Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

(více)

Recenze (185)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Burian házející gramofonové desky do polic, nebo zpívající na policejní stanici s vyšetřovatelem Janem Richterem byl skvělý. Vaše meno? Ne, vaše meno ! To všechno jestli byla jen improvizace tak to klobouk dolu..Jinak tedy takový lepší průměr. Až čas ukázal, že později byli natočeny i daleko lepší filmy, a ani se spolu nemuseli dělit o spolu-režii tak významní režiséři oné doby jako Karel Lamače a Martin Frič. To Nejlepší vytvořily právě samostatně. Ale zas pravda, byl to jeden z prvních Burianovských úspěšných filmů, který mu určitě pomohl k následnému velikému vzestupu v jeho herecké kariéře. Plachta byl v roli sluhy Puntíka rovněž skvělý. Jeho výrok "Krasavice inteligentní", který dnes už takřka zlidověl, poté co se otočil za elegantní Marií Grossovou, a kdy se potom tak pěkně smyslně usmál, a protřel svůj vous, byl v tu chvíli přesně vystižený. ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem to poprvé s milovníkem těchto filmů. Bylo mi to doporučeno, že se zasměji. Opravdu jsem se zasmála. Nejvíc mě dostala scénka, nad kterou by se udělal kdejaký pan podnikatel, méně peněz, více práce, větší kontrola. To mě dostalo ze všeho nejvíc. Písnička To neznáte Hadimršku mi zní v hlavě ještě teď. ()

Reklama

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Upraveno v květnu 2020. To neznáte Hadimršku je popularizování mluveného filmu prostřednictvím všeobecně rozšířené kabaretní zábavy. Karel Lamač a jeho pomocník Martin Frič nápaditě využili úspěchu Burianova jevištního kusu, následně ho přizpůsobili k podávání na věky věků v podobě filmové taškařice se zpěvy a exhibicionismem celebrity módního trendu kabaretní komiky. Film se neubrání úplně lacinému podbízení a přízemnosti, přesto si po celou dobu neustálého vířivého pohybu uchovává obřadní vášeň pro dynamiku a vrtošivě neposedný element vitality. Nakonec, láska je vítězem. Hvězdou taškařice je Popelec Hadimrška (dobře připravený Vlasta Burian), ješitný vrchní účetní revident bankovního domu. Ty jeho pracovní excesy, považované ve fyzické nepřítomnosti za příkladné pracovní nasazení, ho po zásluze dovedou až k funkci starosty. Milovnickým hrdinou je Jiří Zlatník (příjemný Otto Rubík), lehkomyslný majitel gramofonové firmy. Rozmařile se v přání lásky rozhazuje kapitál bez hlubších pohnutek. Hlavní ženskou postavou je Mici Angora (zajímavá Meda Valentová), nenadálým životním změnám hbitě přizpůsobivá kabaretní zpěvačka. Krasavice inteligentní si ochočila touhu mužů a to jí stačí. Důležitou postavou je Asta Vielandová (příjemná Marie Grossová), opatrná mladá dáma na vdávání se zajímavým věnem. Plánovaný krok se musí bezpečně prověřit. Výraznější postavou je také Bruckmann (příjemný Jaroslav Marvan), ctihodný generální ředitel bankovního domu. Osobní a pracovní zájmy se nebezpečně mísí. Z dalších rolí: zabezpečeným životem naprosto uvolněný konzul Petr Vieland (Čeněk Šlégl), hlavní koordinátor práce gramofonové firmy a rád poslušný Zlatníkův sluha Puntík (Jindřich Plachta), zdvořilý Zlatníkův účetní Vychodil (Eman Fiala), Zlatníkova sestřenice a nevěsta s milionem Aloisie (Světla Svozilová), či zkušený kapesní zloděj (Josef Rovenský). To neznáte Hadimršku musí nadchnout všechny obdivovatele kabaretně úderného Burianova humoru, navíc jde o jeden z nejpodávanějších pamětnických filmů v televizích. Potěší celkový ironický nadhled a vitální energie. ()

gombarix 

všechny recenze uživatele

Burianovy gagy skvělé, celkově je ale film docela hrozný. Klasická mužská skvadra (Marvan, Plachta, Fiala, Šlégl) fajn, ale ženské obsazení jsem málokdy viděl tak bídné. Zejména Medu Valentovou v roli údajně neodolatelné mladé kabaretní hvězdy jsem nepobral – vypadá ještě starší než na svých 33 a sympatická je jako osina v zadku. A titulní píseň je při pátém opakování už taky spíš otravná než zábavná. Takže i při snaze o zohlednění dobových okolností a vkusu nemůžu jít nad 3*, spíš je to ještě moc. ()

Happykubas 

všechny recenze uživatele

Opět se nedá říci, že by tato komedie nesplnila to co autoři zamýšleli...Úkol - Rozesmát a pobavit. Jakmile se postaví před kameru Vlasta Burian, tento úkol se režisérům plní sám od sebe,ehm...tedy spíše sám od Vlasty :-D Někteří tu píší: průměrný Burian, průměrný Burian. Promintě, ale pro mě je průměrný Burian za pět hvězd bezdiskuze. V této komedii mě navíc pobavila píseň To neznáte Hadimršku, která se mi po zhlédnutí neodbytně přehrávala v hlavě pořád dokola. Jen mě mrzí, že takových komiků už dnes moc není a ty dnešní komedie opravdu za moc nestojí. :-( No co už, mezi filmy máme skvosty a budeme si je uchovávat, cenit a pouštět si je dál a dál. Toť vše. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu zazněla píseň s názvem „Píseň psacího stroje“, ke které složili hudbu Jára Beneš, Ferry Gyulai, Jan Stark, text písně napsali Jaroslav Mottl, Fráňa Vodička a nazpívali ji Marie Grossová a Lída Theimerová. Dále zazní píseň „Mne koupali co děcko v horké lázni“, ke které hudbu složili Jára Beneš a Bedřich Kerten, text písně napsali Jaroslav Mottl, Fráňa Vodička a nazpíval ji Vlasta Burian. Také zde zazní píseň „Růžové psaníčko“, ke které hudbu složil Jára Beneš a text písně napsali Emanuel Brožík a Fráňa Vodička. (GASTON73)

Reklama

Reklama