Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (844)

plakát

Havěť (2023) 

Jsem lehce zklamaný, protože jsem, po plejádě nadšených komentářů, zkrátka čekal víc. Tím neříkám, že je tenhle kousek špatný, naopak, jedná se o záležitost, která jede přesně podle hororových tabulek a je vidět, že team přesně věděl, jak se takový pavoučí horor má točit. Jen tomu hodně nepomáhá americký model s citovými linkami a ten konec je fakt debilní. Pořád je to ale nadprůměrný kousek, který může arachnofobikům způsobit infarkt. 3,5*

plakát

Včelař (2024) 

Top class akční scény vs. ultra prdelní dialogy a otřesný výběr hereckého obsazení. Celkový příběh Beekepera je spíš směšný a vše ohledně častého přirovnání k včelařství je hodně trapné. Každopádně, akcí se nešetří a ta je zde bez chyby, takže na 3* dosáhne jen díky tomu.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Ač nejslabší díl ze série, pořád je to 100% akční jízda a zároveň veliké vizuální porno. Stopáž zde je zbytečná, ale člověk ty prázdné chvilky promine, jakmile naskočí akce. Velké plus také za Donnieho, ten mi zde sedí skvěle. John Wick 4 je velmi důstojné pokračování naprosto skvělé série. I přes těch pár much si stále zaslouží plnou palbu.

plakát

Smrtelné zlo: Probuzení (2023) 

Krvavá, jednoúčelová jízda, která si nehraje na to být něco víc a zkrátka kopíruje vyzkoušené metody a víceméně vzdává hold staré klasice. Čekal jsem to malinko jinak, ale i tak jsem velice spokojen.

plakát

Řidičák (1988) 

Klasická teenager osmdesátková zábava, s geniální dvojicí Corey a Corey. Atmosféra tehdejší doby se z filmu line každou minutou. Přesně tak to mám rád.

plakát

Úsměv (2022) 

Z příjemně mrazivého, tísnivého a celkem originálního hororu se postupem stopáže stává průměrná a tuctová jednohubka, která vyvrcholí naprosto očekávaným, až tupým závěrem. Tempo sice neztrácí, ale nápady dojdou a pak už se jen omílá klasické klišé. Pořád jde ale o koukatelný kousek.

plakát

Asterix a Obelix: Říše středu (2023) 

Já mám na Asterixe a jeho příběhy velikou slabost už od mala. Na každý nový film, ač hraný, nebo animovaný, se těším. Tohle byl rozhodně nejhorší ze všech, co doposud natočili. Začal bych výběrem Asterixova herce, kde je opravdu volba hodně špatná. Veliký mínus je pak volba českého dabingu - koho napadlo obsadit Suchánka a Koháka? Krvácely mi z toho uši. Jinak jde ale o celkem neškodnou a zábavnou komedii, která neurazí a právě i díky mé dlouholeté oddanosti tomuto hrdinovi jsem se bavil celkem slušně, už z drobného nadšení, že někdo do světa poslal další díl.

plakát

Vyproštění 2 (2023) 

Dvojka ještě předčila díl první. Poctivá akční zábava se vším všudy. Přestřelky, souboje, automobilové honičky, skvělá kamera, parádní choreografie, sympatický záporák a opět nepřekonatelný Chris. Samozřejmě si to neodpustí citové vsuvky, ale to už asi u americké produkce jiné nebude. Každopádně je to vážně skvělá akční jízda, se vším tak, jak jak to žánr vyžaduje. Netflix po delší době boduje.

plakát

Princezna ze mlejna 2 (2000) 

Uřvaná a přeplácaná debilita, zkrátka klasický Troškův rukopis.

plakát

Halloween končí (2022) 

* Obsahuje možné spoilery. Chápu, že to hodně lidem to nesedlo, film se absolutně vymyká celé sérii, Michael je tady víceméně na druhé koleji a celkově je prostě jiný, divnější, pomalejší, zranitelnější a celý příběh nabyl jiného směru. Navíc, většina filmu patří úplně někomu jinému a celkově jinému příběhu. Každopádně, proměna z chudáka na čiré zlo je skvělá, temná a vážně nepříjemná. Jako by to byl film ve filmu, kdy vše to, co se Myerse netýká, je vynikající. Nakonec se i na Michaela dostane, ačkoli to není žádná hitparáda. Asi jsem to ale celé kousl lépe, než by si zasloužilo a celkový zážitek z filmu mám nadprůměrný.