Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vincenc Babočka, bezvýznamný zaměstnanec policejní stanice, si v soukromí hraje na detektiva přesvědčen o svých výjimečných schopnostech. Dovolená v Karlových Varech mu však zcela nečekaně poskytne příležitost dokázat, co v něm opravdu vězí. Omylem je totiž považován za mezinárodního a policií stíhaného dobrodruha Leona Webera. Rozhodne se využít záměny a odhalit Weberovy komplice, chystající krádež diamantů patřících maharádžovi z Yohiru. Podle Weberova plánu se s maharádžou seznámí v přestrojení za generála Nariškina, ale vše klape jen do chvíle, kdy se ve městě objeví skutečný Weber... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (87)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak u jiných, ale u mě se Burianovy filmy dělí jen na dva druhy: na ty, které jsou nabity vtipem a ani vteřinu se u nich člověk nenudí a na ty ostatní, které jsou úplně nudné (většinou jsou to jeho převlekové uniformové komedie.) Tohle je ten druhý případ. Slabota. K mému hodnocení přispěla i Burianova úvodní dedukce, podle které Šléglova neupravenost byla zaviněna lájdáctvím milostivé paní. Vše spíš mluví pro opačnou možnost...že je to popleta starý mládenec a neumí si zašít nic... ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Pauza, kterou si Vlasta Burian naordinoval po svém posledním (nepříliš úspěšném) filmu trvala už příliš dlouho a kdekdo začal pochybovat, zda se populární král komiků ještě někdy vrátí před kameru. Blýskat na lepší časy se začalo až v okamžiku, kdy si berlínská UFA vyžádala režiséra Maca Friče a, pamětliva mezinárodního věhlasu Vlasty Buriana, naslibovala hory doly. Film je to nadmíru atraktivní, zasazený do velkolepých exteriérů karlovarského lázeňského ovzduší, žel, se scénářem si tentokrát pánové příliš hlavu nelámali a naservírovali vyhládlému Burianovi poměrně nemotorný příběh s kriminálním přídechem, v němž nešlo ani tak o zločin, jako o příležitost vystřídat několik různých identit během jediného večera. Co se ale povedlo na výbornou, jsou písničky, jejichž ekvilibristická vytříbenost je dodnes nepřekonatelná. Pozvala mě jedna kněžna do kiosku, říkala mi golubčiku graj mi graj, bylo-li by libo papirosku, nebo bylo-li by libo radši čaj. ()

Reklama

hostivít 

všechny recenze uživatele

Tato komedie patří do 2.kategorie Burianových filmů, tj. poprvé se smějete a bavíte, ale do druhého vidění se nehrnete, stačí to maximálně jednou do roka. Ano, to jsou Tři vejce. Burian sice pěkně zpívá, v roli Naryškina je nádherný, ale jinak ten děj... no hrůza. Je to zmatené, překombinované. Ale nevadí, v tak nadprůměrných snímcích jako Pokladna, Přednosta, Když prášil atd. se tento musí zcela logicky utopit. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

S tímto snímeček se mi pojí jedna silná vzpomínka na dětství. Byl jsem na prázdninách u babičky a večer jsme sledovali společně s dědou právě Tři vejce do skla. Když pominu pohádku Byl jednou jeden král, jednalo se patrně o moje první setkání s Vlastou Burianem a děda mi tenkrát vyprávěl, jak je to výborný komik. Sledovali jsme tento film se zaujetím a protože mne v určitý čas poslala babička spát, neviděl jsem konec filmu. Druhý den ráno mi to děda povyprávěl a Tři vejce do skla jsem od té doby neviděl. Až nyní, v prosinci 2018. A snímek mě opět bavil. Burian v trojroli, některé scény vskutku vtipné (opět ta jeho angličtina, např. Maj kočí je z Trutnova..), vypíchl bych kupříkladu uspávání hada bez píšťal v trojím podání. A závěr? Byl přesně takový, jaký si pamatuji, že mi tehdy, před mnoha a mnoha léty, děda vykládal. ()

MrKrahujec 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, jestli tu zavládla nějaká všeobecná vlčí mlha, nebo co, ale podle mě tahle téměř Leacockovská parodie na detektivky rozhodně není ani nudná, ani překombinovaná, tím méně pak o ničem, či slabota. Nejen, že tu Burian předvede málem Chaplinovskou kreaci němé grotesky, obdařené srdcem, ale navrch tu i zazní jedna z jeho (tedy přesněji Mottlových) nejlepších písní, brilantní parodie "Oči černé". Tak co ještě chcete?!! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (19)

  • Na terase v Karlových Varoch môžeme počuť hrať kapelu Melody Boys známu tiež pod názvom Melody Boys R. A. Dvorského. (Raccoon.city)
  • V úvodnom príhovore môžeme vidieť scénu, v ktorej strieľajú zločinci po jednom detektívovi, ale ten si z toho nič nerobí, ani sa nepohne, pretože má nepriestrelnú vestu. V skutočnosti by ale ani v tej neprestál sústavnú paľbu z revolverov, prinajmenšom by ho nárazy hádzali dozadu. Nehovoriac o tom, že na jeho kovovej veste nie je ani stopa po nárazoch guliek. (ČSFD)
  • Filmári potrebovali zachytiť kúpeľný ruch na hlavnej kolonáde. Kamera bola pripravená a v tom sa postavil pred kameru vysoký muž. Žiadali ho, aby odstúpil. Nereagoval. Išiel k nemu Vlasta Burian a povedal mu: „Pane, my tu musíme natáčať, pozerajte na ten mrak, čo sa hrnie, a postavte si rýchlo niekam inam." Muž však stručne vyhlásil, že on môže stať, kde chce, a že sa z miesta nepohne. Privolaný strážnik to skončil jednoducho a udrel pána pelendrekom po hlave, on si dal povedať a odišiel do kníhkupectva. Bol to K.H. Frank, majiteľ onoho kníhkupectva, neskôr tyran a vrah. (Zdroj: idnes.cz) (Raccoon.city)

Reklama

Reklama