Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

fojtas

jednak si myslim, ze vse co se v zivote stane ma z dlouhodobeho hlediska svuj neoddiskutovatelny vyznam a take se priznam, ze z hlediska fyziky je to naprosty naprosty blabol, ktery nekolikrat sam sebe vyvraci... ale jako jooo pro mene perfekcionalisticke divaky je to asi zabavne ()

Bo

Veľmi pekná feel good vecička. Na zamračený deň s horúcou čokoládou a v deke. Tie najkrajšie momenty života jednoducho zlepené dokopy do pekného, dojímavého mixu s jemne sci-fi motívom, nevtieravo zapracovaným do romantiky na druhú. Kašľať na klišé, toto je pekné. ()

Bezda22

Dnešni televizní program, Nova Cinema 20:00. No, původně jsem měl v plánu jinej film, ale tak jsem kliknul v mobilu na televizní program a rozklikl tehle film tady na csfd.cz (jak geniální propojení programu a filmový databáze). Tak jsem si přečetl přesně první tři věty popisu filmu a už jsem to přepínal právě na film Lásky čas. Termín "cestování v čase", to je moje slabina a to ve filmech miluju. No, zlákalo mě i hodnocení. Už mě pár romantickejch filmů dostalo a překvapilo, takže jsem tady tajně doufal, že ve spojení s cestováním v čase budu zase mile překvapen. A hele.... Hrozně milej a sympatickej film, kde není cestování časem nijak komplikovaný a dramatický. Drží si nadhled a není to hlavní věc o kolo, který se to tady celý točí. Takže žádnej "Osudovej dotek", ani "Donnie Darko"... Ani typ cestování v čase jako "Návrat do budoucnosti" (tady to totiž do budoucnosti nejde)... No, nebudu to nějak sáhodlouze rozebírat. Každopádně sympatický herci, příjemnej film, cestování v čase, trocha dojetí, trocha humoru... Hezký... A jsem rád, že nebyla chyba dát dneska Nově šanci... 80% ()

PaRi

Tak tohle mohlo dopadnout jako hrozný kýč, ale nestalo se tak a to díky zkušenému Richardu Curtisovi. Velmi příjemný a milý film. ()

topi80

Mám z toho filmu takové rozpačité pocity. Ať už jde o komediální, romantickou, poučnou či dojemnou složku, ani v jedné přes mnohé pozoruhodné momenty nijak závratně neboduje. Přesto mohu doporučit jako nenáročný film. Ale nečekejte ani záchvaty smíchu ani nějaké dojímání. ()

papadoce

Na štyri som potreboval dve. Vysvetlím neskôr, alebo pochopíte. Ten film je tak nádherný a tak prekrásne málinko, málililinko naivný. V hlavných úlohách hrajú dva typy škaredých ľudí. Domhel či jak sa volá, ktorý je proste škaredý a takým ostane. A Ráchel, ktorá je tu sympaticky škaredá, pričom štandardne je sympaticky krásná. Čo by som Vám ešte povedal, nuž, keď si to pozriete, uvidíte jedno z najromantickejších požiadaní o ruku vo filmoch vôbec, uvidíte krásne topánky na nôžkach Ráchel aj Margot, uvidíte pekný príbeh plný humoru a lásky. Lásky muža a ženy, otca a syna, brata a sestry. Uvidíte mnoho pravdy o živote a o tom čo je naozaj dôležité. Už ste prišli na to, čo znamenala prvá veta ? Mne sa totiž vysvetľovať nechce. A mimochodom, na päť som potreboval tri. ()

celticek

McAdams je typ přesně pro romantické komedie a generál Hux nemá na to, aby celý film utáhl. Dá se na to podívat. Jednou. ()

vlKousek

Konečně po dlouhé době parádní film :-) Film, co má obyčejný obal, ale neuvěřitelnou duši. Chytrý humor, nevtíravý příběh, prostě zase jednou opravdu povedená romantika jako bič! Jen té reklamy na spokojenou a harmonickou rodinu by tam mohlo být méně....ale byla to fakt super reklama!! 9/10 ()

PAVLIS

V detailech potěšilo, ale jako celek spíš rodinné než romantické, spíš úsměvné než vtipné, spíš patetické než přirozené. Tedy alespoň na mém přijímači. A neodvažuju se do detailu radši domýšlet místní logiku cestování časem. Bojím se, že pak by i ten slabě pozitivní pocit mohl zmizet. ()

Matte27

Ano, ano, ano! Tenhle film má všechno. Je vtipný, chytrý, originální, dojemný, nepředvídatelný a vlastně i docela uvěřitelný (pomineme-li problematiku cestování časem). Spousta příjemných herců a lehká, zamilovaná atmosféra zážitek ještě prohlubuje a dokazuje, že romantické filmy nemusí nutně končit jako klišé. Ostatně, o tom nás už pan Curtis, coby scénárista/režisér, několikrát přesvědčil. Jeho filmy mají všechno to výše zmíněné a k tomu ještě ohromnou jiskru, jež dokáže rozžehnout úsměv na tváři a zahřát u srdce nejednoho člověka. ______________________________________ Poznámka pro vědátory a milovníky sci-fi. Pokud v tomto filmu chcete hledat trhliny ve scénáři v podobě časových paradoxů, motýlích efektů a nevím čeho ještě, rovnou si to odpusťte. Tenhle film nemá být obsáhlou studií o cestování do minulosti a jeho budoucích následcích. Cestování v čase využívá pouze jako malou berličku k dotváření originality příběhu. Je to film o lásce, tak ho tak berme. EDIT: nedalo mi to a na film jsem šel do kina ještě jednou. Měl jsem z něj stejně kladné pocity jako po prvním shlédnutí. Přidávám pomyslnou hvězdu. ()

boombang

Přiznám se, čekal jsem stejně trochu víc. Ale za to mohou dvě věci - příliš jsem se na film těšil a bohužel jsem viděl trailer (ten vyžvanil prakticky vše podstatné). Ale zklamán nejsem, to by se mi s Curtisem ani nemohlo stát. Jako romantická komedie je to vysoce nadprůměrné, i když druhá půlka filmu už krapet drhne.a zápletka se vcelku taky mohla vytěžit ještě lépe. Dal bych čtyři hvězdy a ani bych nemrknul - ale to by v tom nesměla hrát Rachel. Za ni dávám pátou hvězdu a dal bych i šestou. Její Mary je přímo ztělesněním ženské roztomilosti (a ofina rulezzz), stejně jako Bill Nighy ztělesňuje představu správného táty. Mladý Gleeson je taky fajn, jeho dosavadní neokoukanost je ve filmu jen k dobru. Mnozí budou možná remcat, ale já tu prostě vidím další vánoční klasiku, hned po Lásce nebeské. Jen počkejte na Vánoce 2014 v TV! ()

Barghest

Curtisovi se povedla věc téměř nevídaná. Natočil romantickou komedii, která nejen že je opravdu romatická, ale ona je dokone i opravdu vtipná. Už jsem dlouho nezažila, aby se celé kino od srdce smálo. Jakmile jsem se naladila na zvolna plynoucí tempo snímku a nechala na sebe působit odzbrojující feel good atmosféru, kolegyně depka byla nucena odebrat se do věčných lovišť. V tomto ohledu je Lásky čas velmi spolehlivou zbraní, jejíž kadenci zesiluje perfektní obsazení v čele se sympaťákem Domhnallem Gleesonem, příjemná hudba a celkem nápaditý scénář. Na klišé a oslí můstky sere Bílej Tesák, já jsem se prostě bavila. Třešničkou na dortu budiž pozitivní poselství nakonec, které mi zajistilo dobrou náladu ještě na týden dopředu. P.S.: Palec nahoru za cynického kámoše Harryho, v němž jsem se dost poznávala. ()

BardDeLune

About Time je opravdu vkusný název nicotně přeloženého filmu, který po shlédnutí hned připomene co bylo klíčovou myšlenkou, která byla podaná nenuceně a s humorem. Nehrála si na žádnou sentimentální břečku obdobných témat ale se skvělým hereckým ansámblem naservíroval krásný romantický film s myšlenkou, která se lidem pořád musí opakovat dokola jelikož ji stále zapomínáme. Úžasní Gleeson a Nighy. ()

Bendiys

Clovek se uprimne zasmeje a pobavi nad dialogy a situcemi. Z hlediska romantickeho filmu, ale Lasky cas vyrazne ztraci. Je totiz na svou delku prazdny a neosobni. Nenachazim scenu, ktera by byla celkove spravne sladka, nebo dojemna, tykajici se ustredniho paru. Nejlepsi okamzik nastava v podniku bez svetel, ale prvni viditelne seznamovani je neprirozene (a to je tam celkem trikrat). Je to i predstavitelich dvojice a zde to neni ono. Rachel uz natocila lepsi romantiku. ()

Samarol

Tenhle film se pro mě okamžitě stal výjimečným. Nejprve jsem ho vůbec nechtěl vidět. Hlavně mě nelákalo cestování v čase po zkušenosti z Jumpera. Ale po pár chvílích mě neuvěřitelně začalo zajímat, jak to všechno dopadne a už jsem se nemohl utrhnout. Rachel McAdams je pro tyhle romantické role jako stvořená, a ve spojení s Domhnallem Gleesonem, i když nejdříve vypadal jako její mladší bratr, nakonec vytvořili sympatický pár. Strašně se mi líbí anglická krajina, hlavně venkov, a tady sem si jí užil přímo vrchovatě. Prostě výprava byla „na můj vkus“ naprosto perfektní. Nejdřív jsem se smál a snažil se nekoukat na trapné situace a pak přišlo jenom zděšení a trocha slz. Už jsem si myslel, že scéna z Forresta Gumpa, kdy umře Jenny, zůstane nepřekonána, ale Richardu Curtisovi se to povedlo. Kdybych to shrnul do jedné kopy, tak začátek výborný, prostředek výborný, konec „sakra“ výborný. Hudba výborný, výprava výborná, herci výborní. Škoda, že nemůžu udělit víc než pět hvězd, Lásky čas by si je rozhodně zasloužil. ()

drtickaa

Nečakala som veľa, no dalo mi to oveľa viac, než by som si kedy od romanťáku dokázala predstaviť. Nádherná novodobá rozprávka, v ktorej vám motív cestovania v čase pripomenie, aké dôležité je umenie skutočne žiť. Dokonalé obsadenie (tradične dobrá Rachel, pre ktorú sa podobné role už stávajú archetypom, sympaťák Dom, ktorý sa odteraz snáď bude v kinách objavovať častejšie, a nenapodobiteľný Bill, ktorého si zamilujete až tak, že i slza ukvapne), prekrásne exteriéry, príjemne ľudský scenár a famózny soundtrack. A pamätajte si: If you're not busy being born, you're busy dying. ;) 85% ()

PF 2014

PF 2014