Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

rooklet

Hodnocení dvojka a to ještě s odřenýma ušima... Člověk by řekl že toto téma bylo již totálně vyždímáno ve třetím pokračování ale kdepak ... Tato čtvrtá varianta dokázala že se mnozí pošetilci snaží vyždímat i to co je suché jako troud ! V tomto filmu se sešlo naprosto všechno co je na pokračováních podobného typu špatného ... Samotná ideová myšlenka by se ještě dala pochopit ale to je také to poslední co se pochopit dá .... Primitivní a naivní zápletka, trapné klišé v definici postav.... Opět jakýsi samotářský kladný hrdina s fiłzofickými průpovídkami ... Zlý podnikatel, který v honbě za penězi ohrožuje davy návštěvníků ... A samozřejmě americké děti ... Jedno pochopitelně téměř geniální a to druhé na cestě k zázračnému polepšení ... Teta Claire má vizáž androida z béčkové sci-fi ... Atd. Atd. Vše se míchá v nesmyslných a nerealistických scénách kterým dominuje zejména ta, jak hejňo pterodaktylů útočí na návštěvníky :) pomineme-li fakt že tito tvorové takto nebyli schopni za letu manévrovat tak scéna kdy padají jako hrušky po zásazích uspávacích střel je již naprosto směšná ... Samostatnou kapitolou jsou potom triky jejichž úroveň je tak špatná , že to člověka vrátí o třicet let nazpět ... Závěrem lze konstatovat, že toto dílo je o chlup lepší než nová Godzila ale to samo o sobě není chválou ... ()

jarod13

Je to docela povedený kousek. Výborná triková práce, bohužel s dějem se nic moc dělat nedá, neboť linie se opakuje. Těším se na pokračování, hlavně kvůli trikům. ()

ciapok

čo napísať okrem "nekonečná nuda" ? asi len nepochopiteľne v r. 2015 zrealizovaná nekonečná nuda. Do nej ešte zaštepení Votrelci, Predátor, Avatar ... Áno, diváka desili veľké príšery, ktoré vás chcú zožrať (a aj zožerú), ale pred 30 timi rokmi. Trochu ma aj prekvapilo vysoké hodnotenie, ale verím, že to bolo spôsobené dopingom, ktorý si film v zákulisí vpálil - vcelku pohľadná pani v blúzke a drsňák, ktorý nebol až tak slizký; pekné hory (aj s oblačnosťou) a to je asi tak všetko. Jednoducho, pri tomto filme sa mi ani na okamih nezvýšil pulz. Vo vystrihnutých scénach snád kdesi bude časť, kde naklonovaný pračlovek bude chcieť preskúmať pri koľkých stupňoch treba prať tú sexi blúzku. ()

Googooplexer

Udržať otvorené oči počas celého filmu by bol olympijský výkon. Toto je dobré tak pre 0-10 ročné deti s poruchou pozornosti v 3D kine. (kuva ešte stále idú titulky a nechce to skončiť) ()

jiri.juricek

Musím přiznat, že jsem od filmu očekával mnohem víc, když je na to všude kolem chvála. Podle mě je to jen průměrný letní blockbuster. 3 hvězdy: Efekty, Chris a dinosauři. Na jedno podívání je to fajn. ()

Herrydos

Po nemastné neslané dvojce s trojkou sem ze v první řadě začal bát jaké to bude trailer sice vypadal velice lákavě ale už sem se bohužel několikrát přesvědčil že trailer hodně skresluje. Ale už po pár minutách mé obavy zmizeli děj se pomalu rozjíždí a divák je stále napnutější jak to celé dopadne. Bylo moc pěkné pomrkávání filmu po první jurském parku. Herecké výkony jsou taky na výborné úrovni čemuž napomáhá i skvělí scénář který mile zlehčuje vtipy dramatické scény což působí velice odlehčeně. Zase tu máme naše milované i nenáviděné 3D opět můžu práci s ním pochválit je vidět že tvůrci se pomalu učí jak smysluplně využívat tuto technologii. 3D zde slouží opravdu jako jeden z pilířů prožitku s filmu prohlubuje scény a dává možnost divákovi prožít si vše naplno. No a kdo by odolal projížďce na motorce při měsíčku s raptory. Jurský svět je film který překonal moje očekávání a rozptýlil obavy vše tu sedí tak jak má a já nemůžu jinak než zase udělit plný počet 5* ()

