Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Trevor Morris

Diskuze

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

ta britská princezna bude asi drsná nymfomanka.. Ecbertovi dala zabrat a pak ještě čekala 3 nebo dokonce 4 vojáky  jinak je vcelku zajímavé pozorovat Flokiho vztah k Ragnarovi, Horik je taková svině, že bych mu přál, aby ho zabili v bitvě.. mimochodem 2. série má 9 nebo 10 dílů? na konci osmého bylo napsané, že zbývají jen 2 epizody a ještě by mě zajímala jedna věc.. kdy Athelstan přijde o ruku

na příspěvěk reagoval Žralok

Krysopras

Krysopras (hodnocení, recenze)

Helo

Je to v popisu epizody. Takže předpokládám, že tím chtějí říct, že přijde na nějakou strategii, která se bude dát použít na Vikingy. Když se nad tím tak zamyslím, tak Caesar určitě bojoval proti různým barbarům, co bojovali podobně jako Vikingové. Takže to může být myšleno i takhle.

na příspěvěk reagoval Helo

Žralok (hodnocení, recenze)

Morholt

Ta operace by mohla bejt zajímavá :D Je to škoda. Taky jsem se těšil že konečně uvidíme bersekera a zase nic. Fakt by je to chtělo už.

Krysopras

Krysopras (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Já hlavně doufám, že chcípne Horik.

Spoiler: V příští epizodě má být nějaká velká bitva, kterou Vikingové asi progrají, protože Ecbert studoval Caesara, tak ví, jak Vikingy porazit. Bylo by krásné, kdyby Horika zabili.

na příspěvěk reagoval Helo

Žralok

To vypustěj a udělaj z něj stratéga vikinskejch výprav. Je sice pravda, že jako plánovač se vyznamenal také, ale přece jenom na Ívara coby berserkera jsem se těšil víc. Ale tak třeba ho šoupnou do chodítka, nebo ho odvezou do Států na nějakou drahou operaci. :D

na příspěvěk reagoval Helo, Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

O jeho příběhu vim jenom to co je seriálu a viděl bych to spíš na 3. sérii. Dřív ne :) Přeci jenom už zbejvaj jenom 2 epizody :-/

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

mě se Vikingové celkově líbí mnohem víc, než GoT... GoT není špatný seroš, ale Vikingové jsou pro mě hold poutavější svou historií

AdfMIGA

AdfMIGA (hodnocení, recenze)

Druha serie se mi libi vic nez GoT....   Sledovanost je taky dobra a dalsich 10 epizod na ceste :)   Uz se tesim, az vyplenej Pariz!

na příspěvěk reagoval Maerlyn0

Jacob92

Jacob92 (hodnocení, recenze)

Tu to máte. Vraj Ragnar sa chová hlúpo ? Jediný rozumný človek z tých Vikingov.

Presne vie, čo od Anglanov čakať, narozdiel od toho idiota bez štipky strategie, Horika.

feryk (hodnocení, recenze)

J.O´Neill

Já myslím, že kolem roku 800 bylo tisíc mužů docela velká armáda, kor na severu, která se musela sbírat v celém království a né jen ze dvou vesnic. :)

p.a.douch

: Tak já přidám ještě Bernarda Cornwella a příběhy Uthreda Ragnarssona. Zatím vyšlo Poslední království, Bledý jezdec, Páni Severu, Píseň meče, Hořící země a Smrt králů. Je to vesměs o době krále Alfréda z Wessexu, kdy norsko-dánská invazní flotila napadla Ostrovy. Vystupují tam i Lothbrokssonové a s Ubbou tam hlavní hrdina zkříží meč. Dobrá je i série Havran od Gilese Kristiana, Mosteckého keltsko-vikingská trilogie s nádechem fantasy Jdi a přines hlavu krále, Lars Šťavnatá lebka, Prokletí přízračných hřebců a mysticko-mytologická pecka od Františka Novotného Dlouhý den Valhally (Meč a prsten, Vetřelci), Další den Valhally (Dopoledne a Odpoledne), Konečný den Valhally (Chlapec s mečem a Mezi světy). Všech šest knížek teď vyšlo najednou v nádherný vazbě asi za 750 Kč.

Uživatel Morholt smazal svůj příspěvek.

J.O´Neill

J.O´Neill (hodnocení, recenze)

SPOILER Príbeh je priemerný,dejové zvraty občas potešia ale tá nízkorozpočtovosť tomu strašne škodí ta bitka 3 vládcov 15 mužov vs 15 mužov xDDDDDD a ten Rolo to je nejaký superman 30 nájazdníkov zabil jak nič....

na příspěvěk reagoval feryk, feryk

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Jinak fandům vikingů můžu doporučit pentalogii Roberta Lowa (Velrybí cesta, Vlčí moře, Bílý havran, Dračí hlava, Vraní kost) nebo trilogii Tima Severina (Pod ochranou pohanského boha, Zlověstné proroctví, Králův muž). Oba autoři mají vikingy nastudované a díla jsou to čtivá.

na příspěvěk reagoval Doomedx, Morholt, Morholt

feryk (hodnocení, recenze)

Morholt

Třeba byl hubenej a mrštnej tak, že byl gumovej jak kdyby neměl kosti a jen špatný pochopení legend mu přisuzuje nějakou zchromlost nebo znetvoření. Každopádně v seriálu už byla zmínka o monstru, takže z něho udělají nějakýho mutanta, snad to nepřeženou. :)

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

p.a.douch

aha to nevadí  , tak já si Rolla oblíbil víc než Ragnara ani nevím proč :-) , ještě se mi ted líbi ta dějová linka s Athelstanem a králem Wessexu.

Martas81

No jo ale ten skutečnej Rollo nemá s Ragnarem nic společného. S historii zacházejí v seriálu celkem volně, data je moc nezajímaj, ale stejně se mi to líbí.

na příspěvěk reagoval Martas81

feryk

Ono se to dá přeložit i jako Vychrtlý nebo Beznohý. Těžko říct. Každopádně nějakou zchromlost lze vyloučit, protože proslul jako berserkr a chromej berserkr je protimluv. Navíc se na konci život aktivně podílel na umučení sv. Edmunda, takže bych se přikláněl k vychrtlosti.

na příspěvěk reagoval feryk

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Pro upřesnění tenkrát to ještě nebyl francouzský král, ale západofranský král.

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku