Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Zyklord

Perfektní! Myslel jsem že se na konci vezmou... ten Týrex s tou Raptořicí... Ale šli si každej svojí cestou... Z kraje trochu suchý... ale pak se mutantík rozjede, vytrhne si ze zadku elektronku, zakousne mechanika, ten nám ještě na rozloučenou zamává, a jedem! Skvělej je majitel polobuzna co neuvěřitelně mistrně lítá s helikoptérou! Skvělí je sestřelování raptorů raketometem :-D Skvělý jsou podpatky z kosmickýho materiálu, co nosí šéfová! Skvělej je maník co mu dala kolegyně košem, když jí chtěl vlepit hridinskej hudlan :-D Skvěl jsou čelisti vodní potvůrky, ptáci, znělka ze starwars, i scénka z godzilli :-D Já jsem si to moc užil, a už se těšim na dvojku! Doufám že bude na vodě, bude tam námořnictvo, torpéda, Leonardo DiCaprio a Kate Winslet! NEJLEPŠÍ JURSKÁ VÉČA!!!!!!!!!!!!! EVER. ()

Hezonja7

Zhlédnuto v kině a po unavující půlhodince jsem se bál že Jurský svět splyne se špatnými příběhy Jurských parků,film poté dostal dobrý spád a musím uznat že nad dobrodružným tripem dvou teenagerů jsem se začal velmi bavit nad ještěří zábavou. Škoda těch nostalgických částích v průběhu filmu. ()

maniacxl

A to jako si ta "jurassic girl"ty lodičky nesundá ani v tom lese??Jsem mírně zklamán,neboť trailery mně kurevsky navnadily na mega prakosatku,ale film spíše připomínal Jakuba Vágnera,kterak chytá v Třeboni líny na zelnou polívku.Jako efekty,který stály asi moc hodně dolarů nebyly úplně na hovno,až na tu jízdu motorek v té jurské poušti při venčení tyranoraptorů.To bylo už moc vidět to plátno puštěný za herci.Scénář potřeboval taky ještě více péče,hlavně ten konec byl takovel prapranedodělanej.Stará série tak zůstane i nadále nepokořena.60%. ()

Vojtas12

"Dnes už dinosaurem nikoho neohromíte, před 20 lety to bylo snadné." Ano, takhle by se dal v podstatě shrnout celý film. Nutno ovšem dodat, že až na onen (asi nezopakovatelný) wow-efekt se kvalit jedničky zachovalo dost, proto čtyři hvězdy. ()

toomm

T-Rex ochranitel? Vážně? Musím přiznat, že za mě osobně po všech těch ohlaset a řečích, že přišel super blockbuster s dinosaurama ve chvíli kdy to bylo potřeba, Jurský svět poměrně zklamal. A ono, ano, dinosauři tu dlouho nebyli, ale co třeba loňská Godzilla? Vím, že to není dinosaurus v pravém slova smyslu, nicméně ten film měl daleko větší koule. Závěrečné boje vyloženě nuda. Shrnuto - těžký průměr. 60% ()

p.i.t.b.u.l

Po dlouhé době ucházející film o dinosaurech. Líbilo se mi spojení s původním Jurským parkem. Nicméně mi film nedokázal nabídnout něco extra. Je to pořád to samé dokola. Jen se střídají herci. I když to je po Jurským parku asi nejlepší zpracování, pořád to je jen slátanina, která nesahá původnímu filmu ani po kotníky. Nebo aspoň ne v dnešní době. ()

t.b.kat

Film byl super, ale tak vysoké hodnocení si rozhodně nezaslouží. Pokud film hodnotíme po vizuální stránce, tak to beru, ale po "příběhové" stránce to nic originálního není. Vlastně jediná originalita je nový druh ještěra, jinak je to kopie předchozích dílů. Proto než budete hodnotit, dejte si den pauzu a trochu přemýšlejte. Je to skutečně tak originální film, který si zaslouží tak vysoké hodnocení? Podle mě ne.3* ()

Reproduktor

Ostrov, dinosauři, jatka aneb na tom není co zkazit. Bohužel, protože musíme podléhat PEGI tak všechny záběry, které by mohli bejt zábavné vystříhali, Pro jistotu, aby to ještě víc zesrali, tak mi tam šoupli nesnesitelnou herečku, která celou dobu běhá v botech od Prady, divnou hlavní příšeru, která mě nebavila, divný děcka, který mě srali víc než ty boty od Prady a efekty, které vypadají stejně jako ve starém Parku (ten vyšel roku 1993). Nejlepší na tom filmu je nakonec ten soundtrack. Jo aha, on si bere hlavní refrén od Johna Williamse a jeho známého nápěvku k Jurskému parku, tak zase nic. P.s. Tu jednu hvězdu jsem dal za správné snímání koziček hlavní hrdinky. ()

Unterschleif

Klasicky postmoderny letny blockbuster, nic viac. Rozhodne som sa nenudil, ale nic nad cim by som rozmyslal po opusteni kinosaly. Jasne, to ani nebol zamer tvorcov. Zamerom bolo natocit efektnu podivanu, ktora nalaka do kin divakov a v tomto smere producenti uspeli, kedze film zarobi viac ako Avengers. Nevidim vsak jediny dovod preco by mal tento film patrit medzi klasiku alebo nieco co si ludia budu pamatat o desat rokov. Chris Pratt be killin it tho. A palec hore za tu scenu v ktorej Bryce Dallas Howard bezi so svetlicou v ruke. ()

Phex

Pra-blbost naroubovaná na úspěch a myšlenky prvního dílů. Tady ale ani neměli odvahu zařadit nějakého opeřeného dinosaura nebo přesně pojmenovat "raptory". Co tedy nového oproti PARKU přináší SVĚT? Zejména hlavního hrdinu, týpka o kterém sní zástupy studentek ČZU oborů kynologie, zoo rehabilitace, koňologie, morčatologie atd. prostě o moderním a uvědomělém zaříkávači koní. Holky ale na hnojárně potkaj jen směs zvláštních klaunů, který vyhodili z ČVUT, nevzali na UK nebo kteří si rozhodli zvýšit gáži u fízlů snadno dosažitelným titulem. Holt život není peří. ()

soldier8cz

1 hvězdička a to pouze za fighty a za dinosaury. Tento film opravdu postrádá cokoliv co není tolik "klišoidní" jako u jiných slátanin udělaných za 5 minut 12, kde se tvůrci a celkově celý film vykašlal na příběh a jakýkoliv děj. Jsou to pouze efekty a vše ostatní je "obšlehnuto". Standardní a klasická nereálnost a sladkost filmu mě žene až k slzám, ale ne štěstí, nýbrž smutku, že jsem se na to dokoukal až do konce. Dal bych i odpad, ale efekty si tu hvězdu zaslouží. ()

DonBraso

Počátečný nádhera,kdy graficky a animací je tenhle svět doopravdy nádherný.Věc druhá je,že se to okouká jak moje týden starý slipy.Příběh žalostný,herecky nešlo moc co hrát,kamera stíhá co to jde a závěrečný souboj nic moc.Možná vidět 3či4D v kině tak asi žůžo jak někde v Zoo,ale časem se to obrousí jak tlapky T-Rexe.Mírna nostalgie tam určitě je,žádný velký fiasko to není,divák se tím krásně prokousá,ale nic víc.Film pro rodinu s dětma jak dělaný.70% ()

x_ander

Příjemný popcorňák, který ničím neurazí, avšak ničím zásadním nenadchne. Každopádně pomrkávání na Spielbergův originál je fajn, Pratt si pro sebe krade každou scénu, na které se objeví, na Bryce Dallas Howard se pěkně kouká a akce a napětí jsem si užil taky dost. Jen ta zápletka s uměle vypěstovaným megasaurem byla béčkovější více, než bych si přál. ()

a0001

Šialene pedofilné, naivné, trápne klišé o dinosauroch a detskej nude, rozbehol by to jedine môj penisosaurus a tetka zrzka s vulvosauricou, jediná jašterica, ktorá nesklamala. ()

swinevenca

Naprosto béčkový třistadvacetsedmapůlkrát použitý scénář v líbivém vizuálním hávu. Dlouho jsem přemýšlel, jestli se omezit jen na tohle jednoduché hodnocení, ale nedá mi to. První polovina filmu mě stála jeden z nudy okousaný nehet a poctivou bolest očí, které jsem až příliš často točil v sloup, protože film dějem a postavami tak sází na jistotu, že to je zadarmo drahý. Vypíchnu matku brečící po zprávě, že teta během pracovního dne svěřila děti chůvě nebo samotnou afektovanou tetu propagující boty na podpatku. Na druhou stranu kromě efektivních efektových orgií mě potěšila scéna se lhaním v nouzové situaci a zbourané klišé, když se loučili ty dva kancelářský pomahači. A taky se někomu podařilo, že se mi některých ještěrů chvílema zželelo a že jsem vlastně fandil chlapovi s nejpodivnějším filmovým knírkem posledních let. Body pro ně. ()

Pitryx

Původně jsem na tohle vůbec koukat nechtěl, protože jsem předpokládal opakovanou i nastavovanou kašičku a nic nového. Nespletl jsem se. Toto už je fakt obehraná vesta. Ano, triky prvotřídní, jenže dost okoukané a nebýt gyrokoule, snad skutečně nic nového. Dějově to dodržuje předchozí filmy a nezbývá než poděkovat za původní hudbu. Ale jinak mne to vůbec nebavilo. Měli vymyslet něco jiného. Dialogy mi lezly na nervy, ani ne že byly stupidní, ale to že byly obehrané. V hlavních rolích mne nikdo ničím nezaujal a tak dávám něco za efekty a to je vše. Podruhé nemusím. A to ani omylem. ()

Oudis

Mám takový blbý pocit, že bych měl toto mé hodnocení odůvodnit, nechtěl bych to moc rozvádět, ale přece jenom něco napíšu. Na film jsem se těšil, původní Jurský park mám docela rád a vždycky se na něj s oblibou podívám. Ale tohle? Ohrané téma, hromada technický blbostí (když pomineme samotnou existenci dinosaurů :-D ) a naprosto nesmyslný závěr. SPOILER Protože když po ostrově běhá už JEN Tyranousaurus, tak už se vlastně nic neděje a všichnou jsou šťastný, byl to takový malý a divný HAPPY END, kde díky jednomu střihu jsou najednou všichni zachráněni. Z tetičky manažerky se díky utáhnutému uzlu na tričku stává nesmrtelná a nebojácná krotitelka dinosaurů.Kromě toho krásně předvídatelný příběh, nic co by člověka ohromilo...až na ten závěr tedy :-D když tetička vytáhla svůj klenot v stojíc v podpatkách před vratama na sebe nechá pustit Tyranousaura, aby zachrnáil svět. Kluci se vymáchali v blátě, pak si zaplavali v laguně pod vodopádem a o pár záběrů dál byli čistí, suchý a načesaný jako když seděli doma na gauči. :-D Pro mě to je zbytečný film bez kterého by se filmový svět určitě obešel. Plus bych dal jednu hvězdu za celkem pěkně a nemotorně zakomponovaný odkazy na předešlé díly slavného Jurského Parku. Existují lepší filmy, které se mohli stát blockbusterem, ale tohle bylo umělě marketingově vyhnaný. ()

inuisibilis

Všechno co jsem očekával se mi dostalo v trojité dávce.Když jsem poprvé četl že se očekává nový film na pokračování Jurského Parku říkal jsem že to bude zase stejná prkotina jako JP 3.Ale opak je pravdou.Úžasný film plný akcí,dobrodružných chvil ale i strašidelné a nervy drásající momenty.Děj odehrávající se o 22 let později byl nejlepší volbou.Vytvoření genetického netvora nemohlo být lepší.A vycvičení raptoři kteří poslouchají Alfa člověka Owena bylo velkolepé.Snad nejlepší film v dějinách který dokáží překonat snad jen Jurský Svět 2 a 3 které jsou v očekávání od června 2018.Můj nej film v dějinách :)))))))))))) ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru