Diskuze

sniper18 (hodnocení, recenze)

psycholog83: Lenže tá správa je už štyri mesiace stará a odvtedy sa už nič o Seagalovi nespomínalo, takže už by som tomu radšej moc neveril.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

sniper18 (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.: To je mi jasné, ale keď sa Jackie Chan dokázal udržať na vrchole prakticky tridsať rokov, tak som v niečo podobné dúfal aj pri Jet Lim, tak ma to mrzí a hlavne, keď je to dlhodobo môj druhý najobľúbenejší herec. A známosti ma nezaujímajú, aj tak všetky najlepšie úlohy mal doma alebo ešte vo Francúzsku, kde ho Luc Besson dokázal využiť. Ale je pravda, že ani ja som Donnieho Yena prakticky nepoznal, až v roku 2005, keď vyšla Zóna smrti. A on má našťastie čistý štít, síce si zahral v troch amerických filmoch, ale vždy len malú úlohu a ktorá navyše ani nebola zlá. V takých Šanghajských rytieroch som vo finálnom súboji jednoznačne fandil jemu, aj keď bol záporák, tak bol stále neporovnateľne kvalitnejší ako Jackie Chan, ktorého by som za celú americkú kariéru najradšej prefackal.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

sniper18: Ber to tak, ze kariery Jeta a Donnieho su v inych fazach. Kym Jet bol pred 10 rokmi celosvetovo znama hviezda, Donnie Yen bol znamy tak akurat v Azii. Ja osobne som zacal vnimat, ze nejaky Donnie Yen existuje az pred cca 5 rokmi ked prisiel Ip Man, hoci som ho uz predtym videl v nejakych filmoch...ale proste vtedy bol pre mna no name.

sniper18 (hodnocení, recenze)

ywo666: Tou kamarátskou výpomocou som skôr myslel, že mu ako kolega pomôže v tom, čo mal Stallone v pláne. Chcel natočiť akčný film s čo najväčším počtom akčných hercov a navyše Stallone hneď oslovil Stathama, s ktorým už hral Jet Li dvakrát a tak predpokladám, že medzi rečou padlo aj meno Jet Liho a bolo to. A navyše Jet Liho tvorba už tiež upadá, síce stále dostáva za filmy veľké peniaze, takže on je určite spokojný, ale jeho posledné dve úlohy boli veľmi slabé, aspoň pre mňa. Na Donnieho Yena, ktorý je pritom v tom istom veku sa už v ničom absolútne nechytá.

ywo666 (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.: Bulhari sú od Čechov lacnejší asi o 30%. Tým mysím celkové porovnanie cien. Neviem ako sa to premietne do potrieb filmu. Však ja nehovorím, že by angažovanie niekoho drahšieho zruinovalo rozpočet. Len treba očakávať, že by sa to mierne pretavilo do technickej podoby filmu. Inak ja osobne si radšej pozriem Nan Yu. Yeoh vyzerá dobre na svoj vek ale 50 rokov je 50 rokov. S tým nikto nič nespraví. Už len 10 dní do premiéry.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

ywo666: Pred zaciatkom natacania Die Hard 5 som cital, ze ked sa takyto velky projekt toci mimo USA, tak sa to robi tak, ze polovica rozpoctu ostane v danej krajine (vybuchy, strelivo, miestni kaskaderi, komparzisti, lokacie, ochranka a pod.) a druha polovica ide na efekty zaplatenie ludi pred/za kamerou atd. Tazko povedat, ze kolko im z rozpoctu ostalo na platy hercov, ale kedze uvazime, ze Bulharsko v kazdom ohlade "lacnejsia" krajina, nez napr. Madarsko alebo Cesko kde mali tocit Die Hard, tak by som povedal, ze v Bulharsku skoncilo mozno aj menej nez 50 % rozpoctu.

Inak co sa tyka Jeta, tak som cital, ze prvy krat sa so Stallonem stretol az na placi. Predtym sa nepoznali.

ywo666 (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.: Tak hej zo sto mega by zaplatili aj Clooneyho. Ale čo by im potom ostalo na natáčanie? Už to, že to točili Bulharsku hovorí o tom, že šetrili každý cent. Yeaoh tam mohla hrať, ale znamenalo by to trochu meneh výbuchov a vytrieľaných zásobníkov. sniper18: Jet mal určite nejaké sympatie k projektu. Ale on Slyovi nič nedlží. Stallone vytiahol Rourka z srašiek keď ho producenti obchádzali oblúkom. Ale Li sa s nim v žiadnm filme neobjavil. A on na rozdiel od mnohých iným má na výber aj iné projekty. Lundgren, Couture, Crews, Van Damme... Tí môžu ďakovať za úlohy a je to to najlepšie v čom hrajú za posledné roky. Jet Li je iný. V Ázií je stále hviezda. Nehovorím, že tam bol to najdrahšie na filme, ale určite pýtal ťažší mešec ako väčšina ostatných.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

ywo666: Prosim ta, ved ten film ma rozpocet 100 mega. Ked Lundgren a spol. hraju za fajku dymu, tak by z toho mohli zaplatit aj Clooneyho, nielen Michelle Yeoh. Podla mna to skor bude o vzhlade :)

sniper18: Jet v dvojke nechcel hrat vobec, myslim, ze len kvoli nemu a kvoli tomu, aby z trzieb v Cine mali producenti vacsi podiel sa natacalo v Cine.

sniper18 (hodnocení, recenze)

ywo666: Nemyslím, že by v Expendables hral Jet Li kvôli peniazom. V jednotke to malo byť niečo podobné, ako aj pri Rourkovi, jednoducho kamarátska výpomoc. A v dvojke už nechcel hrať vôbec, ale kedže sa točilo aj v Číne, tak sa nechal prehovoriť aspoň na pár natáčacích dní. Myslím, že ich bolo štyri, preto má tak málo priestoru.

ywo666 (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.: Myslím, že u Yeoh hrala rolu aj cena. Už je nejaká star a ropočtu by neprospela. Verím, že Lundgren a spol hrajú za fajku dymu, lebo dúfajú, že im to naštartuje kariéru. Ale úspešného Ázijského herca musíš zaplatiť aby prešiek do Holywoodu. Myslím, že aj preto má Jet Li menej priestoru. Proste rozpočet.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Tu pipku co hrala Sandru v jednotke pred tym tiez nikto nepoznal, tak preco vam tak vadi, ze do dvojky  obsadili dalsiu no name pipku? A celkom peknu ... na Michelle Yeoh, nic proti nej, ale uz vidno vek ... najskor kvoli tomu ju neobsadili.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Presne tak, Michelle Yeoh je najlepšia, jediná akčná herečka, ktorá sa nestratí ani pri tých najlepších z najlepších a na svojom konte má množstvo klenotov. A navyše stále jej to ide a aj dobre vyzerá. Ale tých dobrých herečiek je množstvo, kľudne mohli zobrať aj Qi Shu, tú majú Američania radi a určite aj v Číne je známejšia ako Nan Yu, aj ked´ ja ju až tak moc nemusím. Ale inak by som sa tu určite bez akejkoľvek herečky akéhokoľvek pôvodu obišiel, len mi stále nejde do hlavy, ako prišli práve na ňu. Ale teraz je to už jedno, je tam a náhodou mi tiež príde sympatická, hlavne na všetkých tých fotografiách, kde sa usmieva.

manonfire (hodnocení, recenze)

No.... jak jsem se už šovinistikcky vyjádřil, bez žen by to bylo lepší(nemyslím celkově na světě:) Ale samotná Nan Yu (a to já opravdu sexuálně nereguji na asiatky) se mi vcelku líbila. Byla milá, v rámci své rasy až pohledná, slaďounce šišlala(ne jak Jet-Li) a když se Sly zle podíval, poslušně šlapala jak hodinky.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

sniper18: podle jej filmografie som tiez uz s nou videl nejake filmy ale ani za nic na svete si nespominam aku ulohu tam vlastne hrala. Pokial chceli vybrat nejaku azijsku zensku akcnu hviezdu, tak  mali jednoznacne obsadit Michelle Yeoh, ktora patrrila medzi najvacsie hviezdy a aj mimu azie je akotak znama.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Lacike: Inak to by aj mňa zaujímalo, ako prišli práve na ňu. Ak tam skutočne išlo iba o výraznejšie zaujatie čínskeho publika, tak hádam mali vybrať nejakú slávnu herečku a nie takú, ktorá nikdy nehrala v žiadnom známejšom filme, takže ju pravdepodobne nepozná ani väčšina Číňanov. Jedine, že by ju doporučil Lundgren, ktorý s ňou už mal hrať, aj ked´ ja si na ňu z toho jeho filmu nespomínam. A vlastne ja si na ňu nespomínam ani v jednom filme, ktoré som s ňou videl. Hrozne nevýrazná herečka.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

manonfire: chapem preco tam nechces zenske, ale kedze tam uz Sly (alebo producenti najebali no name Nan Yu), tak evidentne maju zaujem obohatit tento koncept o dalsie aspekty. A popravde by som milionkrat viac uvital v dvojke Cynthiu Rozkrok ako no name pipinu Nan Yu. Kto to kurva je? Angelinu tam nechcem ani ja, ale ked tam budu chciet mat nejaku zensku a budu chciet obsadit niekoho kot je v kurze, tak tam Angelina pasuje presne tak ako tam pasuje Rock a Vin Diesel namiesto Nortona Dudikofa, a vsetkych ostatnych videohviezd ktorych filmy dohromady zarobili menej ako priemerne uspesny film Slya alebo Arnieho. Snad uz chapes ako som to myslel.

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

sniper18: pozri brucea lee respektujem a ta veta mala vyzniet ako nadneseny priklad nie ako fakt... bruce lee sa vymykal normalu atd. To bolo cisto len ako absurdum... netreba vsetko brat doslova :)

manonfire: cenim si to :)

manonfire (hodnocení, recenze)

Jiank chci pogratulovat Mikovi. Za celou mou pětiletou existenci na CSFD se stal prvním uživatelem, kterého jsem si dal do oblíbených:)))))))

ywo666 (hodnocení, recenze)

Inakkeď sme to už tak pekne začali. Ja by som si vlastne pozrel normálny súboj žena vs muž. Samozrejme rovnaká váhová kategória. Rovnako postaviť špičkovú fighterku proti 130 kg hovädu s minimálnym tréningom. A hlavne by ma zaujímalo ako by sa k tomu postavil chlap. Šetril by ju? Alebo by z nej bez ľútosti vytrieskal dušu bez zaváhania. Ja by som s tým mal vnútorný morálny problém.

manonfire (hodnocení, recenze)

Gina Carano je asi jediná ženská, kterou bych jakž takž zkousnul ve scéně žena proti muži (Ne mužům) Navíc je opravdu k sežrání.

manonfire (hodnocení, recenze)

Síla úderu karatisty jako je Bruce-Lee je velice diskutabilní věc. Ano je to legenda a její rychlost nezpochybnitelná, ale myslet si, že každý jeho úder láme kosti a boří lebky je nesmysl. Bruce je skutečně výjimka, ale přesto si myslím, že by ho prostě zkušený zápasník porazil.

sniper18 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE: Síce určite nemám zase v pláne začať nejakú diskusiu v štýle vyhadzovači vs. bojové umenia a podobne, ale musím zareagovať na tvoju predposlednú vetu o Brucom Leem. Veď Bruce Lee predsa väčšinu svojho aktívneho života strávil v Amerike, to si skutočne myslíš, že bojoval len proti číňanom rovnakej váhovej kategórie ovládajúcim to isté kung-fu? A pritom som nepočul, aby nejaký z tých desiatok súbojov prehral. Asi ťažko by ten chlap od neho vydržal kop do hlavy. Pri jeho rýchlosti a sile, ktorú bol schopný vložiť do kopu alebo aj úderu by ho jedným kopom dokázal zabiť. A nie, aby ho ešte ten potom chytil a roztrhal.

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Ja uz fakt neviem preco ale ja proste zase len musim suhlasit s manonfire... jednak stym ze pchat do cito testosteronoveho filmu kde su sami svalovci zenu je uplna ucelova zbytocnost a za druhe... zena bude vzdy len zena. Ja tu nikomu nechcem siahat na emancipaciu a podobne veci... o tom potom ja si zeny vazim. Ale uz nech sa zena nauci aj kraw kung fu karate maga nikdy nebude mat v boji na chlapa. Ved je to chujovina. Gina Carano je jednou z najlepsich MMA fighteriek ale len medzi zenami. Prirodne zakony nepustia ked sa posereme. Gina dokaze zrusit obycajneho chlapa ale nedokaze zrusit priemerneho (v jej vahovej kategorii) MMA fightera. To je skratka geneticky dane... ani sila uderu ani brada nepustia.... A este jedna vec... opat suhlas s manonfire (uz mi to pripada ze len on a ja sme sa dakedy pobili) Bojove umenie ak si niekto mysli ze je nejaka vyhra... ako vie Rozkrokova napriklad.... tak nie je... ona mopze byt dobra vo vsetkych bojovych umeniach ale len do tej miery pokial bojuje z chlapom/zenou ktory ovlada to iste bojove umenie... zabudate na to ze bitka realna je bez pravidiel... a moze prist aj bruce lee ku 120 kilovemu chlapovi ktory od neho znesie aj kop do hlavy ale to hovado ho zdrapi a roztrha na kusy sraciek... Bojovy sport je stale len sport... a nie bitka.

