Reklama

Reklama

Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (722)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

jOBS je komerčně docela úspěšný film. Respetkuji to. Ashton Kutcher je komercí profláklé jméno. Ale pokud chcete opravdu, ale OPRAVDU, vědět něco o Applu, raději se podívejte na Piráty ze Silicon Walley. Jsou objektivnější, podle mého i upřímnější a opravdovější. Tenhle film je totiž moc hollywoodský. Vlastně nepřináší žádnou výraznější informaci, než výše uvedený film. Ale zase ten příběh uvidíte z trošku jiného úhlu, tedy z úhlu, který se nazývá Hollywood. Také to není na škodu, protože si uděláte obrázek o tom, že Steve Jobs byl zmrd. Na tom se oba filmy totiž shodnou. Jenom tenhle z něj ale ve výsledku udělá docela dobráka...že jo Hollywoode?? ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

I když jsem zapřisáhlým "Microsofťákem", který všechny produkty od Apple považuje za předražený šmejd, tak mě tento ucelený pohled na začátky firmy a životní příběh Steva Jobse velice příjemně překvapil. Režisér rozehrává na ploše čítající 128 minut velmi dobře odsýpající a dynamický příběh, kterému dominuje výborný Ashton Kutcher, jenž zde bez sebemenších sporů předvádí svůj patrně nejlepší výkon celé své dosavadní kariéry. A i když mě zpočátku od projekce odrazovalo hodnocení v modrých číslech, musím uznat, že tento film se řadí k těm počinům, které jsou z nepochopitelných důvodů podhodnocené. Je to veliká škoda, jelikož tento film by si zasloužil být v červených číslech. Nespatřil jsem na něm totiž nic, co by nějakým způsobem rušilo můj divácký zážitek. ()

Reklama

mcb 

všechny recenze uživatele

Patetický životopis, který přišel moc brzo. S odstupem několika let mohlo jít o trochu střízlivější pohled na počítačovou ikonu, nyní bohužel nejde o nic jiného než oslavný portrét, kterému se navíc vůbec nedaří zachytit to, čím (ne)byl Steve Jobs výjimečný. Díky velkému časovému rozpětí trpí vyprávění zkratkovitostmi a překypuje banalitami (vzhlížení ke slunci na louce za doprovodu vážné hudby nevyženu z hlavy ještě dlouho), nedaří se mu ani nijak profilovat Jobsův charakter, který nejde dál než za stereotyp vizionářského asociálního génia jdoucího přes mrtvoly. Veskrze povrchnímu a televizně vypadajícímu filmu ale překvapivě vévodí herecký výkon Ashtona Kutchera, který se dá s odstupem času hodnotit jako velmi povedený. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem čekal mnohem víc. Steve Jobs byl jeden z největších vizionářů uplynulých desetiletí a zasoužil si mnohem lepší poctu. Co mi vadilo nejvíce je velmi špatně vykreslený charakter Jobse, který byl asi brutální pedant, ale přijde mi, že ve filmu se vůbec nezaměřili na jeho nejsilnější stránky a co jsem nejvíc nepochopil, je fakt, že tvůrci filmu se vůbec nevěnovali nejúspěšnější éře v jeho kariéře, tedy od jeho návratu do Apple a uvedení iPhone, iPad apod. Tři hvězdičky dávám především z úcty k němu, ale toto měl být oscarový film a místo toho mám hodně rozporuplné pocity. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $15,924,434Tržby Celosvetovo $25,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisérsky a herecky v celku zvládnuté, kamerové filtry dobre dopasované v rámci určitých dôb kedy sa príbeh odohráva, pútavo natočené, aj keď miestami to dejovo dosť neurvalo skáče /videl v kine: 60%/ ()

Galerie (89)

Zajímavosti (19)

  • Když na začátku 80. let Steve Jobs (Ashton Kutcher) přebírá projekt Macintosh, přijede na parkoviště autem Chevy Cavalier sedan druhé generace. Druhá generace tohoto auta však přišla na trh až v roce 1988. (Cheeker)
  • Když Jobs (Ashton Kutcher) navštěvuje hodiny kaligrafie, vidíme, že kreslí jen jedničky a nuly, tedy binární kód. (jajush)
  • Josh Gad, představitel Stevea Wozniaka, v rozhovorech několikrát popisoval otrocký perfekcionismus Ashtona Kutchera, který ztvárnil Jobse. "Přišel na plac, rozhlédl se a někde úplně vzadu, kam by kamera ani nedohlédla, uviděl jako rekvizitu nějaký čip a řekl: 'Dejte to pryč, tohle vyrobí až za dva roky.'" (Brousitch)

Související novinky

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (více)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)

Reklama

Reklama