Juratt

4**** hlavně za hudbu a reálnější scény než v předchozím Gymplu. Depresivní, ale jistou kvalitu to má. ()

datel13

Vynikající vizuál, mizerny zvuky, studentky VŠE jako děvky u tyče.. Kohak jako ozralej umprum profesor.. Vorel zase jednou zve do sveho snoveho sveta, plneho bizarnosti i znamych kumpánů (Ctvrtnicek, Vavra..). Dialogy obcas hodne stupidni - obcas jsem se nemohl zbavit dojmu, ze hrat umi jen Madl a arogantni Kraus (urcite ne mladej Vorel). Kdyz pominu, ze kluci z filmu nejsou zadny umelci, co by delali ty skvely graffitti z evropskejch velkomest, ale obycejni prazsky hudlaři, co vandalizujou billboardy a metro, a taky zadny sympataci, muzu ocenit atmosferu a syrovost filmu. Taky mnozstvi kratkych sukni a dlouhych nohou.. a snad prilis krutě zobrazenou děvkovitost prazskych studentek. Vim, jaky jsme (ne)byli my a tohle priblizuje realitu jen malyho vyseku vš studentu a studentek. Co ale ten konec sakra? Proc se z toho stal takovej nelogickej maglajz? Jedina vcelku normalni postava (holka hl. hrdiny) otoci na petniku a stane se zlatokopkou.. Trestanej sprejer je temer z krimu poslanej na staz nebo rovnou za dobrou praci do New Yorku.. Plus dalsi nelogicnosti. Ja nevim, chtel jsem tomu dat 4*, ale tak zmatlanej zaver jsem uz dlouho nevidel - a dobrou, az suprovou, atmosferu filmu tim hodne sráží. ()

km_

Námět je docela zajímavý, kontrast sociálně slabé rodiny ovdovělé matky alkoholičky a jejího věčně nešťastného, nasraného, hrdého syna, který to schytává ze všech stran a jeho zbohatlý kamarád s nulovým respektem k pravidlům, kterému projde skoro vše, nezabrušuje se tam moc do nějakých hlubších polemik, vše je značně povrchní. To stejné s dějem, ten však docela odsýpá. Dialogům se dá snad přiznat pouze to, že se nebojí použít uvěřitelných vulgarismů, jinak to je spíše taková ta česká mdlá klasika bez výraznějšího šmrncu a myšlenky. Některé výměny jsou fakt za trest, třeba výslech policie nebo rozhovory s bimbos od Kolmana (Mádla). To stejné by se dalo říct i o hereckých výkonech, jsou brutálně nekonzistentní, část herců to hraje uvěřitelně a obstojně, ale jakoby byli ve skanzenu trapného filmu. Co mě však na filmu fakt štvalo, je všudypřítomný product placement. Kdyby se na to člověk měl dívat v komerční televizi, tak to má delší stopáž reklamy než filmu. Celkově mě film neoslovil, ale dalo se na něj dokoukat, slabší podprůměr. ()

Feacher

Tak na "Gympl" to určitě nemá. Ani příběhem, ani vtipem, zkrátka laciné pokračování. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, ale díky staršímu bratrovi Gymplu dávám i tu třetí. ()

asdfasdf odpad!

!!!!!!!! SPOILER !!!! Tak oproti Gymplu je toto už úplná hovadina, která se mně zdá, že byla udělaná jen pro prachy. Krom toho, že celý ten film nemá vůbec žádnou myšlenku a neukazuje ani žádný zásadní nešvar společnosti, tak ještě navíc nakonec zobrazuje a prakticky i říká to, že v ČR nejsou žádné příležitosti a všechno je to tu k hovnu, tak proto abyste letěli do prdele do světa, kde bude určitě všechno hned lepší... Jen tak na okraj o většině herců, kteří zde hráli, jsem si myslel, že si dobré filmy, které jim nepokazí reputaci, vybrat umí. Ale jak vidno...... ()

BStone

Vorel uvádí solidní filmové řemeslo, které nijak zvlášť nenadchne, ale rozhodně neurazí a v strašidelné mizérii tuzemského filmu se jedná jistě o lehký nadprůměr. 60% ()

Janoss98

Hodně podobný předchozímu dílu (Gymplu). Jen s odlišným soundtrackem (který byl dost fajn a nasměroval atmosféru správným směrem). Děj a příběh je víc temnější a snad i kvalitněji zpracovaný. Klenot to asi nebude, ale já jsem se docela bavil :) 75% ()

agamazx

skor depresivna drama ako komedia, s este divnejsou atmosferou ako je Gympl, a divnejsim pribehom. Jedna sa o zaujimavy film, ktory sa snazi lepsie zobrazovat realitu. ()

sh4ris

Zápory z mého pohledu tvoří celkem důležité prvky jakéhokoliv filmu a proto mě toto veledílo od prvního momentu vytáčelo do vývrtky. První věc je neherec Vorel, jehož každá věta zní jak na čtení ve třetí třídě. Další věcí je barevný tón kamery, celý do modra či šeda. Hrozně otravné. Co se za mě ale úplně nejvíc nedá snést je zvuk. Hercům nejde skoro nic rozumět. S největší pravděpodobností dialogy dokonce předabovali, protože se občas mluvené slovo nesešlo úplně s tím, jak herci hýbou pusou.  COŽ JE JEŠTĚ HORŠÍ! Tvůrci věděli, že je nějaký  problém se zvukem, ale nedali si žádnou práci. Klady filmu mě bohužel nenapadají, možná Eva Josefíková a Zuzana Bydžovská. ()

gatuso

S odrenymi usi za 2. Jen z nostalgie vuci Vorlove starsi tvorbe. Nicmene natocit takovou patetickou sracku na soumraku sve reziserske kariery je kumst. Na druhou stranu to nadherne vykresluje jak vnima prazska kulturni fronta zivot. Tolik klise a wtf momentu se jen tak nevidi. ()

Bohdy67

Stejnej brak jako jednička.... V podstatě kokotina, která ale v žumpě toho co se ted točí zase tolik neurazí... ani nenadchne... Dobrá role Krause, ten je prostě boží :D 52% ()

Kubi

Žádná velká sláva. Hned po skončení filmu jsem zjistil, že byl vlastně úplně o ničem. I když příběh měl, nějak zvlášť mě nezaujal. Gympl a Vejška jsou pro mě skoro stejné filmy, na které bylo zbytečné chodit do kina a radši bych si je pustil zadarmo v pohodlí domova. Snaha o vtip tu byla a kolikrát i vyšla. Pak mě docela příjemě překvapil konec, ale to je tak všechno. ()

Jirims

Původně jsem si myslel, že 85 minut bude málo a nebude to nic moc. Po shlédnutí jsem však názor změnil. Do docela krátké doby dokázali nasoukat dost děje a vůbec to není špatné. Pokud bych to srovnával s Gymplem, který mám také v oblibě, tak to dávám na podobnou laťku, ale Vejška je trochu více zábavná a žhavější. Také zůstali herci, což považuji za samozřejmost, ale kolikrát tomu tak není a hned je film dojmově horší. Rozhodně se člověk nenudí a má to šmrnc. ()

lik009

Mladší bratříček Gymplu je v mnoha věcech stejný jako jeho starší bratr,ale v mnoha de mnohem dál, je mnohem tvrdší a dramatičtější. O proti Gymplu přibyla spousta vážných prvků. edit: Po dalším shlédnutí přidávám 5*, stává se z toho čim dál větší srdcovka, prostředí filmu je mi velmi blízké, a tak mě čim dál tim více film vtahuje do své atmosféry (i díky skvělému soundtracku z elké části z dílny Bigg Boss labelu). Film kterej mě donutí se zamyslet nad různými věcmi, pro mě o dost větší zábava než megasupervelkolepej akčňák s dějem o ho*ně. ()

jendajan

Je videt, ze vyjimky potvrzuji pravidlo. Pravidlem byva, ze druhe pokracovani cehokoliv je horsi a nekdy mnohem horsi nez jednicka. Kdo jste videl Gympl, asi mi date za pravdu, ze nic moc.... Vejska se ale podle mne docela povedla... Pekna hudba, herecke vykony: Josefikova a Kraus 90%, Madl 80%, Bydzovska a Kohak 70%, Tom Vorel slabsi - jen 50 %, Chylkova spatna 40 %. celkove bych dal filmu 7 / 10. ()

CostOnerOne

Hodnotím plným počtem, nejen že u nás i na 4té promítání bylo vyprodáno, ale všichni na to mají velmi pozitivní ohlas, spolupráce Pasta a Vorel zafungovala, kvalitní soundtrack, hlášky a Eva Josífková do toho zapadla perfektně. ()