Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

dee.n

To je tak, když se na něco rok těšíte a ono to pak absolutně nesplní vaše očekávaní. Kdybych aspoň Hunger Games a Jennifer Lawrence tak nezbožňovala. Po shlédnutí v kině ve mě zůstala taková divná horka pachuť z nenaplněných představ...I tak se ale na celou sérii jistě několikrát znova a znova rada podívám. ()

Silencia90

Skvělé. Neodchýlilo se to od přelohy a toho si cením. Nevzalo mě to tedy tolik jako dvojka (počítám, že to bylo tím, že už jsem si přečetla, jak to dopadne), ale stejně to bylo podobné. Spoilers: Výborná scéna s olejem, se samozvolením prezidentky, se zabitím prezidentů, Peeta byl zobrazen úžasně a Katnissino vyloučení ze společnosti také. Nic přímo neodporuje mému zážitku z knížky a film tedy nemohl odvést lepší práci. 4,5* I když tedy nechápu ty počty dětí v kině. Pro ně to musí být naprosto jiný film. ()

Chundys

Stále je Hunger Games Vražedná pomsta, jak jako kniha i jako film na prvním místě z této trilogie! Jediný koho mi bylo líto, jak v knize, tak ve filmu je Finnick. A proč všude musí být vždy vietnamský děti, to pak nevypadá věrohodně :-D ()

P-puma-

Kdyby se režisér zaměřil vic na podstatu děje a vymáčkl něco z myšlenek z knížky a ne to neustálé přelétávání hrdinky od jednoho kluka ke druhému udělal by lépe. Pokaždé když jsem už čekala, že se něco začne dit, tak Jenifer skončí na zádech. Je tam spousta okamžiků, kdy jsem se zararila a "co?" . Pro mě nejslabší z celé série. ()

TuT

60 %, podívat se na to dalo a ani jsem se nenudil, ale proč musela být spousta věcí tak předvídatelných? ()

Flagg

No, jsem docela rád, že to byl poslední díl, po tomhle už bych na další díl asi nešel. Je to poslední část, kde je sakra nějaká gradace a vyvrcholení? ()

Mallyyy

Výborný závěr, drželi se předlohy a to je dobře, Jak si tady někdo stěžuju nad váhavosti hlavní hrdinky, tak by si měl přečíst knihu. Má to tak být a Jennifer to záhrala dobře. No asi si přečtu ještě jednou knihu... :) ()

Matli

Vyhládlý hry nezklamaly ani na počtvrté, 2 a čtvrt hodiny dlouhej povídáček s jednou dobrou akční scénou v kanálech. U této série usne i upír v noci. Každopádně nejhorší Hollywoodská předražená série ever. 35% ()

Saur.us

Zaplať pánbůh drozd konečně dozpíval. Omáčka vylita, zloduši pozabíjeni. Adaptovaný scénář by zasloužil šíp stejně jako ti zloduši. Předpokládám, že knižní předloha dávala větší smysl a například hlavní milostný trojúhelník byl oproti filmu mnohem uvěřitelnějši než tahle osekaná verze, táhnoucí se napříč celou sérií. Chemii bych hledal těžko. Z mé oblíbené J, Lawrence mám nakonec dost rozporuplné pocity, můj názor na její herectví dost poklesnul a to nemluvím o F. Lawrencovi, stvořiteli neopakovatelného Constantina. Ale prachy jsou prostě prachy. Nikdy víc! ()

Snake.Charmer

Vzhledem k době, která dělila mé projekce Part 1 a Part 2, se mi bude tyto dva díly srovnávat těžko. Subjektivní pocit je však takový, že tvůrci trošku ubrali oproti první části na "červenoknihovnotelenovelovitosti" (až na závěr samozřejmě), film měl přeci jenom nějaký spád, předvídatelnost děje ale i nadále zůstává. No a Woodyho samozřejmě zase poskrovnu. Ale suma sumárum asi o chlup lepší než Part 1, anebo jsem měl prostě jen smířlivější náladu. ()

avitakova

Svým způsobem fakt super film. Hunger games miluju a bylo to fakt dobrý, ale proč pane bože tam bylo tolik událostí najednou? Člověk se ani nerozkoukal z jedná události a hned nastoupila další. A ke konči minutové scény vždycky z jiného časového období. Ach jo prostě hrozný zmatek. Po filmové stránce asi není, co vytkout, protože to bylo jako vždy na jedničku, ale teda myslela jsem si, že se po zklamání z 1.části trochu vyšvihnou. Nestalo se, tak škoda. ()

Bozvav

Není nad to, když dobrý (skvělý vizuál, debilní obsazení) film rozvedou v průměrném druhém díle, rozpitvají na molekuly v lehce podprůměrném třetím díle a dorazí nehorázným balastem v díle čtvrtém. Víc není co dodat, snad jen, že mně osobně je Jennifer Lawrence natolik nesympatická, že už od prvního dílu jsem doufala, že ji někdo zlomí vaz. Bohužel došlo jen na lámání vazu samotného příběhu. Škoda. ()

Rathalos

Myslim,ze slusne zakoncenie tejto serie,asi priblizne na rovnakej urovni ako druhy film,bolo to dostatocne akcne,napinave,atmosfera bola tiez ok a samotny zaver by som si sice predstavil trosku inak,ale spokojnost...:-) ()

Darren98

Vyčnívající sáze neschází vyčnívající finále namísto klasických rozhodujících soubojů nebo epických rozhodnutí; závěrečné sekvence parádně dopracovaly úhlavní nebezpečí, které představuje větší odkaz než pouhá materiálně omezená antagonistická postava. Přestože mi prostřední adrenalinové sekvence úsměvně připomínají útoky grimů videoherní série Resistance, výraznější dojem trvale činí poslední rozhovor Katniss s perlícím Snowovým charakterem. ()

figliar

Najskôr treba napísať, že 3D verzia je obrovská chyba. Farby sú príliš tmavé a žiadna scéna vo filme 3D spracovanie nepotrebuje. No, po prvej časti Drozdajky, ktorá navnadila na záver trilógie som bol v miernom očakávaní. To sa však nevyplnilo. Z dvoch 2 hodinových filmov by šikovný režisér mohol pokojne spraviť jeden nadpriemerný film. Takto ako celok pôsobí príbeh príliš nudne. Rozťahané scény ktoré iba naháňajú čas, predlžujú prázdne scény a chystajú diváka na megafinále, ktoré sa ale nakoniec nedostaví. Akcie je príliš málo, dej predvídateľný a zdĺhavý. Nevravím, že tento diel je najslabší, ale kvôli tomu, že sa pre mňa jedná o najväčšie sklamanie, hodnotenie na viac ako 2 hviezdičky to pre tento raz nevidím. Videl na predpremiére. ()

Majkak

Některé hry nemají vítěze. Mám pro Hunger Games dlouhodobou slabost. Fandím totiž všem filmům, kterým se daří vcelku inteligentně zobrazovat mechanismy fungování totality a přitom ještě mají hlavu a patu, co se týká děje. Akorát mohlo být o jeden díl méně. Úvod je dost dlouho poměrně o ničem. Politické debaty jsou tvrdě realistické a zábava není prioritou. Trochu škoda závěrečné epizody, tolik cukru nebylo nutné. Jinak se ale Katniss rozhodla nejlíp jak mohla, a tím nemyslím výběr partnera. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra