano, ono je vážně lepší skočit z dvanáctého patra a mít klid, než se snažit ukázat pravdu, o které víte, že vám ji nikdo neuvěří. Je mi líto mladých a blbých lidí, kteří nic takového nezažili a mají zkreslené názory o pravdě. Tihle lidé žijí v domnění, že především existuje spravedlnost v Česku. Ale pokud by existovala, tak přijdu na jakoukoliv českou policejní stanici, vykloubím tam pár českým policejním zmrdům rameno a nebudu za to trestně zodpovědný, protože můj právník to uhraje na to, že se nic takového nestalo. Protože česká policie tohle běžně dělá svým občanům, kteří si je kurevsky skvěle platí ze svých daní!!! Tohle přesně se děje v Česku. Česko je nejhorší země na světě. Tady platí zákony jen pro některé. Ale pro policii nebo soudce platí jiné zákony. Modlím se, aby byly potrestány všechny policejní i soudcovské kurvy, které nejednaly v souladu se zákonem a s dobrými mravy!!! Je mou povinností to zde napsat, protože jinak se aktivní zpětnou vazbu nedozvím, ale pokud se ti můj komentář líbí, napiš mi to v jedné či dvou větách do soukromé zprávy. Budu na jednu stranu rád, na druhou stranu budeš mít jistotu, že se ti mé komentáře budou zobrazovat i nadále, což je fér. A to není můj názor, to je nezpochybnitelný fakt, když vezmu v úvahu, že jsem zažil na vlastní kůži ženskou, které se nelíbilo, že se jí nezobrazují mé příspěvky, které jsem si uboze dovolil sdílet jen pro lidi, kteří o mé příspěvky stojí a dávají mi to logicky najevo. Tato ženská se zachovala jako naprostá píča, když za mnou přijde v pracovní době a ohlíží se kolem sebe, jestli tam náhodou není nikdo třetí, a když zjistí, že je čistý vzduch, tak mi řekne v rámci pracovní doby (tehdy byla moje nadřízená, což je o to víc děsivější), že ví, že mám nastavený filtr, aby se jí nezobrazovaly moje příspěvky, které sdílím pouze pro lidi, kteří dokážou vyjádřit, že se jim můj příspěvek líbí častěji než jen jednou za deset let? To jako vážně? Tahle osoba za mnou přijde s tím, že v hloubi duše ví, že i když se jí líbí skoro všechny mé příspěvky, ale jednoznačně dá najevo, že se jí líbí pouze jeden příspěvek ze sta, mi připomíná, jako kdybych v roce 1987 řekl svým kámošům před barákem, že mě nezajímají jejich názory, ale že dokážu dát "lajk" na jejich jeden názor ze sta. Věř tomu, že už by se se mnou nikdy nebavili. Docela mě mrzí, že Paví očko nedokáže vyjádřit, že se mu něco líbí, ale pak se nemůže divit, že ovesná konverzace skončí tak, že Očko se domnívá, že má pravdu, a přitom to tak není. To je stejné, jako kdybych řekl, že je normální ukamenovat kurvu za to, že podvedla svého muže. Ale ve kterých státech je to možné? No, v Česku určitě ne, když v Česku v určitých případech vrah vyvázne s podmínkou. A přesně to jsou fakta, která když napíšu jednomu Motýlu, tak mi jen suše odpoví, že ho to nezajímá. No samozřejmě, že tohle odpoví, protože ví moc dobře, že mám pravdu a nechce se dostat do konfliktu, což je zbabělé stejně jako když půjdu po ulici a uvidím, že chlap ohrožuje nožem ženu a chce její kabelku, ale já na svou obhajobu řeknu, že Motýl Onanuel řekl, že je naprosto v pořádku nevyjadřovat své pohnutky, a už vůbec není v pořádku kohokoliv zachránit!!! Já tady nebudu nic psát o tom zasraném neobjektivním motýlovi, jen mi vadí, že takový člověk má právo cokoliv komentovat na sociální síti!!! Ano, i tenhle rádoby humanista má nastaveno ve svém mozečku, že když je někdo z jeho kámošů na tom psychicky hůř, tak má za úkol neříct popravdě, že ho to mrzí, ale dokonce má v popisu práce odpovědět: "Sorry, ale mě nezajímá, v jaké seš situaci, klidně skoč z dvanáctého patra!"  Doufám, že se dožiji toho, že takoví rádoby slušní lidé půjdou za katr už jenom proto, že (ne)přímo schvalují něčí sebevraždu. Tohle by se mělo soudit co nejpřísněji!!! () (méně) (více)

Muel

| Magnolia Pictures | Veľmi dobrý film, len škoda toho rozuzlenia, ktoré bolo vlastne až banálne podané a vlastne svojim spôsobom trocha nedomyslené. Všetko ostatné ale na vysokej úrovni filmového umenia, Mads si to tu "vychutnáva" a podáva presný výkon, pomocou ktorého s postavou súcitite viac než dosť. No a samozrejme po emocionálnej stránke film vyhráva na plnej čiare, nemám tam nič čo vytknúť. Dáni vedia fakt točiť. Viac TU| Hodnotenie: 8/10 | ()