Marchelinko

Síce len 3, no veľmi dobré 3 hviezdičky. V porovnaní s pôvodnou trilógiu je tu vidieť výrazné odobočenie od pôvodnej myšlienky a zachovanie pravého významu parku sa zvrtlo na atrakciu, ktorej prestíži nestačí už len klonovanie, je potrebné aj pohrať sa s matkou prírodou. Samozrejme, očakávaný vývoj takejto situácie by mohol vyzerať naozaj tak (keby to v skutočnosti bolo možné), no aj tak radšej zostanem v tomto smere konzervatívny a ostanem pri preferovaní predchádzajúcich snímkov. Po vizuálnej stránke je na tento filmový kúsok krásny pohľad a nechýba veľa strhujúcich momentov, ktoré mi vedeli mnohokrát zastaviť dych a rozprúdiť krv v žilách. Každopádne je ešte možné, že niekoľko ďalších zhliadnutí ešte môj názor ovplyvní, ale zatiaľ sa držím zlatej strednej cesty a 3 hviezdičky dávam, aj keď ma to veľmi ťahalo k tej štvrtej. Či tri alebo štyri, chvála tvorcom je zaslúžená. ()

Mrliš

Silnější průměr. Dal bych i čtyři hvězdy, ale nakonec ne. Akce, efekty, svižnost. Film utekl jako voda. Škoda jen některých dosti otravných scén, které si mohly odpustit! Třeba ochočené Velociraptory, Jízda na motorce mezi Velocirraptory (když divák vidí kudy běží, tak tím terénem se spadlými stromy by na motorce neujel ani deset metrů!) kámoše T-rexe na konci, běhající modelínu na pod padcích, která T-rexovi uteče, ale ve skutečnosti by byla hned sežraná, protože mu běžela celou dobu pod hubou. Na závěr bych si moc přál, aby už jednou autory takových nadějných filmů osvítilo a přestali do děje cpát takové zhovadilé a nesmyslné věci. Tím filmům akorát škodí!! ()

vampvegetar

marketingový úspech v princípe ešte raz ale moderne. Bolo to fajn, svet dinoparku sa dá pozrieť, sú tu nejaké novinky ("krotenie" raprtorov, AI T-rex), sofistikovanejšie obranné systémy v parku.Dej je ale povrchný,prvá tretina ako reklamný pútač na park na pozadí americkej rodinky idúcej na promenádu( marketing na nenáročných američano-teenagerov, ten ale funguje a dal sa čakať, no už to nie je údernosť jedničky,snáď len pre nováčikov, čo nevideli prvý diel ). Druhá tretina je break-point a tu dochádza k momentu prekvapenia(inteligentný netvor a čo s tým dokážu scénaristi). Lenže namiesto trochu novšej a ostrejšej bojovej akcii armáda vs. "T-Rex high IQ" dochádza viac-menej k urýchlenej akcii s čiastočným odkazom na jedničku. Akčné army komando vyčistené za pár minút a bežní smrteľníci si dovolia postaviť krvilačné potvory voči sebe samonávnadovo. Trochu fádne a skôr pre nenáročných,ja som očakával od boja voči T-Rexovi high IQ podstatne viac ako nenáročnú zábavu pre divákov. Ale je to ako celok najvydarenejší nástupca prvého dielu s niekoľkými legendárnymi shotmi, ktoré sú však v konečnom dôsledku kontraproduktívne(nápad IQ T-Rexa-no nedotiahnutý, nálet pterodaktylov-upgrade už videného,no vtipné, obrovský vodný dino-ten však tým ukončením a zhltnutím T-Rexa high IQ dal komerčnú IQ korunu celému filmu). Byť to prvý diel tak solídne 4,ale takto to mohli urobiť fakt efektnejšie s IQ,takže solídne 3stars. Ale marketing zabral totálne a o to išlo. ()

