Večerníček

Rodinný
Československo, 1965, 10 min

Účinkují:

Michal Citavý

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko. První odvysílanou pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži. (sator)

spaca888

Ať už jsem to byl já, či moje rodiče, všichni jsme se v dětském věku těšili až přijde sedmá hodina večerní a budeme si moci užívat pohádku na dobrou noc :) ()

knihovna

Samozřejmě si člověk položí otázku - co tady vlastně hodnotím? Znělku, jednotlivé večerníčky či celý tento fenomén? Nevím jak kdo, ale já hodnotím fenomén jako takový, a ten je u mě jednoznačně za pět. Z nostalgie, za vzpomínky ať už když já byl dítě, nebo se díval s mými dětmi ale hlavně za něco, co už se nevrátí, přestože se ten pořad ( alespoň myslím) pořád vysílá. Bohužel, už se nedívám protože má infantilita se ještě plně nerozvinula, mé děti už odrostly a zatím se nerozmnožily. Nezbývá než počkat na vnuky. ()

ostravak30

Netřeba asi komentovat Večerníček. Nejstarší a nejznámější pořad v Česku. Prakticky každé dítě jím alespoň jednou prošlo. Samotným pořadem byla odvysílána celá řada samostatných seriálů, ale Večerníček i tak zůstal jedním z nejhodnotnějších pohádkových pořadů. Legendární znělka i animace zůstanou v paměti navždy. A tak si závěrem jen povzdychnu, že je škoda, že Čt Večerníček odsunula na vedlejší kolej na druhý program. Vytlačují jej totiž podvečerní seriály jako Scooby-Doo, Spongebob anebo další americké seriály. Přesto naštěstí ještě mnoho rodičů k Večerníčku děti vede tak jako já svou dceru. ()

walkingdead

Legenda:-) Už jen kvůli tomu, že už nikdy nebudu mít tak bezstarostný život jako v dobách, kdy jsem Večerníček pravidelně sledoval, nemůžu hodnotit jinak. ()

Zirael

Večerníček je pořad, který jsem sledovala pravidelně a u kterého jsem vydržela nejdéle, i když se na něj teď nedívám. Nejlepší byly staré večerníčky jako Krtek, Bob a Bobek, Zvířátka pana Krbce a Pohádky z mechu a kapradí. Ty moderní byly protivný a blbý. ()

ssarka

prostě snad nejlepší nápad v dějinách české televize..moje oblíbené jsou ty staré večerníčky natočené za minulého režimu..ty novodobé se mi už nelíbí ()

ankkk

Jednotlivé večerníčky mají samozřejmě velmi rozdílnou úroveň, ale jedinečná je myšlenka pravidelného pořadu. A úžasné je její trvání. ()

bratr_jezek

Každé dětství je s něčím spojené. To mé je asi nejvíc spojeno s večerníčkem. Z hlediska toho, od kdy je vysílán, to pak bude nejspíš nejúspěšnější pořad všech dob :-D ()

Misan1993

Co na to napsat?..Prostě denodenní předspánková rutina malých dětí, avšak dobře se na tyhle chvíle a časy vzpomíná. ()