České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Diskuze

mrsin

Nic nepřekrucuji, něco si o tom přečti  z dnešní literatury faktu, protože chceš souhlasit jen s tím, co ti vyhovuje. A taková pelrička ná závěr - když Ribentrop nesl k podepsání do Moskvy tu smouvu o neútočení musel jej doprovázet Hitlerův osobní fotograf, dostal za úkol , aby udělal fotky, kde budou vidět Stalinovy ušní lalůčky, zda není žid. Hitlerovi by bylo proti srsti, kdyby tu smlouvu musel podepsat s židem Stalinem Hitlerovi se prý ulehčilo, když viděl po návratu delegace fotky se Stalinem že Stalin zkouškou prošel že žid není.

retrix

Teď jsi nádherně předvedl, jak se dá historie pokroutit tak, aby vyhovovala nejrůznějším extrémistům...

mrsin

Ale prdy, jak by řekla naše babička. Situace tehdy byla zcela jiná, než to vidíme dnes. Stalin jednal o paktech a pomoci i s Francií a Británií, bohužel ty se Sovětským Svazem žádný pakt uzavřít nechtěli a jen mlžili a moc o něj nestáli. Proto Stalin nakonec, aby nezůstal v úplné izolaci podepsal ten pakt s Hitlerem a protože nechtěl Němce pustit až ke svým hranicím, dohodli se na rozdělení Polska.

retrix

Ano, Hitler komunisty nenáviděl, ale sovětským komunistům Hitler evidentně docela dlouho až tak nevadil. Zvlášť, když díky němu dosáhli nového území (Polska)...

mrsin

Malinko bych poupravil tezi, že Stalin si s Hitlerem moc dobře rozuměli. To je úplný nesmysl. Hitler Sovětský Svaz a komunismus vůbec nenáviděl již od konce 1 světové války. Pakt o neútočení se Sovětským Svazem uzavřel jen pro svůj prospěch a ne že by nějak miloval Stalina.

jhr

Jen obyčejný negramotný primitiv může opomíjet fakt, že v dnešním Rusku, rodišti reálného socialismu, který měl být překlenovací bránou k pravému komunismu, měli komunisté více obětí než nacisté za 2. světové války. Komunisté se s nacisty shodovali mimo jiné např. i v metodách, jaké používali při výsleších, mezi které patřilo i psychické a fyzické mučení. Doporučuji si přečíst například paměti Jaroslava Foglara, který velice trefně srovnává nacistické mučení s tím komunistickým (na vlastní kůži zažil obojí, protože jako svobodomyslný skaut vadil každému totalitnímu režimu). A tvrdit, že komunisté byli NEJVĚTŠÍMI bojovníky proti nacistům je úplný žvást a výsměch všem hrdinným partyzánům. Nevzpomínáte, jak si Stalin s Hitlerem zpočátku moc dobře rozuměl, uzavřel s ním dohodu o neútočení a společně s ním si roztrhl Polsko? Komunisté s nacisty toho mají bohužel společného více, než by bylo příjemné. A jen zaslepení extrémní pravičáci i levičáci to nevidí. Nebo nechtějí vidět?

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

jhr

ale v ruských gulagov vraj zarvalo viac ľudí než bolo obetí v 2. sv. vojne.. a okrem toho historiu píšu víťazi.

jhr (hodnocení, recenze)

mrsin

Jen obyčejný negramotný primitiv nebo fanatický pravicový demagog může stavět nacisty a komunisty na stejnou úroveň! Komunisté vždy proti nacismu bojovali a za války přinesly pro jeho porážku ty největší oběti ze všech takže podobné projevy považuji skutečně za hnus a účelové lži! Lidé si naštěstí pamatují, že se jim za socialismu žilo lépe než dnes a náckové jsou u nás právě díky komunistům zcela na okraji společnosti!

na příspěvěk reagoval esopesokeso, mrsin, PetrPan

flanker.27

Před neonacisty a komunisty se musí varovat pořád. Lid, a ten český zvlášť, totiž na zrůdnosti jimi spáchané velmi rychle zapomíná...

na příspěvěk reagoval jhr, flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

mrsin

Krásně to odhaluješ. Máš naprosto pčřesně to samý uvažování, který kritizuješ, ale protože to vidíš ideologicky, tak to vlastně nevidíš :)

Ne, nikdo samozřejmě nikoho nenutí se na něco dívat, natož někomu diktovat vkus. jenže to co předvádíš to je prvotní blok a rozsudek předem.

Krom toho co je to většina co za nic nestojí, to se dá říct o ledasčem z obou konců této nemocné planety (abych parafrázoval Wericha).

Jo, líbí se mi to neustálé strašení, asi jako když za první republiky hlídali Habsburky a neuvědomili si, že bojují minulé války.

flanker.27

Proč by takoví lidé nemohli být demokraté? Já se za demokrata považuji, ale ruštinu zrovna také nemusím. Znamená to, že také nejsem demokrat? Asi nevidíte nejzásadnější rozdíl mezi tím, kdy prostě nemusím nějaký národ a jeho filmy většinou ignoruji a mezi tím, když bojkotuji filmy, které vypráví o zločinech ideologie, kterou zastávám. Lidé, kteří si "zakáží" sledování ruských filmů (co si budeme nalhávat, většina z nich za moc nestojí) navíc maximálně "škodí" pouze sami sobě, jenže komunisté jsou politickou stranou, která se v mnoha oblastech již neodkladně dere k moci. A jakmile u ní budou, mohou klidně chytit chuť své názory vnucovat i široké veřejnosti. To, jak jim to dobře jde, zde už nicméně prokázali.

na příspěvěk reagoval flanker.27, Jezinka.Jezinka

jhr (hodnocení, recenze)

prkalil

Naprosto směšná demagogie ze strany jednoho s těch nejreakčnějších médií v této republice.

flanker.27 (hodnocení, recenze)

No, znám lidi, co si zakáží rusky mluvený film, protože je přece rusky a to je nenáviděný jazyk. To jsou ovšem demokraté, takže nestojí za kritický článek :)

Poznámka Zbyňka Petráčka z dnešních LN:

Zakážou sobě a pak nám

Až budou z těch směšných soudruhů krajští radní

Komunisté na Vysočině si zakázali sledování Gottwalda v Českém století. Tak zní titulek včerejšího článku na webu iDNES. Na první pohled to může působit bizarně: proč se soudruzi na dramatizaci skutečné soudruhovraždy nedívají? Jeden proto, že preferuje pořady o vaření. Druhý zase přírodovědné dokumenty. Třetí proto, že prý u televize usíná. Ha, ha. Důležitější je ale odpověď na otázku, proč si soudruh Zdeněk Dobrý sám sobě ten seriál zakázal: "Od kolegů jsem slyšel, jak dalece tendenční ten seriál je."

Než se zasmějete, osvěžte si jednu věc. je to rok, co volby vynesly komunisty do krajských rad (a jednoho křesla hejtmana). To, co říkají ti na pohled směšní soudruzi z kraje Vysočina, se může jen v maličko jiné konstelaci proměnit z bizarního výroku v hlas kompetentního úředníka. A ozvou-li se proti tomu studenti, dozvědí se, že zpochybňují výsledky voleb. Jak že to řekl karlovarský radní Sloup? Že by se neměly psát školní práce o útěcích přes železnou oponu.

Ano, stačí maličko jiný poměr hlasů, maličko jiná konstelace a soudruh Dobrý nemusí zakazovat seriál jen sobě, ale i všem - třeba skrze mediální radu. Slyšel to přece od kolegů.

na příspěvěk reagoval jhr

prkalil (hodnocení, recenze)

Nedivím se, že se soudruzi na zabíjení soudruha soudruhy nechtěli dívat...

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Safra, já se těšil že toho hašišmana uvidím už tuto neděli a včera jsem se dozvěděl, že to ještě není natočený, že to bude až za rok :-(((

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Daniel jako Havel naprosto v pohodě, i Plesl může jenom překvapit, pokud nesklouzne ke karikatuře a k parodizování. Sedláček má výborný čuch na výběr herců, dokázal to už v pravidlech lži nebo Rodině a svůj cit pro správný casting tu dotáhl téměř k dokonalosti. Huba, Finger, Vyorálek, ti všichni si to s přehledem dávají. Hlavně Vyorálkův Gottwald je působivou tragickou figurou s vnitřním vývojem, což jsem věru nečekal.

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

ElrondBig

Je to skvělý herec. V Polském filmu zahrál přesně to, co hrát měl... Nezaměňoval bych antipatie k postavě s hereckým umem. Já takhle nemůžu skoro koukat na Leonarda DiCapria ale musím uznat, že to je prvotřídní herec..

na příspěvěk reagoval prkalil

mrsin

Sakra. Je fakt že Vrbata byl vyjímka, to musím uznat. To bylo dokonce hodně dobré. Ale jinak od té doby se projevuje jako blázen a úroveň jeho výstupů je mizivá.

ElrondBig

To teda o tom budem diskutovat - já osobně se na Danielova Havla dost těším (herec je dobrej - Klaus se mu v Na Stojáka moc povedl).

ElrondBig

Polski film jsem neviděl, ale jako Emil Vrbata v Protektorovi mi špatnej nepřišel a viděl jsem ho i na jevišti, kde na mě taky nepůsobil špatně. Já bych ho nepodceňoval, počkejme s kritikou až potom, co předvede. Spíš mám strach o Klause v podání Plesla...

na příspěvěk reagoval ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Já nevim, viděls s nim něco , viděls třeba jeho havláta vre filmpolski? Dyť je to magor a nekvalitní herec. O tom snad nebudem diskutovat.

na příspěvěk reagoval mrsin, prkalil, Arbiter