Jahonog

Taková odpočinková normálka. Chris Pratt měsíce trénoval svůj kamenej ksicht, což se mu sice vyplatilo, (byl pro mě jediným záchytným bodem ve filmu) ale bohužel myslím, že to celkově tak úplně nestačilo. Celý mi to přišlo jako docela vtipná parodie. Slečna ředitelka běhajíc celou dobu v podpatcích a to, vážení představte si i ve scéně, kdy se k tomu konečně postaví jako chlap a pustí druhou příšeru z klece. (Aby se navzájem sežraly s tou první a zachránil se tak svět před zkázou.) Rozhodně jí to ale slušelo víc s těma vlnitýma vlasama. :-) Věčně uřvaná hysterická sestra. O 20 tisíc dalších lidí se staral místní rozhlas a virtuální paní nezapomněla návštěvníkům sdělit, že si před evakuací nemají zapomenout skáknout do obchodu se suvenýrama. Brutál záchraná akce hlavně kvůli dvěma hobitům. Jako v každým katastrofickým filmu, kde bojujeme s neovladatelným vše ničícím monstrem se vždycky najde ještě nějakej hitler, co chce situaci využít k nějakým nesmyslným válečným účelům. Prostě první hodinu se budete kurva nudit a pak si uvědomíte, že čučíte doma do monitoru a Vám jen zapomnělo dojít, že nesmysly ve scénáři jsou už teď vlastně obecně jedno. Hlavně když je dnes film 3D. :-) ()

MinaP

Nic nevyváží nostalgickou vzpomínku na to, jak mi spadla čelist, když jsem před mnoha lety v kině spatřila prvního Spielbergova dinosaura. Jurský svět celkem obstojně navázal na nepřekonatelný Jurský park, ale nijak zvlášť mě nehromil. Jako bych to všechno už někdy viděla :) ...ale to je samozřejmě můj problém. Čtvrtou hvězdu dávám za skvělého Chrise Pratta. ()

agatha111

Hoci mám rád Spielberga a jeho filmy, Jurský park mi nikdy neučaroval a toto Trevorrowovo pokračovanie je niekde na tej istej úrovni. Je to dobrý film s množstvom výborných efektov , ale celý problém je v tom , že je to film pre deti. Lebo deti pri nálete vtákojaštera ( najmä v 3D) radi zabudnú na spústu nelogičností a nedotiahnutí scenára, na to že hlavní hrdinovia( deti )sú odporní, nesympatickí a nehrajúci spratkovia, na to že hlavná hrdinka ( dospelá) je absolútne asexuálna, drblá a robí také hlúpe rozhodnutia, že v skutočnosti by nemohla manažovať ani materskú škôlku, nieto obrovský park s miliónmi návštevníkov . Vôbec celý management parku na čele s majiteľom sa chová jak banda retardov, celý scenár má dier jak ementál. Psychologizácia postáv je na úrovni nula( Colin, cho´d si pozrieť nového Mad Maxa, aby si videl, ako sa to robí ! ). Niekoľko špičkových záležitostí( kamufláž klonovaného raptora pri bitke s ochrankou, záverečný súboj a šokujúci koniec , ktorý vystrelil novú hereckú hviezdu -mossasaura až na vrchol), predsa nemôžu zmazať všetky chyby, ktoré boli narobené, a potenciál, ktorý zostal nevyužitý. Pri čítaní niektorých hodnotení( a nielen u tohoto filmu), začínam nadobúdať dojem, že vizuálne efekty začínajú prebíjať všetko ostatné,a americkej produkcii sa začína dariť dosahovať svoj cieľ aj v Čechách a na Slovenku - totiž vymývať ľuďom mozgy. Debilizácia národa pokračuje. Čo tam po idiotskom scenári, hlavne, že je hí a há, keď sa na nás valí nejaká potvora. A to je škoda, nechcelo to totiž až tak veľa a mohol to byť naozaj prvotriedny film. Takto to radšej pustím deťom a ja sa s pokorou vrátim k Ceste do pravěku, ktorú zatiaľ žiadny z dinosaurích filmov neprekonal. ()