Emo-haunter

Příjemnej filmek, krásné obrazy dánské flóry a fauny a jeden odsouzený vinný neviník a svobodný nevinný viník. Slušně natočeno, poctivé herecké výkony, ale tak nějak to celou dobu jelo ani ne na půl plynu, a čekal bych trochu jiné chování a vývoj postav, rovněž jsem také čekal expresionističtější, realističtější i naturalističtější vyobrazení, no ve finále to byla taková lehká psychologická sonda s neomezeným věkovým přístupem do kin. Mikkelsena mám ale čím dál více v oblibě. ***6,8/10*** ()

Pevek2

Etuda na tema verejneho mineni a jeho zkazonosnosti bohuzel v zaveru slabne. V podstate to nejzajimavejsi se mi zda zustalo preskoceno. To, ze Vinterberg jde proti hysterii okolo pedofilie a jejich "pachatelu" i pachatelu je zajimavym prispevkem do diskuze, ale zkuste si to obratit. Otec ktery veri sve dceri vic nez sousedovi neni principialne spatny. (ostatne na podobne tema, ale daleko plastictejsi jsou americke Pochyby). Daleko vic me desi sousedi, kterych se to netyka ani zdaleka, ale vynaseji soudy, pouzivaji nasili a maji ve vsem okamzite jasno. Vinterberg to cele natocil ciste, ale jako kdyby si hlavne v zaveru zasnil o zlate sosce od akademie. A pointa uz to pak moc nenapravila. ()

LaGomme

Dokonalej příklad typicky lidského chování. Neviděl sem snad ještě víc zneklidňující film, než tohle. Celou dobu sem se v kině ošíval a dobře mi vážně nebylo. Naprosto sem chápal, když pár lidí odešlo, tohle je dost hustý i pro psychicky silnější jedince. K režii, kameře a hercům (MADS!!!!!!!) neni výtka, to je naprostej koncert. Ale ten scénář je vážně dokonalej. Asi jeden z nejlepších filmů, co sem kdy viděl. 100% ()

Psice

Thomas v tomhle filmu tlačí pořádně na pilu a to se mu nevyplácí. Z Honu tak díky tomu vzniká jakýsi paskvil, jehož hlavním poznávacím znamením je černobílé vidění světa s nálepkou "skorohollywood". Díky tomu se tak Thomas přibližuje nenáročným divákům (čti mainstream). Extrém střídá extrém a nic mezi tím (jeden ze znaků černobílého vidění světa - viz výše). Když už jsem přistoupila na hru, že bude ústředním tématem otřepané klišé, žila jsem pak po zbylý čas v naději, že se NĚCO stane - že tuhle navoněnou zdechlinu Thomas přetaví do malého opusu, ne-li snad do něčeho, co by se dalo nazvat přímo hédonistickým zážitkem. Žádný hédonismus se ale nekonal. A když začala jedna scéna přitažená za vlasy střídat druhou, jímalo mě podezření, jestli tohle není náhodou nějaká parodie na film, který jsem ještě neviděla (jestli mi zkrátka něco neuniklo) že bych se aspoň začala nenuceně smát... Atmosféra v kinosále ale nasvědčovala tomu, že tento můj pokus smát se, by byl označen za nanejvýš trapný (nebo, chce-li někdo, frapantní). A právě tenhle prožitek mě vrátil jako úderem blesku do reality a vrhnul mě před filmové plátno, kde se střídaly jasně vykalkulované úseky filmu s těmi, které mi dávaly prostor se alespoň na chvíli pousmát (té trapnosti a prvoplánovosti). A tak jsem se v záplavě těch hlubokých lidských příběhů přenesla v mysli do vzpomínek a s nostaligií zavzpomínala na Rodinnou oslavu - v jednu chvíli jsem si sama pro sebe říkala, že "to" nemohl natočit Thomas - ten, co stál (spolu s Larsem) u zrodu manifestu Dogma 95. A pak už bylo jen kousíček od srovnání toho, jakým směrem se ubírá současná tvorba Larse v porovnání právě s ... tímhle. A tak jsem zatlačila slzu a položila si jednoduchou otázku, jestli prostě jen někomu nedochází invenvence? Tři hvězdičky dávám jednak pod vlivem nostalgie a druhak s přihlédnutím k hereckému výkonu té roztomilé holčičky a charismatu (nebo snad přímo sex-appealu) Madse Mikkelsena. ()

Brylin

Velmi působivý film Thomase Vinterberga s neméně působivými hereckými výkony Madse Mikkelsena a hlavně malé Anniky Wedderkopp. Nejhorší je, ze takhle snadno jde zničit život prakticky komukoli. A i když se vše časem zdánlivě vrátí do starých kolejí, závěr ukazuje, že čas ne všechny rány zhojí. Technicky a řemeslně je obtížné něco vytknout, atmosféra je bezchybná. Téměř pět hvězdiček. ()

pytrisss

Videli tu ty petkari klucinu? Podle utrpnych komentaru jsem cekal tezkou depresivni a silnou dvouhodinku, dockal jsem se zdlouhaveho, nastavovaneho, slabeho cajicku. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014