Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

darkrobyk

Připomenutí starých drsných francouzských a italských kriminálek a také toho, že tenhle žánr vždy uměli lépe Angličané ( i v literatuře), než Američani.Pozvolný rozjezd pomalu nabírá obrátky. První výrazné zrychlení je při honičce lupičů, kdy ještě tým drží celý pohromadě. Další adrenalin se pak dostaví v závěru. Člověk si při tom uvědomí, jak jsou současné automobilové honičky drsné, jak auta sviští maximální rychlostí a jak se při ní mohou honění i honiči zabít. Výborná hudba (anlická, že...autor je Skot) je v pomalých scénách táhle neklidná, při akci se řítí jako lavina šutráků. Londýn je snímán především jako futuristické město budoucnosti - mrakodrapy, sklo a ocel. Drsné místo, kde se odehrávají drsné příběhy. Pomsta chutná sladce! ()

3DD!3

Britská akční pecka, které dnešní americké produkce nesahají ani po kotníky. Stará škola se tu míchá s novým přístupem, krásně přirozeně v slušném příběhu jedné speciální jednotky. Ray Winstone má panděro, ale charizma ultimátního borce z něj přímo sálá. Hayley Atwell je dokonalá. Fandy HOMELANDU potěší v několika scénách Damian Lewis. Konec nebrání vzniknutí dvojky, tak doufám, že se dočkáme. P.S: Lepší než PUNCH. You're nicked. ()

Spooner

Podobná kriminálka tady už dlouho chyběla. Drsná krimi ze staré školy, ovšem s malinko modernějším střihem, ve které se nikdo s ničím nesere. Scénáři by se sice dala vytknout jistá šablovinost, to však v tomto případě vůbec nevadí, protože vzniknul žánrově vybroušený film s bezchybnou režii, pohlcující akcí (přestřelka na Trafalgar square a okolí patří mezi nejintenivnější sekvence loňského roku) a precizní herce. Ray Winstone by svou urputností převálcoval i buldozer, Hayley Atwell je neodolatelná a Plan B překvapivě přesný. Škoda, že podobné filmy jsou podobně jako hlavní hrdina Jack Regan za dinosaury, kteří skoro vymřeli. Víc takových a američtí fušéři typu Roba Cohena by si měli tento film každý den pouštět před spaním.90% ()

Lacike

Dejom a niektorymi scenami mi to pripomina skvely film Heat (hlavne slusnou prestrelkou, ktora je ale len jej podstatne slabsim odvarom). Len s tym rozdielom, ze tentoraz sa film venuje iba policajtom a zlodeji tu maju minimum priestoru. Zarputily hlavny hrdina mi zase pripominal Vica Mackeyho z fantastickeho serialu Shield. Winstone je pôsobivy, ale Vic Mackey by si s nim vytrel rit. A tak by som mohol pokracovat dalej. Skoro vsetky sceny, podzapletky a postavy mi tu pripominali nejake ine filmy v ktorych boli prevedene ovela pôsobivejsie. Vzhladom na rozpocet je vysledok celkom pôsobivy, ale ku zanrovym klenotom sa tento film v ziadnom ohlade ani nepriblizil. Proste len solidne becko. Ako pilot k nejakemu serialu to funguje dobre a pripadne dalsie diely nevynecham. 6/10. ()

C0r0ner

Teda takovou syrovou (fyzickou i psychickou) řežbu jsem od Anglánů vážně nečekal. Už první scéna mě vyloženě nadchla, když policejní komando projelo zdí a začalo zločince řezat baseballkami. K tomu se přidal špičkový scénář a parádní závěr, takže za mě naprostá spokojenost. A těch 68%? To teda jděte do prdele! 95% ()

• Richard Hammond navrhol, aby v scéne s naháňajúcimi autami vystúpilo Buggatti Veyron. Jeho cena bola milión libier a režisérovi to navrhol, keď zistil, že celkový rozpočet predstavoval tri milióny libier. (vander19)