Zombi 2

• Itálie Zombi 2 (více)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

fcreading

Majster braku Fulci, ktorý sa preslávil týmto hororom najmä v Amerike, mi znovu dokazuje že vie natočiť naozaj kvalitný horor s malým rozpočtom. Scénka pod vodou, kde Zombie bojuje proti žralokovi je úchvatná a samozrejme nesmiem zabudnúť na slavnú scénku vypychnutie oka, a plno dobrých gore záberov, a samozrejme najmä masky zombíkou, ktoré vyzerajú fantasticky 99 percent. ()

Cimr

Hororu jsem ochotný odpustit spoustu věcí: Když je staromódní, nepovedený, nechtěně komický, dokonce i když není strašidelný. Odpustit se nedá jediná věc - když je to nuda. A to je tento případ. Prostředí je ohrané, postavy nemají žádné motivace, jen se tak divně plácají... Kromě zápasu zombie se žralokem a jednoho vypíchnutého oka není o co stát. ()

POMO

Najkryštalickejší, najčistejší, až panensky priehľadný a ľahkomyseľný Lucio Fulci. Ale v dobrom zmysle slova. Zombi 2 je najroztomilejšia hororová bejkovina, akú som kedy videl. Prvý euro-trash, do ktorého som sa naozaj zamiloval. Exotické prostredie tropických ostrovov, vábivý sexuálny podtón, stupídne dialógy, štiplavé gore nechutnosti, lacná syntezátorová "midi hudba" by Fabio Frizzi a niekoľko naozaj premakaných zombie masiek. Podvodný súboj zombíka so žralokom je neuveriteľný! ()

matestlust

Fulciho filmy mě nikdy nebavili, Lucio měl absolutní nevkus co se výběru herců týče a každý jeho film zachraňovalo jen extra brutální gore. U tohohle snímku tomu není jinak. Pitomost od hlavy až k patě, gumoví herci, to vše, versus ultra krvavý a žádné servítky si beroucí řezničina. Za gore 5 *, za ostatní odpad. S přihlédnutím na datum vzniku dávám 3*. ()

kitano

Dejovo je to sice velmi jednoduche a ploche, zato vsak gradacia a napetie je vyborne. Jemna melodicka hudba vytvara tazko definovatelnu atmosferu - sice nevylaka, avsak brutalnym scenam dodava priam hypnotizujuci ucinok. Samotnou kategoriou je ona slavna podmorska scena - ta je skutocne uzasna, jeden z mojich najzvlastnejsich a najposobivejsich filmovych zazitkov. A velmi ma potesil paradny, zanrovo bezchybny zaver. Medzi zombie hororami jednoznacne jeden z tych najlepsich. (8.5/10) ()

• Natáčení započalo 11. června 1979 a skončilo 6. července téhož roku. Točilo se v Dominikánské republice (město Santo Domingo), newyorském Brooklynu (USA) nebo na mexickém ostrově Isla de Mujeres. Dále se natáčelo v ateliérech Mafera a Elios Studios, které se nacházejí v italském Římě. (fiLLthe3DD)
  • Něteré ze zombie hrály bratrské dvojice. Ve výsledku si byli v maskách tak podobní, že někteří diváci propadali iluzi, že všechny zombie hrál jediný herec. (Divočák)
  • Ačkoliv se v názvu filmu objevuje dvojka, žádný první díl neexistuje. Producenti se rozhodli parazitovat na celosvětovém úspěchu filmu Úsvit mrtvých (1978), který byl v Itálii distribuován právě pod názvem Zombi. (Němi)