Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

Lefty86

Emmerich, patriot a milovník velkoleposti. Spoustu lidí kritizuje Emmericha za jeho věčné "patriotování" a scény podávané až přehnaně velkolepě , mě vůbec nevadí ani jedna z jeho forem. Stejně tak mi nevadí Tatum v rolích akčního hrdiny. Většina akčních fandů ho nebere pro jeho (asi) hezkou tvářičku a chlapecké vzevření, ale to měl například JCVD v mládí také a jaký to byl pro mě akční borec. S tímto filmem jsem spokojený, líbil se mi i více než dříve viděný Pád bílého domu, pro mě je z této dvojice se stejným námětem lepší Tatum s Emmerichem. Jeden bod dolů dávám za zpočátku vtipného ale pak už uhozeného průvodce bílým domem a za poněkud naivní některé scény, neberu teď akční ani bojové scény, ale to že po takovém útoku prezident lítá v helikoptéře nad městem a vůbec s ním nechvátají do špitálu, mi paradoxně trochu vadilo. Není to jediná naivita ale nebudu více prozrazovat z děje. Mávání vlajkou na dvoře bílého domu mi silně připomělo Mela Gibsona v také Emmerichově Patriotovi. Také už mě pak točilo věčné jmenování nových prezidentů. Ale za méně než jeden bod dolů to pro mě není, film měl náboj, obsazení výborné vedle Tatuma skvělý Jamie Foxx. Já jsem spokojený,určitě se podívám někdy znovu!! Za mě 85% !! ()

lucijelucije

R. Emmerich nezklamal, to určitě ne. Natočil to, co prostě umí, a umí to dobře. To, že nejsem jeho velký fanda, je jen můj problém. Já se na jeho tvorbu ráda podívám, neříkám že ne, ale vždycky jsou pro mě jeho filmy průměrné, s očekávatelným koncem. Nic mě u něho nepřekvapí a ani nijak zvlášť nenaplní. Trochu jsem doufala, že White House Down bude něco jiného, už jenom podle hodnocení jsem byla hodně zvědavá, jestli mě opravdu Emmerichova tvorba ohromí. 137 min bylo ale sakra dlouhých, a bohužel ani perfektní hlášky J. Foxxe to nezachránily.5/10 ()

Angelino

Trochu prekvapivo, ale naozaj výborné. Výborná oddychovka do kina. A nevadí ani téma, pátos a klišé. Ani trochu. ()

tterez

Mně se to líbilo.. Modernější akčňák ve stylu Smrtonosný pasti, to mi k odpočinkový neděli fakt stačí :-) 80% ()

Haymar

Emmerich má zváštní dar - vzít sebevětší ptákovinu (námět) a vytřískat z toho maximum! Dělá to chytře či snad inovativně?! Ale kdeže! Dělá to zcela "emmerichovsky" - po svym a co je ještě nejneuvěřitelnější? Že mu to pořád vychází... a tady zase, znova a znova. A za to ho žeru (přiznám, mám pro něj jistou slabost) - kluka jednoho ušatýho. Bohužel, ten casting byl teda ultra otřesnej a nebejt Tatéra, Lyšky a Gillettehólový (aneb všichni mí "oblíbenci" na jednom místě) šel bych ještě o hvězdu výš! ()

Prochy38

Sorry, ale tohle fakt ne. Ano, vím, nesmí se to brát vážně, ale tady zrovna bylo toho všeho, co na Emmerichovi fakt nesnáším, nejvíc, co mohlo být. Proč?? Fakt trapná popkornovka. 2*, ale víc dát nemůžu. * překvapivě za překvapivě :) dobrého Ch. Tatuma a poprvé fakt moc hezkou M. Gyllenhaal. Ta druhá za celkem povedenou akci a mě sympatické pojetí prezidenta. Tím to hasne. Jinak sračka největší. Jak má Emmerich ve zvyku, vše tip ťop na sekundu akorát stihnout, zatáhnout do toho nejlépe všechny členy rodiny, abychom si i poplakali snad, vztahové problémy nesmí chybět, to by jinak nebylo ono a samozřejmě náš velký americký patriotismus a hrdinství v každém mladém i starém, ženě i muži i dítěti - všichni jsme hrdí hrdinové - chce se mi blejt. A nesmíme zapomenout, a to fakt nenávidím nejvíc!! "celý svět teď nehnutě sedí u televize a čeká..." Hej, mě jsou američtí politici a všech 30 rukojmích naprosto u prdele. Nemá to s realitou nic společného, ale ani za mák. Boha reakce médií (zveřejnit jméno a obličej toho, kdo nahrál video, když je ještě rukojmí?????), armáda naprosto neschopná čehokoliv, prezidentova ochranka, která ani nevystřelila..... ne, ne, ne, já tohle nežeru!! Pusťte si "30 minut po půlnoci" ()

Ant_Antony

Doporučuji všem, kterým v kině stačí osmdesátkrát převařená "Smrtonosná Past" smíchaná s "Přepadením v Pacifiku" a místo soli je použita špína zpoza nehtu malíčku Chucka Norrise na levé noze... Striptýzový model coby ochránce velmi spoutaného Djanga a Maggie Gyllenhaal, na kterou snad jako jedinou se dá koukat... Rolande, Rolande, už před 17-ti lety si Bílý Dům vyhodil do vzhuchu poprvé a to mnohem lépe... Vrať se k živelným katastrofám či emzákům, jestli ti teda po posledních dvou filmech ještě někdo svěří nějaký prachy... S vypnutým mozkem 10% - s 5% zapnutého mozku je to strašnej odpad... ()

