panmrkvicka

Inteligentní humor, skvělé obsazení a dobrý děj - to jest to, co tento film určitě nepostrádá! A tak se vám zcela lehce může stát, že si tuto dokonalost snadno zamilujete. Protože tahle DOKONALOST není žádná NUDA! ()

miqaella

Žiadna choroba nie je dosť ťažká ak pozeráme na filmy s veľkým F a tento je jeden z nich. Jak dobre že sedím doma. ()

Peregrina

"já jsem krank," " z toho vás vyléčíme, herr Kappelmeister!" neboli moje nejoblíbenější "válečná komedie". Bourvil, Funes, čarují s rolemi, je na nich vidět, jak si role cholerického dirigenta a nesmělého malíře opravdu užívají. Zmíním dokonalý casting - major Achbach, McIntosh, Mike, - tea for two v řeckých lázních a hledání fousatého velitele, který si mezitím fousy ostříhal - dýně, sestřička, klášterní nemocnice, větroně, oslava narozenin, ukousnutá ruka figurky ss oficíra, záměna pokojů, chrápání, vlak a scéna se solničkou, malé boty (vyměníme si je - jo, ty mi padnou..) Miluju tenhle film odmala. Nic lepšího snad na téma -komedie, válka, druhá světová natočeno nebylo. Jen Eso es s Belmondem nebo Sedmé roty, nebo Halo halo.....ale Velký flám má opravdu prvenství - je geniální. ()

Yng.Piggy

Kdo by mohl dělat lépe blbce z fašistlů, než filmaři z Francie. Tento film je v tom navíc absolutní jednička. Neomrzí se ani když ho uvidite po 5, 6, 7 .... Prostě podařený filmeček ()

Balgool

Nejvíc na tom snímku žeru Bourvilovy rukávy po lokty, kalhoty nad kotníky. Funes ( nejlepší komik ever )vše jak spadlý cirkus :D za pět. ()

smajki

Není to typická Funésovka, kde malý velký Luis hraje prim, ale už od dětství patří k mým nejoblíbenějším. Příběh ukazuje s velkou dávkou nadsázky a absurdity příběh britských letců sestřelených nad okupovanou Francií, kteří vlastně ani žádnou misi neplní, ale jen se s pomocí pár dobrých francouzů snaží dostat z nacistického sevření zpět do rodné Anglie. Kromě hereckých výkonů Funése a Bourvila bych ještě zmínil krásné Marii Dubois a Andréu Parisy. ()

andy60

Spíš VELKÁ NUDA! Jsem už opravdu alergický na to, když se z německých fašistů dělají naprostí idioti, kteří by nadokázali vypátrat ani otvor ve vlastní prdeli. Když k tomu přičtu absenci humorných scén (tedy scén, kterým bych se od srdce zasmál), a navíc tu nesnesitelně natahovanou stopáž, vyjde mně z toho velké zklamání a frustrace. ()

Ganka

Málokteré komedii můžu dát s čistým svědomím pět hvězdiček. Když se najde nějaká moderní, kde se člověk sem tam usměje, tak je to co říct. V téhle komedii byly skvělé momenty, kdy jsem se přistihla, že se přímo řežu a taky totálně absurdní chvilky. Nečekala bych, že Francouzi s Brity vytvoří něco tak báječného a ještě k tomu z druhé světové války. Skvěle obsazené i sehrané. Tleskám a tetelím se. ()

energo

Jedna z nejlepších válečných komedií, o několik tříd lepší než např. sedmá rota. Možná i proto, že se tam setkali dva velcí herci a ještě k tomu tak rozdílný. Zatímco Bourvil je naivní a klidný, Funes je zase arogantní a rozčilující se. Dohromady vytvářejí nezapomenutelné duo. Asi nejlepší je scénka s výměnou pokojů, kde Funes cuká na chrápajícího Němce. Film měl více než dvě hodiny, ale přesto si ani nevšimnete jak rychle to uběhne. ()

jure_rak

Porážka je vždycky krutá a ta od Němců obzvláště, ale nemohu si pomoci, Francouzi se s ní vyrovnávají nejlépe ve svých komediích. Pomineme-li „sedmou rotu", pak naprosto spektakulární počin je Velký flám. Vzpomínám si, že jako kluk jsem film sledoval a bál se, že už skončí, ale film běžel a běžel a běžel a stále bavil. Více jak dvě hodiny skvělé zábavy. Už první scéna s De Funésem jako dirigentem nenechá nikoho na pochybách. A přitom i Němci jsou v podstatě sympaťáci, Benno Sterzenbach co by pronásledující komisař je skvělý a scéna, kdy vyslýchá Bourvila s De Funésem je fantastická. Jednoznačně pět hvězdiček. ()

Daevos

Úplně nejvíc nejlepší francouzská komedie na světě ze všech. Funés je tady stejný neurotický magor jako v každém svém filmu, Bourvil je tady stejné submisivní vemeno jako téměř v každém svém filmu, ale ladí jim to spolu neskutečně. A teď mě omluvte - das ist přestávka... ()

A_Shearer

Trochu úsměvné, ale ne moc, trochu zábavné, ale ne moc, trochu vtahuje do děje, ale ne moc, trochu bláznivé - docela dost. ()