Marunator

Ne, ne a ještě jednou ne! K tomu není co víc říct :-( Hvězda navíc za T-Rexe. Vše ostatní, co měl starý Jurassic park tenhle film postrádá. ()

Smtrax

Na Jurský Svět jsem šla s tím, že nemám od filmu moc velká očekávání. A byla jsem ve finále celkem příjemně překvapená. Líbil se mi styl, jakým byl příběh servírovaný, pěkně kousek po kousku. Chris Pratt mě na plátně bavil a s Bryce Dallas Howard se skvěle doplňovali. Velké finále bylo paradoxně podle mě nejslabší pasáží. Triky byly excelentní, což o to, ale celý ten boj byl tak absurdní, že mu chyběl už jen zvednutý palec od T-Rexe a odchod do vycházejícího slunce. ()

oskar10001

Nechcem porovnávať pokračovanie s pôvodným filmom od Spielberga. Je to ťažko porovnávať. Spielberg spravil prelom, vymyslel to celé a Jurský svet z dnešnej doby je len obohatený o nesmierne veľa ÚŽASNÝCH efektov, ktoré nám umožňuje dnešná doba. Prepojenia s pôvodným filmom sú uznania hodné. Premakaný dej, ktorý síce zo začiatku pôsobí dosť o ničom sa zrazu zmení v niečo nesmierne úžasné, skvelé. Spielberg môže byť len a len hrdý na to, akú prácu odviedli jeho kolegovia! 75% ()

huhuhu783

Využil sem slevu vstupnýho ,protože to organizátoři Vysočina festu v Jihlavě měli v akci u Cinemastar, a taxem toho za těch 165Kč za dva (vzal sem sebou i moji dražší polovičku) nelitoval až tak. Celý to dílko je ,podle mě,efektně udělaný. Když jdou tam triky,tak sou do důsledku propracovaný. Jenže. Než přijde takto propracovaná scéna na scénu,tak sem nudou klimbal v temný cimře kde se to promítalo a přál si aby ti všichni magoři kolem co si koupili ten zasranej superdrahej popkorn ho konečně dožrali a dosrkali k tomu toho santa klause v kamionu. Prostě. Když bylo na co se dívat naplátně,taxem se soustředil na to ale většinou sem sledoval i děj kolem sebe v kinosálu.Ve filmu je skrytý reklamy víc než dost,takže sme neabsolvovali v půlce lobotomii mozku reklamním blokem. Hlavní hrdinové,dva bratři se celkem semkli,to bylo trochu poučný.Líbilo se mi,jak dali dokupy v sekundě ten Jeep po 20 letech a odfičeli s ním za tetkou. Pro ty co se divili víc než já-tu baterku na nastartování vzali z tomo rozbitýho auta u stromu před příchodem do tý labky.Akorát tam ,když ten Jeep chytl na brnknutí,zapomněli rozsvítit logo Jeepu,ale asi neplatil jak všudypřítomný znak Mercedesu. No a na naprostým konci sem byl překvapenej kdo spapal tu vysoce inteligentní ale zlou a škaredou nestvůrku. A taky tím,že rozvádějící se taťa s mamkou přijeli obejmout kluky spolu. To značí,že bude jestě určitě Juský třeba podzemní svět nebo podvodní svět-ta rybička sem jim fakt povedla.A ten efekt,jak slupla toho pterodaktyla co už měl skoro zbaštěnou tu blbou sekretářku.Jo proč ne a jelikož si pamatuju dobře,i když je to už dávno, Jurský park jedna tak by pokračování mohlo bejt třeba o těch žabácích ,sou to vobojživelníci a taky by z toho šlo uděat drama. Třeba jak klade vajíčka. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru