Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

one2

Videné v IMAX na slovenku (konečne).Dávam 4 hviezdičky.Myslím,že ak by som to videl 2d a so slabším zvukom tak dám hviezdičky len dve,čiže tie dalšie dve sú za skutočné 3D,ktoré by malo byť v takejto kvalite vlastne štandardom a za super neskutočný dokonalý zvuk. ()

Wanteds

Očakávania boli po traileri vysoké a nebolo to vôbec zlé, až na pár nelogických faktov film ubehol veľmi svižne a dokonca sa mi zdal krátky, duelovanie dinosaurov by som dokázal sledovať dlhšie. Vždy keď vidím Pratta - vidím Petera Quilla, ale to vôbec neznamená, že jeho "badass" charakter na mňa neurobil dojem. Zrzka, ktorá prebehla pol parku v štekloch má u mňa pozvanie na drink. Za mňa 80%, pozriem si to kľudne opäť. (Cinestar Pardubice, 2D, TIT) ()

sebii53

Pro mě zatím film roku. Myslím tím natočený roku 2015. Jurassic World se mi líbil víc než Mad Max i všechny filmy, které jsem letos viděl. S vyjímkou Whiplashe, ale tem není natočený letos. Klub rváčů je kategorie sama o sobě. Nádherná krajina, která ve mě evokovala touhu zajet se na povívat na nějaký ten ostrov s nedotčenou přírodou, postavy fajn a akce prostě skvělá. Z kina jsem odešel nadšenej a asi ještě dlouho budu. ()

handz

Bomba, čekal jsem málo, dostal jsem hodně. Překvapivě dobře zvládnutej blockbuster. Rozhodně potěší fanoušky prvního dílu, jelikož narážek a reminiscencí je tu víc než dost a nepůsobí nijak násilně. Cítil jsem z toho pokoru ke klasice, spousta scén je přímou narážkou na jedničku nebo se zde jen tak v pozadí objeví něco co pamětníkům vyvolá úsměv na tváři. Není zde žádný hláškující černoch, přehnaný patos ani "cool" popkulturní humor, prostě lahoda! Celkem z toho na mě dýchla 90s atmosféra, samozřejmě v upgradovaném moderním podání. Milé překvapení je taky značně zvýšený body count, který mají dinosauři na svědomí a to i na řadových návštěvnících. Akční scényjsou natočeny velmi dobře, přehledně a nepůsobí uměle. (nevím jestli to byl záměr, ale přenosy s kamer vojáků i celkové vyznění těchto scén mi hodně přimomněli Aliens) Chris Pratt je borec a pro mě jeden z mála nově se prosazujících herců na které se od GOTG pkaždé těším. Suma sumárum, povedlo se. PS: na Kostarice musí být schvalovací komise pro zábavní atrakce ta nejzkorumpovanější organizace na světě, jinak si neumím představit jak by jim někdo mohl po prvním díle dovolit otevřít na tom samém místě skoro ten samej park. ()

MAsakRA

Vlastně ani nevím jak, ale bavil jsem se. Nepamatuju, kdy mi naposledy film v kině tak rychle utekl. Nejlepší je asi scéna, kdy Claire na podpatcích utíká před T-Rexem, a taky samozřejmě následná bitka. ()

PavkaHu

Hlavní postavy k smíchu (hrdina ve stylu Indiana Jonese, hrdinka v lodičkách pobíhající v jakémkoli terénu), triky dobré. Hlavní klad: původní hudební motiv na plné pecky. ()

kokoro

Asi prvá polhodina tak trochu medzi riadkami predstavuje názory tvorcov filmu - pracovník, ktorý je fanúšik prvého, pôvodného Jurského Parku, lamentuje nad tým, že ľudia potrebujú stále nejaké väčšie zviera, nejakého hybrida, s čo najviac zubami, aby ich ešte zaujímal nejaký dinosaurus. Vskutku, pred dvadsiatimi rokmi bolo vidieť dinosaura na plátne niečo tisíc krát zázračnejšie ako vidieť ho v dnešnej, digitálnej ére, ktorá Hollywoodom zhmotňuje cez anjelov až po robo-autá snáď úplne všetko. A tento film bojuje s otázkou: majú sa diváci ešte na čo pozerať? Odpoveď je: áno, majú. Po polhodinovom prológu sa film pustí do akcie a vy budete neustále v napätí, či to "chodiaca potrava" prežije. Ďalšia zaujímavá vec, ktorú sa dá všimnúť, sú dvaja mladí súrodenci - jeden je starší tínedžer, ktorí mi pripomínal chladný kalkul, skrývajúci sa za celým filmom - tá odvrátená stránka Hollywoodu, to škaredé, to, čo je totálne na silu, len aby to mohlo byť na obrazovke. A vedľa toho je mladý chlapec, ktorý je fanatik do biológie a dinosaurov - tá časť tvorcov, ktorá všetkými piatimi miluje svoju prácu a miluje tento vyfabrikovaný svet, ktorý ponúka obyčajným ľuďom magický prostriedok na to, ako zabudnúť na starosti a užívať si život v kine. Samozrejme, aj ten chlapec (či skôr jeho scenáristická skica) bol vytvorený umelo, ale aspoň s nejakou pozitívnou myšlienkou, správou. Moja obľúbená scéna paradoxne nemá nič spoločné s dinosaurami, je to vtipná, tragikomická scéna postáv - "Nie sú tu pásy." "Tak sa aspoň chyťte za ruky." A mladší chlapec hanblivo natiahne svoju ruku... Postavy však hrajú kratší part ako dinosauri. Hlavnou devízou blockbasteru je dobrá akcia - tej je tu požehnane. Nehľadajte nič hlbšie. Film má svoje plusy aj mínusy (hlavne pár nelogickostí, ale ktorý dnešný blockbuster sa tým vyhne?) ()

majorzeman13

Skvělá,Nostalgická,Popcornová,letní nadprůměrná zábava - podívaná ! Horší než jednička ...tu ani snad překonat nelze,ale rozhodně bych ho viděl hned za ní. Ps:Finální fight mezi ještěry je = super. ()

jakubesd1

Čo ja viem .. Niekomu sa to páči a pre mňa to bolo "dobré". Efekty sú jedna vec a niekedy efekty vedia urobiť veľkú prácu za herca a o to sa starajú chlapci efektaci. No prevedenie filmu a samotná výprava .. to neviem .. mne to prišlo strašne neefektívne. Dinosariky niesú pre mňa moja káva sci-fi ako tak pozerám ;) peace ()

neo101

Senzační. Na závěr tomu chyběl snad už jen polibek Blua a Rexe, nebo potřas tlapkama jak z Pata a Mata. Star Lord sice nehlásil jako ve strážcích, ale pár fórků přeci jen pustil a stálo to za to. ()

K4sum1

Víte co? Co takhle vymazat zbytečný 3 díl, který byl opravdu slabý a dosadit za něj tento opravdu povedený pokus? Já se bavila. Nechybělo napětí, nechyběla akce, ani vtip. Husí kůže pokaždé, když začne hrát ten úžasný theme song od Johna Williamse také nechybělo. Když pomineme sentimentální vztah mezi hlavním hrdinou a jeho vycvičenými mazlíčky Raptory, což by se těžko mohlo stát, ale holt to k tomuto dílu patří, tak jednoznačně 5*. Krásná nostalgická vzpomínka na 1 díl, na kterém jsem vyrůstala a proč i dodnes prostě miluju dinosaury. ()

WHITY

Ako povedal POMO, uzasny blockbuster s akciou dobrym pribehom a dokonalimi trikmi, klišé sú takmer samozrejmostou, ale aj tak som sa uz dlhsi cas takto nezabavil 100% odporučam ako fanušikom Jurskeho parku tak aj novačikom v tomto tipe filmu ;) ()

JamesR

Myslíte si, že dobrý film o Jurském parku, natož jeho volné pokračování, potřebuje nutně Spilberga? Já si to myslel taky, ale pravda je naprosto jiná. Jurský svět vás uvítá příjemnou a velmi povědomou znělkou od Johna Williamse a krmí vás spoustou dalších referencí na první film, ať už jde o triko s původním logem nebo přímo o původní návštěvnické centrum. Od začátku vidíte spoustu dinosaurů a celkový resort, sortiment i vybavení nového zábavného parku nazvaný Jurský svět zatímco sledujeme příběh dvou bratrů, který není příliš významný, ale párkrát docela pobaví a je určitě dojemný...místy. A pak je tu konečně hlavní důvod, proč je tento film pro mě velkým úspěchem: Starlord alias Chris Prett. Chris se znovu ukazuje jako jeden z nejlepších herců současnosti a jeho obrovské charizma, vtip a osobitost vás budou bavit, napínat a překvapovat od začátku do konce. Navíc jeho hláška, "Dinosauři jsou divoké živé bytosti a mají vlastní hlavu. Takhle přemýšlí: Musím jíst, musím lovit, musím bang bang," mě již v úvodu filmu odrovnala. Závěr filmu je sice vcelku průhledný a očekávaný, ale přesto je to velmi dojemná, epická a nostalgická tečka za vskutku strhujícím pokračováním ságy. ()

maty24

Jurský svět je naprosto vynikající blockbuster od kterého jsem nečekal naprosto nic. A pro mě je to hned po Mad Maxovi nejlepší film tohoto roku. Vidět po 20. Letech na velikém plátně dinosaury je prostě úžasný zážitek . Film nepostrádá vtip, napětí akci atd.Všichni herci odvádějí skvělou práci .Soundtrack boží. Určitě vynikající film pro celou rodinu který si budou užívat všechny věkové kategorie. Po zpackaném Jurském parku 2 a 3 je tohle opravdu návrat ve velkém. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru