Moji přátelé II. volně navazuje na první díl filmu Moji přátelé. Pětice, později čtveřice, neúnavných temperamentních recesistů, kteří nikdy neberou nic vážně a i přes bolestné události, které se v jejich životě udály (např. smrt jednoho z nich, žalostná chudoba nebo také problémy v lásce) se dokáží zasmát na svůj účet, na účet svých přátel a hlavně na účet úplně cizích lidí (např. narovnání šikmé věži v Pise nebo fotografování choulostivých partií na fotoaparáty zahraničních turistek). Berou život jako jedno velké dobrodružství a snaží si ho užít za každou cenu. Až do poslední chvíle. (Zoiberg)

aannemer

Když jsem tento film znovu viděl s odstupem skoro čtvrt století, musím uznat, že už to nebylo ono jako tenkrát na konci 80. let. Ale rozhodně jsem se nenudil. Hlavní protagonisté si jistě natáčení dobře užili a výtečný český dabing, kterého jinak nejsem velký fanoušek, můj zážitek ještě pozvedl. ()

wray

hlavna chyba tohto filmu je ze som ho nevidel ked som mal o 20 rokov menej :/ nie je to zle, a je to taka klasika z 80tych rokov, talianska komedia so vsetkym co k tomu patri, len - v dnesnej dobe mi ten humor pripadal skor trapny, miestami nasilu. proste doba sa meni a doba tohto filmu je uz za nami. napriek tomu - nebolo to uplne zle, miestami som sa dobre pobavil a pre vsetkych ktori su starsi ako tento film - oplati sa z nostalgie pozriet. ()

japekli

Film mýho mládí. Další důkaz, když chlapi nechtěj, pak nestárnou. Strašně dlouho jsem byl přesvědčenej, že taková bude moje dospělost i důchod. ()

Saxos

I po několikátém kouknutí s odstupem několika let se s chutí zasměju. Filmu samozřejmě hodně pomáhá suprový český dabing. Viděl jsem i s originál znění s cz titulky, ale není to ono. Scéna v pěvecké soutěži nebo čtení deníku jsou nezapomenutelné. V jedné roli se zde objeví i Pina Fantozziová - krásná a milovaná žena účetního Uga. ()

Stoupa07

Asi nejlepší ze série Moji přátelé. Ne vše září, například nemusím podpírání věže v Pise, ale na druhé straně bych měl být chytrý jako jelen a ne jako liška...nebo naopak neměl? 8-) ()

bergus

No, a to je zase další film, kterému nemůžu dát méně než pět hvězd. Už jsem ho neviděl léta, VHS jsem měl, půjčil, ale nevím komu. Jenže film si naštěstí pamatuji. Philippe Noiret a Ugo Tognazzi jako hrabě Machetti, mě tenkrát dostali. Scénky z tohoto filmu nezapomenu do smrti a to už od úvodních záběrů. A hlášky typu "není snadný starat se o dítě vadný", či zápis v diáři hraběte " vrátit Peruzzimu 100.000 lir jen jak je budu mít", nebo "buď vychytralý jako jelen" apod. mě berou i dnes. Jen jsem to dlouho neviděl (asi tak deset let), ale věřím, že mých pět hvězdiček si to zaslouží i po budoucím znovu shlédnutí. ()

cyglos

Kéž by se našlo i v dnešní době více takových recesistů. Pro mne to byl v 8Otých létech naprostý reflektor na konci tunelu. Je zvláštní, že se dnes dělí lidi na dva tábory: ti co viděli Miji přátelé a ti co ne. Ti co viděli jen na sebe mrknou a není co dodávat. Ti co neviděli, tak těm nemá cenu něco popisovat. To se musí vidět. ()

710.cz

Tou formou filmu poskládanýho z gagů je to spíš takovej vypiplanější Kameňák, ale narozdíl od něj jsou Přátelé 2 nápaditější a míň otravní. ()