Reklama

Reklama

Nemecký tank Biely Tiger, ktorý takto nazvali ruskí tankisti, je nočnou morou ruskej armády. Kdekoľvek sa zjaví, podarí sa mu zastaviť postup ruských tankových jednotiek. Medzi tankistami sa šíri správa, že tank má dušu zvieraťa. Ruská generalita sa snaží nájsť tank a posádku, ktorá sa Bielemu Tigrovi vyrovná. (andykovac)

Recenze (81)

alchac 

všechny recenze uživatele

Vida, a pak že se obdobný námět, který velmi tuhý Bej zprasil v Trasformátorech, nedá zpracovat do celkem záživné formy! Tímto směrem se soudruzi měli vydat, když už chtějí páchat sci-fi a ne vylejt nám na hlavu kýbl Zašitů. Tankové verze Bezhlavého jezdce a Ilji Muromce mě kupodivu celkem bavily, a jelikož absentuje výraznější novovelkoruské agitování (kremelští politruci asi zrovna nedávali pozor) a navíc jsem měl vždy pro oba hlavní hrdiny, tj. samokremační železné rakve T-34 a Panzerkampfwagen VI, jistou slabost, dávám nakonec sice slabší, ale IV. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Fantasy z období WWII? No to by jeden nevěřil... Co si o filmu myslet opravdu nevím. Je hodně svérázný a originální. Když jezdí tanky (i když ten Tiger byl hodně prapodivná replika :D) je to fajn a film má své kouzlo. Potom se blábolí o tom jak jeden tankista má vlastně nadpřirozené schopnosti (zázračné uzdravování př.) a povídá si s Bohem (který prý vypadá jako tankista). Německý tank mizí a nezanechává stopy... kosí ruské tančíky jeden za druhým a pak na něj pošlou jeden (upravený) s posádkou tří (tady je řidič a velitel jedna osoba???!!!) tankistů. To blábolení velitelů je taky občas groteska. No a ten konec... ten je dost nečekaný a pofidérní. Váhal jsem mezi 2 a 3... nechám nakonec trojku. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Spáleniny třetího stupně na 90% těla nejsou slučitelné se životem, spáleniny třetího stupně na 90% těla zahojené bez jizev nejsou slučitelné s realitou, co všechno může do filmu přinést, pokud je to žánr fantasy. Tygra! (Tady milovníkům tanků a vojenské techniky doporučuji přestat číst.) Jindy, jinde, v jiné válce byla dívka, co slyšela hlasy, konkrétně hlasy svaté Kateřiny a svaté Markéty, upálena. Náš tankista byl sice hořlavý ale neupálitelný, leč hlasy slyšel taky, hlasy tanků, možná slyšel i trávu růst, ale měl dost rozumu, aby o tom nemluvil. Souboj tajemného Tygra a T-34 byl napínavý. Nějak jsem v těch tancích (jako od slova tank) a jejich tancích (jako od slova tanec) viděla spíš než co jiného souboj zvířat, abych byla úplně přesná, vybavili se mi ti brouci z třetího levelu Diabla. Přistihla jsem se při tom, že oba ty ústřední tanky vnímám opravdu jako zvířata, a to ve chvíli, když ten hodný tank jede za Tygrem do opuštěné vesnice a jak sjede do prohlubně, nabere si bahno do hlavně, říkala jsem si, že to muselo bolet. Další poznatek byl, že T-34 se usmívá a Tygr se mračí. U závěrečného Hitlerova rozjímání jsem si říkala: "Chlapče, škoda, že jsi nenapsal ještě jednu pěknou knížku, byl by to šlágr." ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Kdyby šlo o čistě válečný film, hbitě bych ho zodpadoval, ale protože se ruští tvůrci pustili poněkud jinou cestou a natočili si takového "Zaříkávače tanků", sledoval jsem stopy pásů tak dlouho, až mě dovedly ke třem hvězdičkám. Za výslednou známkou stojí i nepatetický závěr snímku se zajímavou a ne zrovna scestnou myšlenkou. Takže ano, k tomuto filmu mám sice dost výhrad, ale nemusím litovat času, který jsem u něj strávil. Už se těším, až budu za bouřky vyhlížet zlatý T- 34... ()

p3tris 

všechny recenze uživatele

Film, který jede kvalitativně dolu jak na tobogánu. Má vynikající začátek, kdy vidíme opravdu hnusné autentické bojiště, celkem zajímavá zápletka o přízračném tanku a slušné válečné scény, včetně dobrých replik strojů (kromě ústředního Tigra). Pak se to ale zvrtne v ukecanou mysteriózní hovadinu s naprosto zbytečnou, téměř dokumentárně natočenou scénu podpisu kapitulace a závěrečném monologem (v té době už mrtvého) Hitlera o nutnosti války, kterou jsem jaksi nepochopil... Škoda promarněného potenciálu. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (1)

  • Film sa natáčal od mája do novembra 2011. Pre film bola postavená celá dedina, v ktorej sa odohrávali posledné zábery filmu. V ateliéroch Mosfilmu bola postavená budova, kde sa podpisovala kapitulácia Nemecka a replika tanku Tiger. (andykovac)

Reklama

Reklama