Reklama

Reklama

RuPaul's Drag Race

(pořad)
  • USA RuPaul's Drag Race (více)
Trailer 5
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2009, 45 min

Účinkují:

RuPaul, Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley, Akashia, BeBe Zahara Benet, Jade, Nina Flowers, Ongina, Pork Chop, Rebecca Glasscock, Shannel (více)
(další profese)

VOD (1)

Soutěžící soupeří o 100 000 dolarů a titul Drag Superstar Ameriky. Show získala cenu Emmy a uvádí ji nejslavnější drag queen, samotný RuPaul. (Netflix)

Videa (12)

Trailer 5

Recenze (25)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Bavila mě šestá řada, protože měla nejsympatičtější účastníky. Jinak to u mě má ale tenhle pořad těžké, protože v něm chybí jakýkoliv konflikt. Vše je pod dokonalou kontrolou a veškeré narativy jsou řízené produkcí - v průběhu není nic, co by se mohlo odehrávat samovolně a na co by produkce musela nějak reagovat. Dokonce se tu ani nepředstírá nějaké rozhodování poroty, vše je na volbě jednoho člověka, což není ideální a po dvanácti řadách ani zajímavé. Když si to porovnám se Survivorem, ten je pro mě pořád nejzajímavější reality TV, protože se odehrává zčásti mimo kontrolu produkce - ta může například jen částečně ovlivnit vyřazování soutěžících, protože o vyloučení i vítězi rozhodují vždy sami hráči. Jakákoliv manipulace tedy musí probíhat okolo něčeho, co má v sobě náznaky autenticity. RuPaulovi se dokonale podařilo cokoliv, co by nebylo pod jeho kontrolou, izolovat od samého počátku, a v důsledku toho vypráví jen banální a nudně konzervativní hřejivé příběhy. Je to prostě po chvíli hyperkorektní nuda postrádající jakoukoliv příchuť. Jakmile opadlo ohromení, že takový pořad může existovat v rámci mainstreamu a dokonce se stát nejprominentnějším reality tv pořadem své doby, což už deset let bude, nezbývá moc dalšího. I ty tři hvězdy, primárně za povedenou šestou řadu, mi přijdou docela štědré. ()

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

When you become the image of your own imagination, it’s the most powerful thing you could ever do . Asi tak nejlepší show na světě a RuPaul je král! Člověk se baví, směje, slzí, dojímá se... Je to navíc fakt lepší než jakákoliv terapie, nejen že je to děsně inspirativní, ale za těch pár sérií se fakt začnete mít víc rádi a budete hrdí na svojí jedinečnost. Odhoďte předsudky, fakt to stojí za to :') ()

Reklama

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

I když jsem namlsaný zřejmě nejskvělejší druhou sérií RuPaul's Drag Race All Stars (2017), tak tato série má rovněž co nabídnout a krásně a výstižně to popsal vkladatel Jiřik v předchozí recenzi. Mé hodnocení vychází z deváté série a už to nebudu měnit, i když Jiřik zřejmě bude přidávat další a další. Je toho strašně moc, a to jen dokazuje, jaký úspěch má tato soutěžní show v USA. Stačí se jen podívat třeba na Grand Finale, když vše vrcholí a člověk je zcela překvapen, jak se diváci v obrovském sále baví a fandí. Kolik tak různě "jiných" lidí je na jednom místě a užívají si toho. Zřejmě asi po zásluze vyhrál Sasha Velour, ale bylo zde více favoritů, osobně jsem obdivoval dvaapadesátiletého Charlie Hidese. V mnohých dílech vystupují nejen v porotě známé osobnosti a někdy se mi zdálo, že to "holky" trošku přehání s kily líčidel, paruk "ala maminka od Dominika Feriho" a tím ještě více potom vystoupí mužské rysy. Pro mě je někdy méně více. Ale i tak úžasná show a soutěž v jednom ... 89910 ()

viruscrack 

všechny recenze uživatele

První dojem: Ewww. Extravagantní gayové, co se navíc převlékají za ženské. A některým by nepomohla ani plachta od auta. Nicméně... když je člověk doma se zápalem plic, sleduje cokoliv. A rozhodně není čeho litovat. S každou další řadou se kvalita vždy posune dál. A to dosti znatelně. Takže když srovnáte účastníky 1. a 6. série... a pak klidně 6. a 12. série, je to sakra znát. Takže za mě klobouček. Soutěž o něčem, o čem bych nikdy ani ve snu nepřemýšlel, která má významné umělecké rysy s nádechem módního umění. Nechybí drama, konflikt, souznění i vhled do tématu, ke kterému mnozí z nás nemají "přístup". ()

Loooki 

všechny recenze uživatele

Vadí mi ten samosudca RuPaul pri konečnom lip sync zúčtovaní, kedy divák vidí, že jeden z dvojice je na tom lepšie (alebo sú na tom obaja rovnako) a pošle domov toho lepšieho [mali by hlasovať aj spoluporotcovia] :/ Inakšie sa pri tom neskutočne bavím či už z úloh, alebo dokrútkových xichtov a hlášok protagonistiek :D ()

Galerie (29)

Zajímavosti (29)

  • V šiestej sérii sa natočila verzia finálnej epizódy, v ktorej v remíze vyhrali Bianca del Rio a Adore Delano. (dwdb)
  • Tyra Sanchez, Bianca Del Rio, Violet Chachki a Sasha Velour vyhrali súťaž bez toho, aby museli niekedy lip-syncovať. (dwdb)
  • Počas snatch game epizódy v desiatej sérii musel RuPaul odísť zo setu, pretože ho Eureka príliš rozosmievala. (dwdb)

Související novinky

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)

Reklama

Reklama