Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Sochorisko

Na tento film sem narazil zcela náhodně a to když spolubydlící na koleji ukazoval, že tu má 3D lego a tak nějak sme se do toho zakoukali a byli jsme uneseni. Podobný svět si snad představovalo každé malé dítě a oni to počítačově zpracují do takovéto fascinující podívané. Trochu sem byl zklamán středem filmu, tam to bylo trošku vytržené z kontextu, mohla se tam například objevit cesta do oné věže a podobně. Samotný závěr byl luxusní a diváka potěší, že ne pouze on si představuje, že v tom městě sám je .. :) Díky, chci nášup, další díly, je takovejch motivů, co třebas zfilmovat Bionicle ? Držím palce ! ()

slajsik

Obvykle se na animované filmy moc nedívám, ale jelikož lego byla moje oblíbená hračka, udělal jsem výjimku. A výsledek? Totální nadšení, bavil jsem od začátku do konce. Ať už jde o dokonale vybudovaný svět z kostiček všech tvarů a barev (připouštím nostalgii), šmrnc, návykovou písničku Everything is awesome nebo nespočet aluzí, při kterých si film dělá srandu až sám ze sebe. To všechno by mi samo o sobě nestačilo (viz filmy od Marvelu), kdyby to nemělo i smysluplný příběh! A ten lego příběh má. Poselství filmu na mě působí protisystémově: Nebuď otrok systému (lidé, kteří se řídí dle pokynů, bez fantazie, kreativity) buď výjimečný, ale ne zas moc (Wyldestyle, která si výjimečnost tak trochu nalhává se nakonec změní v "obyčejnou" Lucy), buď svůj a věř, že to jde. Film, který si užijí jak děti, tak dospělí. Rest in pieces. ()

Mikeel

Geniální! Osobitá animace v kombinaci se skvělou akcí a vtipnými, ujetými gagy. Animovaná guilty pleasure roku. ()

Marys

Je to veľmi dobré. Vtipné, trefné, ťažiace z mnohých zdanlivo nespojiteľných vecí, postava Batman-a je priam jedinečná. Zároveň som ale po vysoko pozitívnych reakciách čakal možno ešte o kúsok viac. Niečo mi tam skrátka chýbalo, čo by spravilo z filmu niečo skvelé. Možno viac "Batman-ov", možno nejaký iný impulz. ()

peto580

akčné scény legopajácov AWESOME, hudba AWESOME, vtip AWESOME, príbeh /ano aj s hraným koncom/ AWESOME. A najmega AWESOME je mačka krížená s jednorožcom s polárnou poruchou :D. Tak už si len kupiť extra drahú kávu a tešíť sa zo života lebo Everything is awesome!! ()

tomik99

Poměrně tupý příběh, který se nemůže rovnat chytrostí s jinými animovanými filmy – rozhodně bych nesrovnával s výborným „Příběhem hraček“. Ve filmu se plácá vše a výsledek je vlastně nijaký. Spojení Batmana, Gandalfa, historických i novodobých postav prostě nefunguje konzistentně a každý se vyskytuje v příběhu zkrátka jen, aby se vůbec objevil. Popravdě nevím, proč by se film měl líbit i dětem, nepřijde mi totiž zábavný, ani vtipný. Dal bych dvě hvězdy, ale konec filmu není tak stupidní jako jeho většina, a závěr trochu i překvapí, takže „Lego příběhu“ nakonec dávám hvězdy tři. Pokud ale mají vaše děti šanci vyhnout se tomuto filmu, tak ať příležitosti rozhodně využijí a šáhnou třeba po již zmiňovaném „Příběhu hraček“. ()

HonzaSim

Samotné pojetí vytvořit animovaný film jen na základě stavebnice Lego, to bylo něco, na co jsem byl hodně zvědav. Dobrý úvod vystřídala slabší druhá čtvrtina, ale od příchodu Batmana na scénu, to dostalo šťávu. Jeho trefné hlášky mě pobavily a ani jsem nevěděl, že jde i o komedii. Bavila mě i postavička kosmonauta a jeho narážky na raketu. Příjemně na mě působil i Emmet a "jeho" Hustěnka. Kaťata a song všechno je tu boží asi jen tak z hlavy nedostanu. Palec nahoru dávám i myšlence tvořit a věřit v sebe sama. Jak je to jednoduché, ale přitom kouzelné. Lego příběh mi dal v podstatě to, co jsem čekal, ale stejně musím vyzdvihnout animované zpracování, které se velmi povedlo. Možná si to ještě někdy pustím a hodnocení zvýším. 70% ()

Renfield

Nó, zas tak moc úžasného toho nakonec není... a to to na začátku při záběrech ze Severní Koreje vypadalo velmi nadějně. Potom přišla naprostá temnota, zatažené závěsy atd... objevil se Batman a já pochopil, proč právě tahle postava dostala svůj vlastní film! Batman to celé táhne, jenže sám ani přes často zabijácké hlášky neutáhne, nemá na to prostor. Částečně mu pomáhají i velmi dobré akční a především parodické scény, ideálně zase ve spojení s Batmanem, to když se letí pařit. Naopak kýčovitý hraný závěr veškeré předešlé dění lepí k zemi, což je velká škoda. A nejlépe na tom ještě není ani animace, ale to už by mě tak netížilo. 65% ()

Mattij

Vynikající. Výborné vtipy, které přebily otravnost ústřední písničky. Tu pátou hvězdu si s největší pravděpodobností nechávám na originální znění, které film určitě přenese do jiné dimenze (Morgane, věřím Ti). Upozornění: Podle mého... děti do +- 12 let to podle mého z velké části nemůžou pochopit. Proč? Asi kvůli zuření tvrďáka Brumbála v růžovém oblečku (dozvíte se proč), hašteření Supermana s Green Lanternem, letadlu Wonder Woman, Star Wars cameu, a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Takže trochu lituji těch dětí, které na to vzali rodiče s vyhlídkou dětské zábavy, která se nakonec tak moc nedostavila. Ale naopak její sofistikovanost a přesah celého příběhu potěší snad nejvíce! Originální znění: Jak jsem předpokládal.. ještě lepší! Ale něco mi stále brání dát plný počet... [85%] ()

Caine

Asi absolutně nejlepší Batman mého života. :-) Lego příběh je pro mě velkým překvapení a až nečekaně skvělou zábavou. Jen to tempo je občas až tak zběsilé, že jsem si nestíhl všimnout všech fórků na pozadí. Hromada lidí na to s námi odmítla jít a je to jenom jejich škoda - skončí v krabkách! :-) ()

Randwulf

Tomu kdo si v životě nehrál s Legem, musí film připadat jako nesmyslná fraška. Ale pro lidi jako jsem já, pro lidi kteří strávili u Lega polovinu dětství, je tento film plný vtipných hlášek, které můžou vzniknout pouze při hraní s legem. Batman, který staví pouze z černých kostiček, čaroděj s kouzelnou hůlkou z lízátka a do toho Pan stavitel se svým dvoupatrovým gaučem a držákem na hrnky. Konec možná trochu zbytečný, ale zas tomu dodává ten rodičovský rozměr a třeba to dnešní děcka donutí hrát si i jinak než na komplíku. Proč ne? ()

Eterninox

Výborná oslava imaginace a kreativity a rozhodně jeden z nejdospělejších animáků posledních let, ze kterého ale budou (narozdíl třeba od Ranga) nadšeni i ti nejmladší. Trochu mě ale mrzel úplný závěr, který i přes skvělý meta-narativní zvrat v příběhu vyzněl dost tuctově hollywoodsky, a ani dabing samozřejmě ničemu nepomohl. 80% Update: v původním znění (podle očekávání) o poznání lepší - hlášky a reference fungují, postavy jsou namluvené známými herci s distinktnivními hlasy, a výrazně více vyniká meta-příběhová rovina filmu. Awesome! 90% ()

Tigran

Nemohu ohodnotit jinak, než pěti hvězdičkami, jelikož animáky nijak neprožívám, spíše se jim vyhýbám, ovšem u Lega jsem se celou dobu dobře bavil. Za což jsem opravdu rád, jelikož jsem na něj šel do kina z donucení. A malí diváci v kinosále se evidentně bavili taky. Takže si myslím, že film naprosto splnil to, co splnit měl. ()

Vendo86

ako velky milovnik lega a vsetkeho s nim suvisiaceho, som po dlhej dobe zavital do kina a film sa mi velmi pacil, vtipne sceny, no najma, namety ako sa stat aj v realnom svete Majstrom Stavitelom (lega) :D ()

Martinius

hommage na najuzasnejsiu stavebnicu vsetkych cias. a klobuk dolu pred tvorcami, ze nezostali pri bohapustej trivialnosti, ale vyskladali z lega skutocne zabavny rodinny pribeh s myslienkou, ktora ma hlavu, patu i rozum. a ze je to product placement? A KURVA CO? netocia sa filmy o vyznamnych ludoch, udalostiach ci vytvoroch ludskej fantazie? preco by sa nemohli o vyznamnych produktoch? z tejto stavebnice sa medzicasom stal kult, ktory (pozitivne...) ovplyvnil cele generacie. podobne, ako plno dalsich jedincov, vdacim legu stastne a kreativne detstvo. srdecne pozdravy do danska. ()

majec4

S dietatom by som na to neodporucil ist. Z pribehu bude mat asi dobry gulas. Na zaciatku mi vadila animacia, ale da sa zvyknut na ten "Lego pohyb". Film ako celok nie je bohvieco, ale celkom ma pobavil opis spolocnosti v ktorej sa dej odohrava: "Everything is awesome" Pararela s dneskom? Zaver s tou "silnou" myslienkou sa mi do deja nehodil. Tych poslednych par minut scenarista obetoval pre rodiny s detmi, aby si pri odchode z kina mohli povedat: "Ano, stalo to za to." ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard