Dokumentární cyklus o památkách na českém území, které jsou zařazeny do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Divákům se tak nabízí možnost seznámení nejen s jedinečnými památkami, ale i historií jejich vzniku a přesahem do míst a krajů, kde se nacházejí. Všechny tyto památky se vyznačují výjimečně cennou architektonickou, uměleckou i urbanistickou hodnotou. (Česká televize)

Upswing

Nádhera ! Také niečo keby natočil niekto aj u nás, však miest chránených UNESCO je aj na Slovensku dosť. Teším sa na každý ďalší diel a užívam si HD !!! ()

Elza61

Překrásný pořad nejen díky výbornému průvodci panu Táborskému, ale i tím, že si připomeneme, jaké krásné a cenné památky UNESCO máme. ()

Izi

Paráda. Málem by člověk v tom dnešním uspěchaném světě, kdy se každej tlačí k moři, zapomněl, že kousek od sebe má tak nádherná místa. Za Mirka a jeho krásný a klidný průvod těmito skvosty musím ještě hvězdu přidat. ()

tepok

Velice pěkně natočený dokument. Mirek Táborský je moc příjemný průvodce pořadem, který s grácií a bez chytračení představuje naše nejzajímavější památky. ()