Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Diskuze

Jacinda (hodnocení, recenze)

mimochodem jestlipak víte co už je dostupné na uloz.to :-)

neustále si pouštím ty scény kde je hudba. třeba závěr, jak se chtějí zabít. nebo taková ta texaská hudba třeba s routou

Jacinda (hodnocení, recenze)

Ernia: Co si od diskuze slibuješ? O čem chceš vůbec diskutovat když nechceš vědět ani ždibík z příběhu? Chceš řešit herce? Scénář? hudbu? Fotky? Tak si napiš příspěvek s tímhle dotazem a čti jen odpovědi na to.

UŽ MĚ SERE STĚŽOVÁNÍ NA SPOILERY. NELEZTE NA DISKUZE KDYŽ TO NECHCETE ČÍST A NEBO ČTĚTE JEN ODPOVĚDI NA VAŠE OTÁZKY.

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

xoxoloveJacinda:  tak za prvné, uvědomuji přesně kde jsem - diskuze k druhému (!!!!) dílu THG - a z jiných diskuzí jsem holt zvyklá, že jakmile se mluví o něčem, co je dál, automaticky se na to upozorňuje :)

a nevím, čím jsem si vysloužilé hned tak jízlivou odpověď? měla jsem za to, že užitím smajlíků dám jasně najevo, že mi to zase AŽ TAK nevadí (zvlášť, když stejně tu knížku budu mít během zítřka dočtenou :) )

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Ernia: tak.. uvedom si o čom sa tu bavíme, ked nechceš aby sme spoilerovali, nezapájaj sa do dizkusie. Prepáč, neymslím to v zlom, ale aj tak...

anaad: aspoň, že neikto chápe čo som mala na mysli :-)

Jacinda (hodnocení, recenze)

Ernia: aby jsi se z toho nepo. tohle je spoiler jak noha. K bude mít děti no a co. To hlavní stejně chybí

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

a ty kokso, tyd si mi to hezky vyspoileroval :D třetí knížku začínám číst až dneska :D :D

anaad

anaad (hodnocení, recenze)

Je pravda, že takhle depresivně napsaný happyend se jen tak normálně nevidí. Ona to pak vlastně maličko prosvětlí tím střízlivě napsaným doslovem a teprve pak mi došlo, že to vlastně happyend je. Když se nad tím zamyslíte, tak celé tři knihy jsou mimo jiná hlavní témata vlastně i o obraně Katniss před nějakou možností zranit se ve vztahu, proto žádný vztah nechce. Ona ty kluky vlastně svým způsobem střídá proto, aby překryla city k tomu druhému,i vztak k Hurikánovi ji dochází teprve, když si uvědomí city k Peetovi. Každého líbá jen ve chvílích kdy mu hrozí smrt atd. No a na konci má děti, protože si je Peeta tolik přál, poprve je ochotná do někoho investovat city i s možností, že ji to zraní. Vlastně ji to konečně vysvobodí, miluje Peetu a svoje děti, ale je to napsané velice umírněným způsobem.

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Povedala som viac-menej happyend, omg, ľudia čítajte poriadne! Možno som šialená a áno zomrelo tam strašne veľa ľudí, bolot am strašne veľa utrpenie, no podla mňa to bol aj tak celkom dobrý koniec. Neviem ako by sa všetkým tá kniha páčila keby tam nikto nepomrel, všetko v poriadku... spisovateľka to tak spravila aby to neskončilo nudne.

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

Pokud jako happyending někdo bere pročíst se přes všechny ty stránky popisující mrtvé postavy se slzami v očích, tak ano. Mě z toho bylo do breku navzdory tomu jaké "štěstí" Katniss našla. Rozhodně to není štastně ukončený příběh.

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

beba789: aj mne, ale koniec sa mi páčil, asi. teda viem že zomrelo veľa ludí, ale viac - menej to bol happyend... :D

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

Jacinda: No áno čítala, lenže mne to nijak brutálne nepripadá. Nuž, v jednotke som mala aj zimomriavky z toho celého, síce mhola byťť slabšia podľa ostatných, no 3 na mňa tak nezapôsobila.

Jacinda (hodnocení, recenze)

xoxolove: ve třetím díle nebyla brutalita? mno, tak třeba popisování mučení? uřezávání částí těla, vyhřezlé vnitřnosti, amputované nohy. četla jsi to vůbec?

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Christiane13Přesně tak.Každá sága je hlavně uplně o ničem jinym.

Christiane13

Christiane13 (hodnocení, recenze)

beba789: No jo s tim asi nic neuděláme... asi si budeme muset zvyknout, že to pořád budou přirovnávat k TW, i když to přímo nesnášim. Taky nesnášim když si chci přečíst nějaký článek a titulek hlásí zapomeňte na Harryho Pottera, zapomeňte na Twilight, teď přicházejí Hunger Games! Jako co to má bejt?! Chápu, že je HG teď hodně populární, já ho doslova žeru :D, ale to snad neznamená, že na všechny předchozí ságy, které jsem milovala (a pořád miluju) prostě zapomenu, jen kvůli tomu, že se z HG stává fenomén a je to všechno hrozně cool.

To je mi docela líto, že se Gary Ross nevrátí, ale tak pokud seženou nějakého jiného schopného režiséra, tak by to nemuselo dopadnout špatně. Každopádně už se moc těším :)

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

Hild: jj asi nestane. V lionsgate určitě vědí, že železo se má kout, dokud je žhavý.

Hild

Hild (hodnocení, recenze)

zorz: Nestraš, aby to tak nakonec fakt nedopadlo :-D

Upřímně jsem zvědavá, jak se teď zachová Lionsgate, jestli bude chtít dodržet datum premiéry listopad 2013 a začít natáčet už teď v srpnu, tak by to znamenalo najít někoho hodně narychlo, protože už teď je čas na pre-produkční práce. Pochybuji o tom, že nějaký dobrý režisér a hlavně takový, který má k Hunger Games nějaký vztah a má tu sérii rád, sedí zrovna v obýváku a čeká, až mu zavolají, jestli nechce režírovat pokračování. Fakt se bojím, aby z toho teď nevzniklo něco splácaného rychle za účelem pouze obrovských zisků.

Nejradši bych byla, kdyby studio pokračování odložilo, třeba začátek natáčení až v létě 2013, mělo by tak čas najít nějakou adekvátní náhradu za Garyho, ale všichni víme, že peníze jsou důležitější, tak to se asi nestane :(

Hild

Hild (hodnocení, recenze)

Tak a špatná zpráva. Gary Ross u pokračování nebude.

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

Christiane13: Souhlasím...dvojka se mi taky hodne líbila...psali tam Že to je nastupce Twilight Že herci jsou bezduchy ze neumí hrat....ze to je vykradac Battle Royale a takovýhle sracky....A že to je jen Sci-Fi který krade originalní napady ostatních atd...Prostě sračky psali....driv se zamerovali na názory davu ale ted uz delaj nazor kazdy kdo pise tu recenzy...to de poznat....ve filmovým clanku o HG píše že kniha je pro pubertaky co zerou twilight a pak v o 6 stránek dál o knize HG pise nekdo jinej z redakce ze je uzasna a strasne ctiva......proste NO COMENT...

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)