Reklama

Reklama

Šéf Šanghaje

(festivalový název)
  • Čína The Last Tycoon (více)

Obsahy(1)

Príbeh filmu The Last Tycoon (Posledný magnát) sa odohráva v čase nadvlády Šanghajských gangstrov na začiatku 20. storočia. Hlavným hrdinom je mladý muž menom Cheng (Yun-Fat Chow), ktorého policajný riaditeľ (Sammo Hung) prinúti opustiť život, ktorý pozná, aj ženu Qiu (Monica Mok), ktorú miluje, aby mohol začať odznova. Po úteku z väzenia sa Cheng rýchlo a s pomocou násilných činov dostáva čoraz vyššie na rebríčku šanghajského kriminálneho podsvetia, až sa nakoniec stáva jedným z najmocnejších zločineckých šéfov v histórii Šanghaja. Sláva a uznanie si však vyberú svoju daň, keď sa Cheng dostane do nelichotivej pozície, kde naňho poľujú blížiaca sa japonská armáda a intrigujúce miestne tajné služby. Problémy sa znásobia, keď Cheng opäť narazí na lásku svojho života Qiu, ktorá sa medzitým vydala za spisovateľa. Má láska šancu opätovne sa prejaviť na sklonku jednej éry? (Incantator)

(více)

Recenze (23)

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Příběh plný lásky, zrady, a loajality. To vše v kulisách předválečné Šanghaje se syrovou realističností mafiánských praktik a boje o moc jako z Chicaga. Staří a zkušení čínští herci spolu s novými tvářemi rozvíjejí příběh který je rozhodně zajímavý a dramatický, i přes typicky asijsky drhnoucí scénář. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Wong Jing znova ako usilovny plagiator, kombinujuci zname grify od Leoneho a Morriconeho, obcas prida Wong Kar-waia a zabehne aj ku Casablance. A ked navyse vytasi zbran aj samotny Cow Yun-fat, nemozete nemat radi tuto vypravnu epicku fresku dotykajucej sa 2. cinsko-japonskej vojny. Velmi stylizovane, ale velmi pozeratelne. (EFM 2013) ()

Reklama

hefoo 

všechny recenze uživatele

Po dlhšej dobe som si pustil niečo z HK/Čínskej tvorby a musím povedať, že ma opäť tento film svojím príbehom zničil hlavne psychicky. Film o hrdosti Číňanov, o ich lojálnosti, vernosti, bratstve, patriotizme, obrovskej odvahe vzoprieť sa tyranii Japoncov, o láske k vlasti a hlavne láske k žene. Nezáleží či stojíte alebo nestojíte proti presile. Kde je vôľa tam je sila. Záverečná bojová sekvencia odzbrojujúca a jej koniec veľmi smutný a depresívny. Obdivoval som a budem vždy obdivovať Hong Kongskú a Čínsku tvorbu pretože väčšina filmov končí takmer vždy anti-hollywoodsky. Táto skutočnosť radikálne umocňuje záverečné pocity z filmu. A vidieť v jednom filme Samma Hunga a Yun-fat Chowa no čo viac si priať. Bravó. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Kdo by to byl čekal, od tvůrce spíše komedií, vynikající film, který vážně, ale i se správnou dávkou patosu, nostalgie, bude zobrazovat předválečnou a válečnou Šanghaj (1913-1940). Wong Jing si občas pomáhá vzory ze západních i východních předloh slavných velikánů, vytvořil však svébytné dílo, které je technickým i obsahovým zpracováním patřičně na výši. Nadsazené, stylizované, ale perfektně vycizelované, plné detailů, dramatických momentů, vynikajících hereckých výkonů (Francis Ng, Chow Yun Fat), dokonale pasuje rovněž hudba. Příběh chudého chlapce, který se vypracuje na hlavu podsvětí a tanečnice pekingské opery, Vás bude bavit, dojímat, a nikoliv jen tlačit do židle efektní podívanou, výpravou... ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Tohle měl točit John Woo, hlavně každá akční scéna si o to přímo říká :). On by z toho vyškrtal blbosti a vatu, dal by místo toho holubice a dopadlo by to líp než jen jako obyčejná gangsterka :). Právě v těch akčních scénách je to vidět nejvíc, že to jakože měla být wooovina, ale přitom to prostě nemá žádnou eleganci a dokonce je to i místy nepřehledně natočené. Té dramatické poloze zase chybí wooův teatrální kýč a silná je tu doopravdy jen jedna scéna, když má Chow Yun-Fat odletět do hongkongu. Jinak to není jako špatný, příběh je zábavný, pořád se něco děje, ale je to natočené strašně sterilně a nedotaženě, takže ve výsledku se to prostě nemá čím vyšplhat z průměru. A ten Woo tomu prostě doopravdy chybí, když člověk vidí tu scénu v kostele a není tam ani jedna holubice. :) ()

Galerie (105)

Zajímavosti (3)

  • Film mal aj ďalšie alternatívne názvy, a to The Last Dragon Master či Last Shanghai. (MikaelSVK)
  • Z malé části snímek koresponduje se skutečnou historickou postavou tehdejšího šanghajského podsvětí. Du Yuesheng (1888 - 1951) byl ve třicátých letech 19. století proslulý šéf šanghajských triád a jednou z klíčových postav v boji proti tehdy expandujícímu komunismu. (Conspi)
  • V dějové sekvenci filmu odehrávající se v roce 1915 se objevují pistole moderního designu, které do té doby nebyly vynalezeny. (Conspi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Reklama

Reklama