novoten

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha. ()

Jara.Cimrman.jr

"Filmy a porno jsou něco úplně jiného. Za filmy se dávají ceny." Kdybych o tom něco věděl, tak bych kontroval, že za porno taky. Jenže já jsem se nikdy v životě nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambtýého zahlídl a od tý doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, který neplacenejm slečnám připadají nechutný. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakýho vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlujou, tak poznají to, co žádnej dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil. ()

Pepinec

Don Jon klame tělem. Tělem Scarlett Johansson, které by její žvýkací dovednosti mohla závidět i kdejaká kráva na pastvě. A ač je pohled na ní i přesto krásnější než na zbarvené podzimní listí, zbytek parády pajdá na obě zadní. Pepík Levitů je všechno možné, jen ne frajer, kterému bych věřil, že sex snídá, obědvá i večeří, příběh se navíc točí v prapodivné smyčce pořád dokolečka jako pejsek za ocáskem, až jsem si ke konci říkal, jestli by bývalo nebylo lepší zůstat doma a dívat se na porno. Až budu příště mazat historii, Don Jon bude na řadě mezi prvními. ()

TeeAge

|| Scenár: Joseph Gordon-Levitt | Hudba: Nathan Johnson | Distribúcia: Relativity Media | Štúdio: Voltage Pictures, Hi Record Films, Ram Bergman Productions | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 30,450,756 $ || Skvelý scenáristicko-režisérsky debut Gordona-Levitta, kde šlape všetko jak má. V dnešnej kinematografii už nie je nič tabu, takže bolo len otázkou času, kedy niekto vylezie s touto témou. 5 nedám len preto, pretože aj keď pointa filmu je skvelá, a činí sexistické scény účelnými, s výberom herečky pre štatút emocionálej plnohodnotnosti to Levitt predsalen prehnal. Julianne Moore je nielenže nepekná, ale i nepríjemná na pohľad. Ajkeď vieme, o čo Levittovi šlo, na kráse predsa len záleží. A kto tvrdí že nie, klame ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

dO_od

// V první polovině je ten film fakt na ránu, hlavní dvojice postav vyloženě anti-můj vkus, pak se film přehoupne do druhé poloviny, objeví se zhulená Julianne Moore a z Jona se konečně stane film, který by se mi možná mohl i líbit, kdyby měl pokračování. Jen teda pořád nevím, jestli je to porno špatné, nebo ne. A smysl? Čekal jsem víc, obzvlášť od tvůrce, kterého mám moc rád. Snad příště, Josephe :) ()

• Když Jon (Joseph Gordon-Levitt) vyhazuje ubrousek do koše, ozve se vždy totožný zvuk. Jedná se o přidaný zvukový efekt. Ten samý efekt ve stejném znění je při vysypání koše v Apple Mac OS. (machonza)