Reklama

Reklama

Ripper Street

(seriál)
Trailer 1
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2016), 39 h 30 min (Minutáž: 58–130 min)

Tvůrci:

Richard Warlow

Hrají:

Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(36)

Obsahy(1)

V tomto britském historickém seriálu s kriminální zápletkou nás tvůrci zavedou do tajuplného Londýna do viktoriánského období na konci 19. století na místo zvané Whitechapel, které se stalo známé řáděním fantoma přezdívaného Jack Rozparovač. Sledujeme zde policejní práci detektivního inspektora Edmunda Reida a jeho týmu, kteří se snaží chránit chudou populaci East Endu před vraždami a organizovaným zločinem, a to vše v zájmu vyššího dobra... (Trajektt)

(více)

Videa (22)

Trailer 1

Recenze (165)

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Ripper Street, stejně jako Whitechapel se odehrává ve Whitechapelu a řeší se tam Jack rozparovač, ale narozdíl od Whitechapelu, který se odehrává v součastnosti je RS zasazen do minulosti. RS mě baví daleko víc než Whitechapel, ale bohužel po dvou sériích byl zrušen. Herecké obsazení pěkné, atmosféra perfektní a prostě se na to dost dobře dívá. Nejvíc mě mrzí, že se nedočkáme třetí série, je škoda takovýchto kriminálek. 80% ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Trochu americký "Sherlock (2009)", trochu britský "Whitechapel (2008)". Předpokládáte-li však, že musí kombinací těchto dvou skvělých (filmových / seriálových) počinů vzniknout něco mimořádného, budete nejspíš zklamáni. "Ripper Street" není špatný seriál - dobový nádech mu sluší, ústřední trio je solidní, příběhy nenudí. Nic z toho však nedokáže zaujmout tak, jak by mohlo, a to se zkrátka přehlédnout nedá... 1. série: 60%. 2. série: X%. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po shlédnutí první řady se jednoznačně těším na řadu druhou.Velmi povedený kriminální seriál z prostředí viktoriánského Londýna vybavený depresivní atmosférou chudinských čtvrtí,kvalitním námětem i scénářem a se zajímavými postavami.Předpokládal jsem,že půjde o jeden případ,který se bude řešit po celou první řadu,místo toho každý díl přináší nový případ a jednotlivé epizody jsou spojené hlavně minulostí jednotlivých postav.Neotřelé,nápadité,zábavné! ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot: Co tahle skoro dokonalá atmosférická mňamka nutně potřebuje, je absence hudby. Díky tomu by možná několik hutných scén získalo úplně jiný nádech - spousta producentů a tvůrců si bohužel orchestrální audio složku představuje jako neoddělitenou součást veškerých krimi seriálů. Ale! Vzpomeňme třeba na úžasné The Wire, i když z úplně jiného kraje a časového období..! Překvapující je, že se za všech osm částí dočkáme zmínek o Jacku the Ripperovi jen velmi sporadicky, ale nerad bych předbíhal. Vzorová epizoda nicméně hovoří jasnou řečí. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

CSI: Viktoriánský Londýn dochucený skoro vším, co je v současné seriálové tvorbě populární. Osobně z Ripper Street mám zatím takový nemastný, neslaný pocit - nějak nedokážu k postavám přilnout, i když mordpartě šéfuje fešák Matthew Macfadyen, maják zdravého rozumu a správné výslovnosti (jeho angličtina je boží!). Tomuhle serilu chybí osobnost, originalita a drive. Škoda, všechno, co Ripper Streek potřebovala k nadprůměru tu teoreticky bylo. Protože jsem líná vymýšlet jiné důvody, svalím vinu na britskou potřebu podlézat hloupému americkému divákovi (tohle je ostatně koprodukce s BBC America). ()

Galerie (599)

Zajímavosti (15)

  • Revolver, který používá kapitán Homer Jackson (Adam Rothenberg), je Smith & Wesson Mk.II Hand Ejector v ráži .455 Webley. Zajímavostí je, že revolver byl vyvinut až roku 1915, kdežto seriál se odehrává v roce 1889. (HectorHagman)
  • V seriály sú používane i časté slangové výrazy, ako napríklad Crusher alebo Pig - Policajt, detektív; Rookery - slumy alebo ghetto; Thomas - klient prostitútky; Toffer - školená prostitútka; Molly house - verejný dom pre homosexuálov a transvestitov. (Carol Pifková)
  • Ve středověku byl ergotismus znám jako „svatý oheň“ nebo „oheň svatého Antonína“, protože mniši Řádu sv. Antonína byli zvláště úspěšní při léčbě této otravy. (Epistemolog)

Reklama

Reklama