Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Hanka*

Mads Mikkelsen si cenu pro nejlepšího herce z festivalu v Cannes odnesl oprávněně. Hon je brilantní záležitost, nesoucí se v pomalejším tempu. Přesto jsem hltala každou další scénu s tím, kdy už konečně pravda vyjde najevo a Lucas očistí své jméno. Podařilo se mu to nakonec? Jak se to vezme, ale život už pro něj nebude jako dřív. No a Klára? Ta by zasloužila nafackovat. ()

Bejk518

Uff, tak to byla síla! Říká se, že zrhzená žena je horší než peklo a co pak zhrzená holčička? Vybroušený severský psycho klenot. Výsledek totální bezmocnosti, který vykrystalizoval z jedné zlomyslnosti je prostě mrazivý. A následné utváření reality a přesvědčování taky. ()

Big Daddy

Ano, podobný námět není nic nového pod sluncem, ale dánské podání Vás vyplivne tak emocionálně namasírovaného, že jeho otisk jen tak nevyprchá. Vydržte tajemný úvod, který se zdá být nudný, ale opak je pravdou a odměnou možná bude i o něco střízlivější pohled na svět i sebe sama. ()

metylovice

Hon je film, který mě pořádně vtáhl do děje a který mě neustále nutil přemýšlet, co by měl herec udělat, aby se ta smršť nenávisti vůči hlavní postavě zastavila. Dánská kinematografie stejně jako ta skandinávská většinou neobsahuje klišé a tak lze jen těžko předpokládat, co se stane. Ovšem ani poslední záběr neznamená, že moje hlava může vypnout, ale spíš že dalších několik hodin budu stále myšlenkami s filmem. Za mne hodnotím známkou 5. ()

TOPmoovie

pribeh je samozrejme dost absurdny. ale...ale!... toto je sila klebety. a tento film o otm dobre vypoveda. o primitivnych ludoch, co veria na klebety. a dalsia vec..deti vobec nehovoria pravdu.., vzdy. ()

DrobnohledX odpad!

Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval a těšil jsem se na projekci. Nastalo ale naprosto gigantické zklamání. Hlavní průser je fatální nelogičnost. ()

danny70

Od začátku až téměř do konce jsem to považoval za naprosto vynikající film. Vtažen do děje, fandíc chudákovi Lukasovi a to i nahlas, těšíc se, jak tady nasázím pět hvězd. Ale ten konec? Co to mělo být? Najednou taková až skoro romantika. Mně provést něco podobného, tak s danými lidmi už do smrti nepromluvím - a to v tom lepším případě. V tom horším bych se pokusil jim to dát pěkně sežrat a ne se ještě vzájemně plácat po ramenou. A kde zmizela Gréta? A ten výstřel na závěr, to bylo jako co? Že by dvojka s pořádným nářezem? ()

Fhilipo

Fantasticky Mikklesenov výkon. Dokonale vyobrazenie zlomeného muža. Hoci každý film skresľuje realitu, všetko ostatné mi pripadalo, prehnané, nereálne a absurdné. Pri sledovaní tohto filmu som mal dosť nervy. ()

Mates Hradecky

Jeden z mála filmů, který jde do takové hloubky lidského utrpení, že jsem zvažoval odchod z kina. Výborný jako vždy Mistr Mikkelsen v roli životního outsidera, který vezme práci vychovatele ve školce a je obviněn z pedofílního kontaktu s dětmi. Prožitek až na kost. A jako třešnička "happy end". Na to se podívejte, soudruzi Američané, jaké ti Seveřané točí filmy! ()

sha.piro

Jedno z nejúžasnějších psychologyckých dramat, které výstižně ukazuje jak málo stačí k tomu, aby se vše, co máte, proměnilo v prach. Fantastické herecké výkony všech představitelů, skvělý scénář, režie, střih, hudba a neuvěřitelný cit pro detail i atmosféru.... to vše ukovalo tenhle silný film tak, že jsem napětím ani nedýchal. ()

Kytiii1

Rozebralo mě to na milion malých kousíčků, ještě teď vytřeštěně koukám do prázdna a suše polykám... Velmi silný argument, proč je školství pro muže půda více než nebezpečná... ()

Tomiczekk

Opravdu, zlej sen, dělat učitele ve školce. Nejhorší je, když přátelé člověk ztratí tvrzením spratka jedním lusknutím :-O ()

dauby

Pořád říkám, že učitel je jednou nohou v kriminále. Vždycky se může něco zvrtnout. Jako v tomhle filmu. Drsné a psychologicky pravdivé: zlo a zbabělost jsou často dvě strany téže mince. A kolektivní zbabělost je nejhorší. Velmi silný film! ()

chytri

Dle mého se jedná o jeden z nejlépe natočených emocionálních filmů. Film sevře žaludek a bezmoc hlavního hrdiny se pak honí hlavou ještě hodně dlouho. Pro mě osobně snad nejlepší drama, co jsem viděl. ()

KubaTT1

RE:MikeCool- Jaké výkyvy?! Film byl zcela v pořádku, spíše jsi něco nepochytil... Film je naprostá dechberoucí bomba, co dodat? Snad jen aby jste se na tento film podívali, stojí opravdu za to! ()

gael83

Silné téma, psychologická sonda o síle lži a pravdy, jak málo stačí, aby byl skoro zničen jeden život. Vina a absurdní důvěra, excelentní Mads a jeho minimalistická výrazovost, civilní styl a mrazivý sever. Chvílemi sem měl chuť zařvat, až tak emotivně působí toto brilantní drama. Opravdu děti říkají jen pravdu? ()

tata22

Tak tohle je vážně hustej kousek filmového umění. Seveřani zase ukázali část z jejich vlastních duší a cože se to vlastně skrývá za údajně nejvyrovnanějším a nejvyspělejším způsobem života. Ta hrozba ukrytá v každém z nás, ty hony na čarodejnice a běsy všude kolem. I takhle může vypadat zdánlivě poetický severský svět. Od takového filmu neodejdete a bude s Vámi žít dlouho. Právě pro takové filmy mám toto umění tolik rád. Ale dostat ze sebe tu hrůzu a mrazení ještě nějakou chvíli potrvá. U Larse von Triera jsem se toho nezbavil roky, doufám, že tentokrát to bude u toho filmu dřív... ()

pepca72

Zbytečné cokoli rozvádět, nutno vidět. Mohu jen pochválit a doporučit všem. Mikkelsen je urančivě přesvědčivý, a celý příběh, mě do sebe vtáhl a na konci filmu vyplivnul, s pocitem, že takhle nějak, se vlastně my lidi k sobě chováme a chovat budeme. Plných 5 *. ()

Prochy

Majstrovsky vystavaný príbeh. Čumel som na to hypnotizovaný takmer celé dve hodiny, snažil sa empaticky pochopiť počínanie každej persóny a kedže sa mi to celkom darilo, všetkému som uveril. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014