Jaro_slav

Roland Emmerich dovedl (záměrnou) debilitu svých filmů proměnit v umění. Je to The Independence Day bez mimozemšťanů, jsou to všecky Die Hard s vlasatym hlavnim hrdinou, je to Commando bez osmdesátkovejch účesů, jsou to Transformers bez robotů... je to mnohem lepší, než vůbec lze vzhledem k námětu očekávat - až se mi chvílema chtělo dojetím bulet, jak krásně archaicky béčkově akční to je. Kontrast všech možných vypravěčských a vizuálních klišé se špičkovými herci bije do očí tím správným způsobem, navíc pobaví i obsazení některých z nich (Jamie Fox jako mírumilovný übertaxikář, Maggie Gyllenhaal jako übersekretářka a Jason Clarke jako ex-Middle East agent) nemůže být náhoda stejně jako nebude náhoda oblečení Tatumovo. Je to 95procentní zábava, k naprosté nirváně chybí už jen Will Smith v roli prezidenta USA. Ale na to svět asi ještě není připraven. ()

gumolit

Roland Emmerich sa asi v tom ničení Američanov vyžíva a vlastne čo už iné môžme od neho čakať aj ked jeho posledný ANONYM bol veľký skok vedľa.Film plný nezmyselných blbostí, nezmyselných dialogov, niekedy aj nezmyselných hercov /ten Channing Tatum začína byť už poriadne nudný/ , ale niektorí štandartne potešia /Woods, Foxxx,Jenkins/, plný zbytočných postáv ale hlavne prezidentov tam bolo ako maku!Kupodivu človek sa aspon celkom odreaguje aj pri takejto akčnej hluposti ktorá síce nemá ani hlavu ani pätu ale povedzme si na rovinu v akom inom filme uvidíte zdemolovanie Bieleho domu ako u Emmericha??? ()

Mikino00

Smrtonosná past pro novou generaci z moderního pohledu, nahláškovaná až po okraj, plná akce, se scénářem obsahujícím zvraty, které sice nejsou nečekané, ale děj oživí každopádně. Bohužel Tatum nemá charisma akční hvězdy první kategorie a Foxx je jako prezident příšerná volba, takže je všechny hravě do kapsy strčí Woods. U sledování jsem se ale bavil, ono natočeno je to zkušeně, pěkná vzpomínka na zlatou éru žánru. ()

mosnak

Rozhodně lepší než Pád bílého domu. Není to až tak přeamerikované jako "pád" ,dokonce jsem se sem tam zasmál a věděl jsem,že tenot snímek nemůžu brát vážně. A právě tohle mě bavilo. Bohužel poněkud trapný konec srazil film o "hvězdičku" níž. Jinak ovšem pohodová dvouhodinová zábava - 60% ()

Zombi

Sice stejné téma jako Olympus Has Fallen, podobně oldshool, ale s jiným přístupem, odlehčenější, více hláškující a trochu buddy. Tatum nevadí a Foxx jako prezident v bílých teniskách a závislý na žvejkačkách proti kouření je fajn. Triky i akce podařené. Je to poněkud delší, ale po úvodní představovačce se to rozjede a nenechá vás vydechnout. Velká spokojenost, jen to Rko tady chybí, když přijde ke slovu rotačák namontovanej na obrněný auto, vyditelně tomu chybí šťáva, rudá šťáva. ()

serioga

O trochu lepšie ako Olympus Has Fallen.Herecké obsadenie bolo vcelku fajn.Príbeh bol plynulý aj ked zázraky sa čakať nedaju. ()

mota

5/10 Formalni protokoly vystrida po chvili zmet na oko propracovaneho planu, ktery se rychle zmeni v docela zabavnou zbesilou akci, aby na konci zbyla naprosta hovadina. To si zas nekdo chtel splnit sen o vysoko-rozpoctovem becku jako z osmdesatek. Hlavne ted po 9/11 musi kazda explodujici budova pro jistotu dostat kousek zaberu, ze po chvili opravdu spadla (asi nez ty betonove sloupy prohori:). ()

sona123

Miláček Tatum a vůbec řada dobrých herců. Akční filmy tohoto typu mám ráda - je to jednohubka, kterou okamžitě zapomenu (takže podobnost např. se Smrtonosnou pastí mě vůbec nenapadla), ale příjemně zrelaxuji. Honička aut byla nejlepší. Celé to bylo předvídatelné, ale navíc byly ve filmu asi dva až tři vtipné momenty, nečekaný bonus navíc. ()

NJD

Nemůžu popřít, že jsem se, stejně jako u většiny Emmerichových filmů, po většinu stopáže nedokázal od filmu odtrhnout. Co se týče akce, je tak na tom White House Down podle očekávání hodně dobře. To však nic nemění na faktu, že i přes nesmírně kvalitní vizuální zpracování filmu kazí hodnocení nadměrný výskyt jednoho klišé za druhým. A to dokonce beru v úvahu, že je to Emmerichův film, ve kterém se musí s něčím takovým počítat. S přemírou klišoidních scén souvisí i fakt, že film, kromě čím dál lepších vizuálních efektů, nepřichází prakticky s ničím novým - teda až na zjištění, že už se neříká videoblog, ale youtube channel. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn