Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Mil_haus

předem avizuju, že mi tahle robotí série nikdy k srdci nepřirostla. A jestli jsem doteď byl ochotný jít na další díl (Megan a perfektní triky), trojka můj zájem nahlodala a čtyřka definitivně pohřbila. myslel jsem si že ta prkenná barbie z trojky byl nejhorší castingovej omyl a ejhle, čtyřka ho překonala a hned dvakrát. Slečna dcera i přítel drsňák jsou jak vystřižený z reklamy na šampón, Mark odehraje svůj standard a jedinej kdo filmu dává šťávu je tentokrát Stanley Tucci. Ve všech těch botech už jsem se nevyznal (na konci tomu nasadili korunu dinosauří plechovky), v jednu chvíli to vypadalo jako hra "všichni proti všem", celým filmem prochází robot s dělem místo hlavy co je tajemnej jak hrad v karpatech, pořád někde něco bouchá. Jenže čeho je moc, toho je příliš. když mimozemská loď nasávala půlku města aby ji v zápětí mohla zase shodit dolů na chuděry autoboty (probůh proč když se dá průměrný transformer sejmout ruční zbraní?) už jsem vyloženě zíval nudou. Sečteno a podtrženo - opulentní nuda, nuda, šeď, šeď ()

walker2014

Tak trochu mi nejak nesedí souvislosti s ostatními dily,ale to u ži v předchozím pokračování, děj nezaujme. Trochu mi vadí nesmyslnost, kdy jsou neporazitelní postupně zajmuti jedním BOTEM, pak utečou, pak zase zajmuti, pak ho jednoduše porazi atd atd - proste dějově na dost nízké úrovni. Dávám 3 hvězdy jen proto, že samozrejmě pěkný akční, pěkná podívaná , efekty, pěkně odpočinkové, takže doma u televize v poho, do kina jen když vyloženě není co dělat. ()

b8nan

Poslední díl ságy Transformerů z dílny Michala Baye mě nijak nepřakvapil, ale konečně jsem se od prvního dílu dostal do fáze, kdy mě film bavil i co se týče příběhu. Nění to žádný Pulp Fiction nebo Star Strek, ale nový hlavní hrdina přinesl mnoho dobrého. Byl jsem trochu překvapen, když jsem zjistil, že herci mají podepsané smlouvy na další film. Nejprve jsem se bál, aby nešlo jen o vyždímání co nejvíce peněz ze slavného titulu, ale příběh je opravdu záživný, přesně tak jak má u akčního filmu plného přestřelek a výbuchů být. Závěrem: s prvním dílem jednoznačně nejlepší díl, pokud máte rádi akci, zmatek, výbuchy a přehledný s skromný příběh, je to film na příjemný sobotní večer. 70% ()

dombas

Zklamání..víc transformerů a míň lidské trapnosti a v každém díle romantické vložky a už rozhodně ne Marka Wahlberga (zlatej LeBeouf)..a víc autobotů, pohrát si ze scénářem a dát nám další autoboty...:-) ()

pavlinkaRuze

Čtvrtí Transformeři jsou prozatím ti nejlepší a nepřitomnost Shii LaBeoufa mi kupodivu vůbec nevadila. Optimus Prime,Dinoboti a má spokojenost!!! ()

Jazziek

Žádná sláva samozřejmě, ale stejně mi přijde, že tenhle film není tak špatný, jak všichni říkají. Rozhodně si myslím, že je mnohem lepší než předchozí tři, a to především z těchto důvodů: 1. Tvůrci to konečně začali brát trochu víc vážně a odpustili si debilní pokusy o humor. 2. Mnohem lepší hlavní postava. Shia na Wahlberga prostě nemá. 3. Lepší zločinci. Už ve třetím filmu byl dobrý hlavní záporák - Sentinel, ale tady je to ještě lepší. Lockdown je boží a dočkali jsme se i dobrých lidských zločinců. 4. Autoboti mají alespoň náznaky osobnosti - Drift je hrdý válečník, Crosshairs je trochu sobecký špion, Hound je oddaný voják apod. 5. Žádní vojáci na straně dobra. V předchozích filmech jsme skoro vůbec neviděli roboty bojovat, protože všechny tři závěrečné bytky byly zaměřené hlavně na to, jak Lenox a spol. střílejí na Decepticony. 6. Žádné skutečně debilní postavy jako Leo ze dvojky, Simmons a především Samovi rodiče (a jejich psi). Jediná postava, která mě štavala - myslím, že se jmenoval Lucas nebo tak - byla spálena na uhel (kvůli čemuž jsem si ještě víc oblíbil Lockdowna). 7. Žádní debilní roboti (Skids, Mudfalp apod.). 8. Lepší vědátoři - Stanley Tucci je borec. 9. Lepší akční scény - DINOBOTI! ()

dannypajinky

křičím PROOOOOČ zbytečné nesáhá to ani pokolena první trilogii tohle je parodie nejenže popírají to co už bylo dáno z prvních třech dílu (vznik autobotu apod,) , ale tohle je prostě jen "WTF" v první 1/3 jsem přemýšlel dám 3* za efekty sličnou dcerušku atd atd v 1/2 jsem to ale už chtěl vypínat plakal jsem co s TF Michael udělal tohle je těžké zklamání a ještě to jméno Yager hodně mě to přípomíná Pacifik Rim roboty , ti jsou oproti tomuhle zlatí . Měl jsem to pěkně po řadě sjel jsem od 1 po 3 a byl jsem v takový náladě že jsem šel na tohle ale strašně strašně jsem litoval prosím další netočte jen chtěl vydělat prachy na značce prosím nééé 2/10 ()