ywo666 (hodnocení, recenze)

manonfire: Keď máš silu a vieš sa biť to je niečo iné. Sila je veľká výhoda. Ale sama o sebe má len malú váhu. Vyhadzovači majú väčšinou tréning bojových umení a sebeobrany. Poznám típkov, ktorí sa musia pobiť každý týždeň a za roky sa toho skutočne nazbiera. Ale je ich málo, veľmi málo. Ale o to mi vlastne ani nešlo. Vo filme je to aj tak jedno. Ak tam Sly obsadí tú boxerku (neviem ako sa volá) určite jej budú vedieť spraviť súboje, v ktorých bude vyzerať dobre. Rovnako ak by tam hrala Gina, ktorá vie pekne kopnúť, tak tam niekoho skope. To všetko by bolo fajn. A necucám to z prsta. Len som vravel, že sa o tom uvažovalo (Gina) respektíve stále uvažuje (boxerka).

manonfire (hodnocení, recenze)

A)Rváč se stovkou rvaček:...........:)))))) Tak možná v televizi. Myslel jsem, že diskutujeme a nefantazírujeme.

B)Kraw Maga .....Ano,  i tak účinná věc, jako je kraw Maga, se v rukou i školené ženy mění v neupotřebitelnost.

C)Síla se přeceňuje..........Hmmm, to tvrdí borci bez síly, kteří naivně věří, že se naučí bojovat a pak sejmou každého, byť sebevětšího vyhazovače. Zapomeň, hochu. To, že je někdo velkej a má trojnásobnou sílu jako ty, neznamená, že se neumí prát a pak tě ta síla roztrhá.

ywo666 (hodnocení, recenze)

manonfire: PS: Boxerka by možno prehrala s 200cm 160kg wrestlerom. Box je predsa len zväzujúci, ale skúsená a kvalitná zápasnica z ženského mma, alebo napríklad inštruktorka krav maga, systemy, musada alebo nejakej armádnej sebeobrany určite. O tom bez pochyby. Jedine, že by sa dal vykastrovať a mohol by používať nejaké husté chrániče na kolená.

ywo666 (hodnocení, recenze)

manonfire: Ja som dement? Pohybujem sa v týchto veciach a viem, že aj ženy dokážu byť veľmi nebezpečné. Samozrejme. Pomer žien k mužom, čo sa venujú bojovým športom je 1 ku 10. Ale tie čo sa už na to dajú a vytrvajú určite nepostrádajú agresivitu. Sila je preceňovaná. A ženy majú jednu obrovskú výhodu. Nemajú vajcia. Ako povedal, zakladateľ krav maga. Aj detská noha je tvrdšia ako vajcia Muhamada Aliho. Hospodský rváči vyhrávajú občas. Ale ide skôr o to, že využijú moment prekvapenia a skolia trénovaného chlapa/babu skôr ako si uvedomí, že sa bijú. Druhá možnosť je že protivníka podcenia. Ale ak to má trénovaný človek v hlave zrovnané a je pripravený nemá problém ani s dvojnásobne veľkým súperom. Tvoj obdiv k hospodským rváčom spočíva v tom, že sami väčšinou trénovali karate, box, zápasenie, judo, kickbox a neviem, čo ešte. Lebo uznávam keď máš 100 kíl, bohaté skúsenosti s bitkami na ulici a kedysi dávno si chodil 4 roky na kickbox a tri roky na judo, tak sa to môže blížiť neporaziteľnosti. Inak sú hospodský rváči k ničom pokiaľ za sebou nemajú stovky takýchto bitiek ( a takých je ako šafranu).

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy