Frajer42 odpad!

No, začalo to jako totální kokotina, ale to jsem ani ve skrytu duše netušil, že to jako ještě mnohem větší kokotina skončí. Velmi mě překvapily předčasné závěrečné titulky. Už jsem pár romantických komedií viděl a tady jsem hrubě postrádal poslední fázi udobření. Díky této odlišnosti to nebude odpad. Přiznám se, že jsem před zhlédnutím čekal mnohem víc. Film zpracovává kupu velmi atraktivních témat. Bohužel způsobem, který snad nesedne vůbec nikomu. V příběhu je kupa mezer, kokotin a nesmyslů. To vážně někdo žerete? Joseph Gordon-Levitt je v mých očích dobrý herec, ale tahle role nebyla pro něj. To měl jako řežisér vycítit. Teď vypadá jako špatný režisér a ještě horší herec. Ostatní postavy jsou nesympatické a nevěřil jsem jim ani "ň". Humor zde není naprosto žádný, ale ani jsem ho zde moc neočekával. On v romantických komediích totiž moc nebývá. Já ten odpad přeci jen dám. Kdybych ho nedal, tak křivdím filmům, které jsem jím obdařil. V mých očích je tenhle nesmysl bez většího nápadu. Absolutně nezajímavý. Podaný naprosto otravnou formou a bez špetky humoru. Já trpěl. ()

HAL

Joseph Gordon-Levitt bere téma s vtipem a chytrou ironií, ale stejně je hlavně zpočátku těžké to snést, když takřka všechny postavy v jeho filmu - zejména ty dvě ústřední - jsou povrchní kreténi a odpudiví primitivové. S nástupem Juliane Moore nastává naštěstí obrat, možná až moc velký, ale i přes jistou nesoudržnost to celkem funguje. Minimálně do podoby relativně zajímavého a zábavného "ne"romatického filmu. 7/10 ()

boshke

Levittův počin je příjemně svěží a originální, i když ke konci stejně sklouzne k filmovému klišé. Svým neotřelým tématem a otevřeností kolem něj příjemně baví a zároveň nepohoršuje (přítelkyně byla v klidu). Joseph si svého macho alfa samce užívá, stejně jako Scarlett svou dilinku. Nic světoborného, ale příjemná zábava to byla... 80% ()

nunka

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver... ()

Spiker01

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

• Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)
  • Píseň "Good Vibrations", kterou ve filmu Jon Martello (Joseph Gordon-Levitt) poslouchá a která je také součástí soundtracku filmu, je původní píseň od Marka Wahlberga, tehdy známého jako Marky Mark. (HouseFan)