Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

demovka

Zasloužil by si 3+, protože je lepší než průměrný koukatelný film a zároveň je o trochu horší než velmi dobré filmy. Hlavní hrdina nepatří mezi nejsympatičtější herce. Situaci zachraňuje Rachel McAdams. Je velice výrazná, i když se scénář snaží, aby nepřekryla herecký výkon hlavního hrdiny. Měli bychom si odnést z filmu myšlenku, že máme žít tak, jako by ten den byl náš poslední. Máme se radovat z maličkostí do takové míry, že už bychom ten den ani nechtěli znovu opakovat pro vylepšení. Hezké, ale nevím, jeslti stálo za to natočit kvůli tomu film? Asi ano. Přidali k tomu i ukázku pěkného vztahu mezi otcem a synem. I když jsem nepochopila tu ideu přerušení kontaktu s otcem kvůli narozením třetího dítěte. Ale to není tak důležité. Schválně, najde se mužský, co si vleze do skříně či komory, zatne ruce v pěst a zkusí to? Já to zkusím ()

WertGar

Přívětivé, konejšivé, dramatické, smysluplné, napínavé. Myslím, že málokterý film mě tolik udržel v napětí po téměř celou dobu sledování, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a člověk jim musí fandit i když občas dělají hlouposti. Natočit film, který je zároveň tolik romantický i tolik sci-fi současně a přitom to není zpatlanina, je umění a i proto se k tomuto snímku určitě rád časem vrátím (což obvyke příliš nedělám). Kromě toho všeho ještě zbyl prostor, pro nějakou tu myšlenku, za což tvůrcům patří můj obdiv.  Ještě mi přijde správné zareagovat na v komentářích často zmiňovanou nelogičnost. Je to něco, co mi obecně na filmech vadívá asi nejvíc a mám sklony kvůli tomu odepsat celý film, ale musím říct, že tady jsem s tím problém neměl. Myslím, že zdrojem pocitu nelogičnosti je nepochopení principu "jde se vrátit do momentu, který si pamatuješ". To platí, jak do minulosti, tak do budoucnosti (tedy např. pokud se někdo vrátí do minulosti a prožije vše znova, má stále možnost se vrátit do chvíle, než se do minulosti vrátil). ()

malyLibor

Vždy jsem měl rád anglický humor a anglické knihy. Díky pejskovi jsem poznal Anglii a taky jsem si ji zamiloval. A dnes jsem si uvědomil, že mám čím dál raději i britské filmy. Když jsem si pouštěl tento film, nic jsem od něj nečekal, chtěl jsem si pustit romantikou komedii pokud možno s příjemnými herci, nebo aspoň hezkými herečkami. Musím přiznat, že Domhnall Gleeson rozhodně není můj typ, ale svou roli hrál moc hezky, naprosto civilně a opravdově. Překvapil mne Bill Nighy, ten byl naprosto úžasný. No a herečky? Skvělé. Navíc velmi zajímavě použitý nápad s cestováním v čase a jsme u romantické komedie, jaká se hned tak nevidí. Pro mne hodně milé překvapení a moc hezky strávený večer, ()

kyblik2

Taký mix Osudového dotyku a ženy cestovateľa v čase. Milé, príjemné aj emotívne. Herecky perfektné a na prekvapenie viac vtipné ako niektoré filmy s označením komédia. Ďakujem za tento príjemný filmík z prostredia Anglicka. ()

PoprockCZ

Moc milý film, se sympatickými herci, kterému lze krásně rozumět díky britské angličtině. Časové posuny jsou jednoduše a jasně vyjádřeny, tak jak by tomu mělo být. Tedy žádné zamotané přestřihy, ale hezky odvyprávěný příběh. Líbí se mi i prostá, ale hodnotná myšlenka filmu: "Žít každý den pouze jednou, tedy užívat si jej tak, abych žádné cestování v čase nepotřeboval." ()

laura123

Od začiatku ma to bavilo, lenže už v takej polovici som čakala nejakú zápletku a čakala som do konca a žiadna neprišla. Pekný film, len ta väčšia zápletka mi tam chýbala. ()

kodwin

Milé, slabší první půlka, asi po hodině jsem si neuměl představit, co se bude dít. Naštěstí druhá půlka byla o poznání lepší.Rachel McAdams je fakt sympaťanda. ()

Pythonator

Rozkošná fantasy romantika, která vděčí Rejčl Mekedems za veškerou rozkošnost. Nadpřirozený námět je kouzelný sám o sobě, ale pracovat by se s ním dalo i mnohem lépe. Jako dobrá komedie to moc neobstojí, protože je tu vtipu velmi málo ve srovnání např. s Láskou nebeskou, ke které to tu nevím proč lidé přirovnávají jako kvalitativně podobnou komedii. Je to celé takové ženské, až jsem u toho málem dostal krámy. ()

BobinoZH

Krásny film. Začína ako klasická romantická komédia a postupne sa vyvíja do drámy. Začína ako obyčajný príbeh chalana hľadajúceho šťastie a končí ako nezvyčajný príbeh otca a syna. Začína ako príbeh bláznivého získavania dievčaťa svojho srdca a končí dramatickým príbehom rodiny, kde treba zachrániť sestru, rozlúčiť sa s milovaným otcom a pritom neprísť o svoju lásku a dokonca deti. Vývoj od teenagerskej komédie do vzťahovej drámy je taký plynulý, že ani nezbadáte a pozeráte akoby iný film. Toto tu ešte nebolo... ()

CaptainAss

Krásná romantická komedie a na to, že jen málokdy mám náladu na romanťárnu, když jsem tohle uviděla už jsem to musela dokoukat! Bylo to vtipné, dialogy živé, cestování v čase tomu dodalo dostatečné napětí. Ještě jak byl celý příběh dosazený do anglického prostředí a celkově tam bylo i trochu toho britského humoru, tak mě to jako milovníka Anglie velice zaujalo. Mělo to celkově strašně super atmosféru. Příjemné vystupování postav, herecký výkon byl dostatečně realistický, takže člověk se dokázal snadno vcítit do situací, co se můžou dít i v reálném životě (až na to cestování a časté schovávání do temné skříně). Moc krásný příběh i pro lidi, co se moc nevyžívají v romantických komediích. A pro milovníky Anglie! ()

IsiaTed

Film ukazuje cestování časem v jiné perspektivě než jsme zvyklí. Avšak se mi zdá ve výsledku, až moc přeplácaný optimismem, láskou a nezachycuje moc negativních stránek cestování časem nebo láskou mezi hlavním hrdinou a jeho osudovou láskou. Proto mi kromě cestování časem přijde nepřirozený i svět, do kterého je příběh zasazen. Nazval bych to spíše takovou "pohádkou" pro starší publikum, ve které je vše v pořádku a když není, tak stačí zatnout pěsti v temnotě a napravit to. Obsazení je perfektní, kamera je uspokojivá, soundtrack je příjemný na poslech a příběh má originální námět a dobře napsaný scénář, avšak není dotažený do konce. ()

KuceraJohny

Film na který jsem šel v roce 2013 úplnou náhodou a zároveň film, který mi extrémně přirostl k srdci. Rachel McAdams je zkrátka božská a Domhnall Gleeson je snad poprvé opravdu sympatický. Miluju ten příběh a nic tomu nebrání ani ten fantasy prvek, naopak je tam velmi důležitý. Cestování časem se může zdát k tomuto filmu vyloženě nevhodné, ale zde to jenom umocňuje poselství, které se snaží snímek sdělit. Opravdu pokaždé co jsem to viděl, jsem se cítil jako bych na to koukal poprvé a plně si to užíval. Richard Curtis mi po Notting Hillu opět poskytl příjemný pocit a asi mu budu muset věnovat více pozornosti. Lásky čas je dokonalý také díky britskému šarmu, jenž má film bezpochyby v sobě. Pokud se chce člověk skvěle bavit a zároveň rozjímat Lásky čas je přesně to pravé. ()

Bogrant

Ako málo potrebuje človek ku šťastiu. Stačí sa len zatvoriť do skrine, zaťať päste, myslieť na miesto v minulosti kam sa chce vrátiť a šup, je to tam. Výborný recept na depresívne stavy, pretože toto skromné dielko nesie v sebe takú pozitivitu, že hneď vám to vyčarí úsmev na tvári. P.S. Rachel je fantastická. ()

tribican

Je to přeslazené? Ano. Je to neuvěřitelně neuvěřitelné? Ano. Je to možná trochu zbytečně dlouhé? Ano. Možná právě proto je Lásky čas ale jeden z těch filmů, který musí potěšit snad každého. Domnhall Gleeson a Rachel McAdams tvoří perfektně sympatické duo a jejich chemie je zřejmá, i každý zvlášť ale září. Ten, kdo tady hledá hluboký a dramatický příběh, je vedle. Tenhle film není o příběhu, ale o krásných emocích a příjemných pocitech. 95 % ()

chlemtilka

Rachel už time travelera doma měla, takže tvůrci usoudili, že není důvod hledat pro roli někoho jiného, bohužel mě ústřední dvojice k sobě nějak zvlášť neseděla... Líbí se mi nutnost rozhodování, které s sebou každá cesta do minulosti a každá provedená změna přináší, akorát mi pak ve světle pravidel onoho navracení trochu skřípe konec. Každopádně příjemná oddychovka... ()

MilkyJones69

Za mě je tento film tak dobrý, jak jen mohl být. Vyobrazení lásky a citů a prakticky čehokoliv je v tomhle filmu krásné a humorné k tomu. Konec je dokonce ještě dojemný a moudra nejsou úplně tupá. Za mě opravdu skvěle zpracovaný film! ()

Svadbos

Sladká a často dojímavá romantická fantázia. Režisér Richard Curtis vytvoril útulné prostredie pre sympatckú dvojicu. Vo filme sa objavia aj Richard Griffiths a Richard E. Grant. ()

PF 2014

PF 2014