Karel.Racek

Megalomanská párty právě začala. Fast and Fjúrijus převlečený do robotího hávu a stopáž poněkud delší než je zdrávo. ()

Hansk75

Vyšperkovaná záležitost, o tom žádná. Jsem fanda těchto robotů, ale tohle už na mě bylo trochu moc a jestli to v tomhle trendu hodlá pokračovat, tak už radši žádné pokračování nechci. U prvních třech filmů (zejména u prvního) jsem si užíval zejména roll out scény - to skládání se v robota a z5 je prostě super. Jenže tady už to tak coolově nevypadá a "sada" robotů vytvořených lidmi se skládají z jakých si kostiček, příšernost. Stejně tak mi docela vadilo, že ačkoli jsou to roboti, mají téměř lidskou mimiku a to se k tomu nehodí. Zejména samurajský autobot, který má rtíky jak Donatella Versace. Destrukce, výbuchy, zpomalovačky - Michael Bay jak ho známe, v tom je nepřekonatelný, ale celkový dojem je spíš zklamáním... Dávám 3 hvězdy. ()

Lyshitski

No, tak nebylo to zas až tak zlé. Restart série se vcelku povedl, ikdyž umírání a znovu oživování některých mechanoidů je už trošku ohrané. Nicméně tady máme partičku dinobotů, která akci příjemně osvěžuje. O tom, že hlavní postavy nejsou nic moc a jen tak sekundují svým větším kovovým kámošům, je zbytečné se bavit, protože o tomhle tato série není. Je o akci a o efektech a obojího se mi za ty dvě hodinky dostalo až až. Takže pro příště, více robotů, méně kecání a ono to přes těch 70% půjde. Prozatím si autoboti v čele s Optimem vybojovali 60%. ()

flanelek

Po obsahové stránce je to na uroveň jedné hvězdy,po trikové stránce je to na 5 hvězd.Ve srovnání s prvními třemi díly je to tohle spíš už jen vaření z vody.Nefunguje zde vůbec chemie mezi lidskými herci.Vztah dcery a otce zde byl uplně trapný.Wahlberga mám rád,ale v tomhle mi přišel jak upjatý prvňáček ve škole.Tucci mě tu svými trapnými hláškami neskutečně štval a celou dobu jsem se těšil,kdy už ho konečně zabijí (což se bohužel nestalo).Jediným dobrým osvěžením bylo nasazení dinobotů.A jen tak na závěr,mohl by mi někdo nějak vysvětlit jak najednou Optimus získal schopnost létat? ()

matko2351

No čo napísať, film bol tak miestami nudný, že som ho dopozeral na tretí krát. Nuž na veľké stroje, ktoré dokažu bojovať sme si už zvykli a len vďaka dinobotom som ten film nezvrhol úplne. Michael Bay vie ako sa poriadna akcia robí, len je to už okúkané, ale dinoboti sú vau. Preto každému správnemu fanúšikovi odporúčam. 3 hviezdičky . ()

Unn

Nu nic. Takhle otrávená z filmu jsem dlouho nebyla. Hodně slaboduché. Příběh na úrovni předškolních dětí doplněný velkou dávkou násilí. Zvláštní efekty na mne moc efekt neudělaly. ()

bigsoul

Ako povedala priateľka... Každý záber je robený ako finálny ako fotky a stále krásne a neuveriteľné, ale tým pádom sa do filmu človek nedokáže vžiť, lebo je tam toho tak vela, až je to sterilné a vobec sa na to nedá dívať a už vobec sa do toho vžiť! Proste bude sa vám z toho točiť hlava a z filmu mate H**no! ()

danny79

U maloktereho filmu pocituji, ze by mu stopaz skodila tak moc, jako v pripade novych Transformers. Film je neumerne protahovany, a tak je stopaz zadelana dalsimi akcnimi digitalnimi silenostmi. Kdyby Age of Extincion mel alespon o hodinu mene, byl by to nenarocny akcnak ktery by zabavil, vizualne by se docela libil a casto i pobavil, protoze vtipnych scen je nekolik. Takhle jsem se ke konci uz jen nudil a nevericine kroutil hlavou nad tim, co se to na te obrazovce deje ()

Pe4Ce22

Jako co říct na takovýhle film. Graqfické efekty, soundrack a akční scény jsou fajn a dá se na ně koukat, ale ten příběh .. a vůbec, celá série Transformers? Od prvního dílu jde jasně ke dnu a tenhle výtvor je naprosto přitaženej za vlasy. Co přijde přístě to nevím, ale tohle se už podle mého názoru nedá zachránit a Transformers padají do podřadného průměru. 3 hvězdy. BTW to že už jsou naplánované další dva díly nenechává můj žaludek klidným .. ()

Lamz0r

Transformers 4: Ještě digitálnější, destruktivnější a přepálenější než kdy předtím (to mělo být na plakátech) ___ Film smrdí samoúčelností (ať už co se týče dialogů, jednotlivých scén nebo scénáře jako celku) jak rozkládající se mňamka pro Týrexe, ale na mně to zabralo. Bay dokazuje, že i kdyby mu scénář napsala parta předškoláků voskovkou na ubrousek, tak z toho vytříská kulervoucí blockbusterovou jízdu, která lehce podřadí na asi 20 minut někde v prostředku. Oproti trojce lehký posun k lepšímu. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014