wocicko

Faktem je, že Francouzi umí točit filmy, umí točit komedia a hlavně ty komedie o válce. Zrovna na téhle komedii nejvíce ocenuji zobrazení až bezduché veselosti Němectva (oslava narozenin), a je s podivem, že tenhle aspekt se v komedích neobjěvuje časťeji :-) Jo a vlastně je tam moc pěkně zvěčněna jedna důležitá historická udlost a to návštěva Heydricha ve Francii. ()

persik

Teda, musím říct, že ve výsledku je to spíše zklamání a na to, že se jedná údajně o nejlepší film s Luis de Funesem, tak já ho rozhodně na hrot svého žebříčku nezařadím, osobně preferuji Křidýlko nebo stehýnko, nebo Oskara. Z celého filmu mi zůstává v hlavě jen Bourvilovo telefonování s hláškou "Oni lžou":) ()

principessa

Jestli něco Francouzi fakt umí dělat,tak jsou to kromě sýrů a vína právě komedie.Louis de Funès mě provázel celým dětstvím, můj děda mi dokonce říkával "Kryšotko". Vždycky jsem chtěla vědět, jak moc velkou roli tedy v mém hodnocení Louis de Funèsovských komedií hraje ona ošemetná nostalgie, která většinou nenápadně oboduje některé moje filmové zážitky hvězdičkou navíc. A ejhle,ono je to možná úplně jinak,možná jsem přeci jen pánem své nostalgie, protože Velký flám jsem jako malá nikdy neviděla, až teď jako už velká holka a stejně sem se tomu řechtala jako děcko (né-li ještě víc). Takže naprosto bez zaváhání i nostalgie 5*.(10/10) ()

martins

Jeden z vrcholů Louis de Funése a Bourvila, kteří zde předvádějí herecký koncert. Funés jako cholerický dirigent a Bourvil jako melancholický malíř. Úsměvná komedie z druhé světové války, ikdyž osobně mám raději trilogii Fantomase či Jo nebo Oskara film je opravdu skvělý. ()

DR.SZ

Další tradiční francouzská velkokomedie byla trefně zařazena do okupované Francie za 2. světové války. Opět se dostal svým neohraným stylem a komediálním vkusem Louis de Funes do popředí a ostatním aktérům nezbývalo nic jiného, než mu dobře sekundovat. A proto i když jsem se dočkal plynulosti děje, postavy se scházely a rozcházely tak často, že z toho šla hlava kolem a pár záběrů již nudilo. Vtipnější by byla větší pospolitost. 86% ()

lobo87

Priznám sa, že pri všetkých tých televíznych reprízach Žandára a Fantomasa som prekvapený, že Veľký flám je film, ktorý som doteraz nevidel. Právom ho možno zaradiť ku klasikám francúzskej komédie, veď tu hrajú dve jej najväčšie osobnosti - Bourvil a de Funés. Práve ich interakcie sú ozdobou filmu. Ich variácia na nemeckých vojakov je dokonalá. Filmu by však trošku prospelo skrátiť, keďže na komédiu trvá dlhých 132 minút. Nie že by som sa nudil, ale kratšia stopáž by možno vyhnala moje hodnotenie na maximum... 80% ()

Gig

Sice slyším slova svého otce, kdo si může dělat legraci z druhé světové války, kde zahynulo tolik lidí, kde bojoval i můj děda a právě na území Francie, kdy musel nastoupít jako náctiletý na straně Wermachtu. Ale Funesovi se to musí odpustit. Vzal do decentně, po svém :), a když si vezme k sobě takového parťáka jako Bourvila, tak si musíte pískat "Tea for you and tea for me...". Musím se smát, když před sebou vidím onoho vojáka co šilhá a střílí a střílí a .... střílí. "Ty jíš německý foják? Ne, ne, ne" ()

ESNYR

Po moha letech, mě to nějak přestalo bavit (a to jsem to viděl asi jen 5x nebo 6x) Funés už nějak netáhne nebo co (nedávno jsem vypnul někde před polovinou i četníka) ()

harycek

Bezva válečná komedie a výborní herci!! Ale hned v úvodu je chyba v bombardéru který vypouští v noci pumy ! Tento bombardér v nočním záběru je podle dvojitých hranatých směrovek nejspíš čtyřmotorový Handley Page "Halifax" a v záběrech jdoucích do dne je to Boeing B-17F a ještě s příšerně namaskovaným poškozením!!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Belerofon

Neuvěřitelně hřejivý film o těžkých časech válečných. Louis De Funés v roli neurotického (jak jinak) dirigenta střílí jednu grimasu a špek za druhým harmonicky doplňován věčně sekýrovaným Bourvilem. K dabingu F.F. asi nemá cenu cokoliv komentovat...Tea For....la lalala la ()

cici24

Dobrá komedie...Funes klasicky velmi dobrej, ale Bourvil to prostě není moje gusto. Pro mě je příšernej buran a nepřipadne mi to směšný.. ()

paniColombova

Velký, bezkonkurenční film. Je tu zde hodně perfektních hereckých rolí. Na tenhle film se koukám průběžně pořád. Za poslední rok jsem si ho pustila aspoň pětkrát. Nikdy mě nenudí. Každá scéna má nápad a vtip. Všechny Funesovo filmy jsou skvělé, ale tenhle mám nejradši asi proto, že je z válečného období a já tyhle filmy miluju. ()

giordano

Malíř a lakýrník Augustin Bouvet (Bourvil) jako bodrácký ňoumík a dirigent pařížské opery Stanislas Lefort (de Funès) jako arogantní cholerik je brilantní komická dvojice v (po mém soudu) nejlepší francouzské komedii všech dob. Setkání těchto dvou v tureckých lázních a jejich "anglická" konverzace, nacistická oslava narozenin a prohození hotelových pokojů jsou nezapomenutelné scény a spolu s celkovým příběhem tvoří právě tento skvost. Velký flám je Velká paráda. ()

ALchemik

Ani mi nepřipadlo, že uběhly víc než dvě hodiny...Bavil jsem se od začátku do konce a kochal se hereckými výkony a krásnou francouzskou krajinou... ()

Evbad

Tak má vypadat správná veselohra. Pořád v pohybu, jedna nečekaná situace střídá druhou a k tomu skvělí herci. ()

v.indruchova

Klasická francouzká komedie s neohranou válečnou zápletkou. Výborné herecké obsazení, které zaručuje dobrou zábavu. Film je shlédnutelný i opakovaně :) Dva francouzi, každý z jiných vrstev pomáhají anglickým letcům uniknout z obsazené Francie němci. Velmi příjemně zpestřují film žeské postavy jako je např: mladá blondýnka do které se zamiluje jeden s hlavních představitelů pokojový malíř (Bourvil) a řeholní sestra. Burvil ve své roli Funese zastiňuje a nenechá se peskovat nafoukaným dirigentem opery. Stopáž je dlouhá, ale na kvalitě filmu jistě neubírá. Scénka chytání kolemjdoucích pánů do kanálu na návnadu v podobě převlečeného letce za štíhlou blondýnku je nezapomnutelná. ()