Reklama

Reklama

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (300)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Dle zdejšího obsahu a galerie jsem čekal tuctovou, nesnesitelnou romantiku (film se mi do hledáčku dostal jen kvůli nominacím na Oscara). Kupodivu to nebylo zas tak špatné (tedy, alespoň po nějakou dobu). Divák začne fandit hlavní hrdince prakticky od začátku, přeje jí, aby se vypořádala s životními úklady, má radost z její „aklimatizace“ (špagety pobavily), později sleduje snahy jejího okolí „usadit“ ji a…právě tam mě postupně přestala být Eilis svým chováním příjemná a vyvrcholilo to maximálně pokryteckým aktem, kdy ztratila moje sympatie úplně. Nebýt totiž „onoho“ rozhovoru, Eilis by „ten krok“ pravděpodobně neudělala (proč taky, že?) a dál by žila „jakoby nic“ (možná tak s menšími výčitkami svědomí). A tak jsem se na ni po zbytek filmu už jen mračil a nezměnilo to ani „předání štafety“ (což mi jistě vykouzlit úsměv na rtech mělo). Velká láska, aha, hm…houby s octem leda! A když k tomu přičtu fakt, že jsem měl už od prvního setkání problém s představitelem Tonyho, pak ten závěr…vyjde mi to nakonec jen na lepší průměr. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Brooklyn je velmi jemný a emotivní snímek, který sice není ničím neviděným, ale působí velmi podmanivě a diváka k sobě těžkým příběhem Eilis velmi připoutá. Řekl bych, že z většiny se tu zakládá na opravdu Oscara hodném výkonu Saoirse Ronan, která celý film velmi dobře utáhla. Ale pár nudnějších hluchý míst se tu vyskytuje, jako celek však velmi schopně natočené a určitě bych tu čekal oscarové nominace. A musím vyzdvihnout ten plakát na šířku tady nahoře, protože ten se opravdu povedl jen samotným nápadem toho jak Eilis vnitřně rozervána mezi dvěma světy. ()

Reklama

Happens 

všechny recenze uživatele

Naplněný americký sen jedné dívky z Nulákova (jak by řekl Rocky Balboa). Film atmosfericky skvěle naladěný do doby imigrantských vln. Film si pohrává s romantickou duší naivity mladé slečny s až pohádkovým podtónem. Uvěřitelný příběh, co nemá ambice roztrhat city, ale spíš pohladit po srdci v pátek na večer. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Absolútne netuším, ako som sa k tejto, mne osobne nič nehovoriacej sračke, dostal. Presne to som si hovoril na začiatku po pár minutách. No napriek tomu, že aj keď toto nie je môj štýl a ani neviem poriadne kde je na mape Írsko, celkom ma to bavilo. Veľa zachraňoval strih filmu, kde sme sa furt posúvali vpred a len zriedkavo ostávali na jednom mieste. Príbeh dokopy nič moc, nemá čim poriadne zaujať ani strhnúť, ale ako celkom funguje a výsledný film vďaka Saoirse Ronan, ktorá vyrástla v celkom schopnú herečku nenudí. 75% - 4* ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Taková úhledná zrzavo-zelená knihovnička s pastelovou ořízkou. Jestli to má víc vrstev než cituplné váhání Šorše nad tím, jestli spíš zahoří k zakrslému italskému opraváři bidetů, nebo k zazobanému irskému náckovi ze Star Wars, tak jsem je asi přehlídl, ale může za to předávkování barvou, měkkým světlem a irskou muzikou. Ani se na ten film moc nezlobím, je to prostě jen kompilát všeho, co mě na podobných dramatech zabíjí. Ten konec už fakt čisté heslo z encyklopedie klišé pro začínající a končící scenáristy. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • Do filmu se vloudilo několik věcí, které by v 50. letech 20. století v Irsku zajisté nebyly. Na autech v Irsku je například použita státní poznávací značka psána fontem písma, který se začal používat až v 90. letech. Stejnou chybou je styl lamp, které tak v této době také nevypadaly. (hansel97)
  • Natáčení probíhalo ve třech lokalitách v Irsku, a to ve městech Enniscorthy, Wexford a Dublin. Natáčení v Enniscorthy se zúčastnilo 300 místních, z toho 70 z nich se zúčastnilo ještě natáčení taneční scény. Plážové scény v Irsku se natáčely na pláži Curracloe Strand, na stejném místě, kde se natáčel Den D v Zachraňte vojína Ryana (1998). Dále se filmovalo v Kanadě, konkrétně v Montrealu. (Pria)
  • Představitelka Ellis, Saoirse Ronan, sdílí některé podobnosti se svou postavou. Saoirse je Irka, která se narodila v New Yorku a byla vychována v Irsku, Její postava Ellis je Irka, která se narodila v Irsku, ale později začala žít v New Yorku. (hansel97)

Související novinky

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (více)

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky

06.04.2014

Saoirse Ronan patří mezi současné nejtalentovanější mladé herečky. Již ve svých třinácti letech byla nominována na Oscara za vedlejší roli ve filmu Pokání a od té doby jde z filmu do filmu. Nyní bude… (více)

Reklama

Reklama