Asi padesátiletý krejčí Miroslav Opatovský (M. Karpíšek) je zaměstnán v předním pražském módním salonu. Jeho klientky a modelky jej považují za neškodného, bez ostychu se před ním svlékají a koketují, ale také jej lehce zneužívají. Stres, stereotypní práce, postupující věk a hlavně skrytá sexuální úchylka však na muže doléhají víc, než kdokoliv tuší. Opatovský se jednoho dne neovládne a svou nahromaděnou agresi si vybije na mladé fotografce Monice, kterou na opuštěném místě přepadne a uškrtí. Dívka ho stačí před smrtí vyfotografovat, avšak on zahodí aparát do vodní nádrže. Zatímco se rozběhne rutinní policejní vyšetřování, Opatovský má nutkání k další vraždě… Kriminální film režiséra Otakara Fuky vznikl na motivy skutečných událostí, k nimž došlo v osmdesátých letech v severních Čechách a v Praze. (Česká televize)

honajz

Na filmu je asi nejzajímavější závěrečné využití grotty ve Vršovicích. Ale jinak mne pořád děsil ten neuvěřitelný smích, a hlavní hrdina jako oušlapek, kterého to občas chytne, byl spíše tragikomický (na rozdíl od jiných si myslím, že vybrán a zvolen byl dobře, vzhledem k tématu). Možná to tak mělo být, ale občas film nechtěně sklouzává k jakési parodii, i když některé scény, zvláště noční, jsou velmi dobře natočené. ()

Jehan

Asi budu trochu v opozici, ale casting mi připadá dokonalý. Milan Karpíšek je ideální představitel role. Jeho fysiognomie je úchvatná, stejně tak jeho běžecký styl. Geniální obsazení naprosto nevýrazných herců v rolích vyšetřovatelů v čele s jalovým Jandákem. Ty jejich trapné socialistické ohozy a hlavně - manýry! Špetka modelingové erotiky, rovněž dávka erotiky úchýlné. Nejúchylnější je ovšem vkus některých dam z řad obětí. Vítězkou filmu je okouzlující Stáňa Bartošová v černém prádle. Vůbec se nedivím, že její role utekla zpátky do Stockholmu. Mít v té době švédský pas, udělal bych totéž. ()

Boss321

Kdyby hrál hlavního "hrdinu" někdo více charakterní,film točil nějaky lepší režisér než Otakar Fuka a scénář by se poupravil, tak by to dopadlo úplně jinak, protože posuďte sami. Hlavní postavu hraje operní (ne)herec, scénář je přímo odstrašující a lépe by to zrežíroval student na filmové škole. Jediné co je na filmu zajímavé je realistický postup při vyšetřování. Jednou mi tohle vidět stačilo..... ()

IvonaK

Velice dobře udělané krimi u kterého se člověk nenudí. Dala bych i čtyři hvězdičky, ale vzhledem k tomu že by se mi vůbec nelíbilo když by se mi v noci stalo to samé, tak ji nedám pro svoji osobní bezpečnost. Jinak vyhrávání melodie Dívky v modrém si myslím že dočista sedělo když tam bylo tolik slečen. ()

kingik

Krimi o nenápadném krejčím, z kterého se vyklube noční postrach žen, natočil podle skutečné události Otakar Fuka a snažil se především o zachycení autenticity. Do hlavní role obsadil operního zpěváka Milana Karpíška a tah to nebyl nejhorší. Snímek ale svým zpracováním nijak nepřevyšuje běžný průměr. 60% ()

• Natáčelo se mj. u Národního Divadla v Praze. (Winster)
  • První oběť má na pitevně po škrcení na krku tzv. strangulační rýhu. (Winster)
  • Ke konci filmu je uvedeno, že se dámský krejčí Miroslav „Miki“ Opatovský (Milan Karpíšek) narodil v roce 1932. Pokud by se film odehrával v roce 1986, tak by mu tedy bylo 54 let. (noelcoward73)