Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Miroslav.Zac

Pokud chci co nejautentičtější snímek, obzvlášť takový, který se odehrává v koncentráku, obsadím ho neznámými herci, aby budil větší důvěryhodnost. Obsadit do jedné z hlavních rolí puberťáka, který je známý tím, jak v zimě v létě balí mladý kočky (Mádla) a do druhé český ekvivalent Jamese Bonda (Vetchý), moc velkou důvěryhodnost nevzbuzuje. Přestože se film drží historických přesností co nejvíc to jde a snaží se z nás vyždímat emoce nad nejhorším zvěrstvem v dějinách, žádný český Schindlerův seznam to fakt není. ()

stickon

Colette je film mnoha rozporů. Popravdě jsem k němu přišel na premiéru jako slepý k houslím a nic moc jsem o něm nevěděl. pokud začnu pozitivně, tak musím vyzvdihnout technickou stánku filmu: Kulisy, kostýmy a obecně kamera jsou na špičkové úrovni, snímek dobře hraje s barvami i se světlem a téměř v každém okamžiku je radost se na něj dívat. Byl jsem trochu skeptický k nasazení Jiřího Mádla do role Viliho (hlavní mužské postavy), ale zhostil se jí velmi dobře a zatím je to jeho nejlepší výkon. Bohužel tady už výčet kladů končí a s nim i skoro nezasloužené dvě hvězdičky. To co funguje v Lustigových novelách a jistá poetika s tim spjatá křičí na filmovém plátně jako kočka, kterou tahají za ocas. Film si není jistý, zda chce být akurátním popisem života v koncentračním táboře, dramatem o přežití nebo romantickým filmem, který se pasuje do role do moralismu adaptací ruských realistů. Nejenže mu nejde ani jedno, ale už vůbec mu nejde vše dohromady. Největší problémy jsou filmařsky i ty nejzávažnější. Mizerná režisérská a dramaturgická práce kouskuje film na sekvenci podivných a často nelogických anekdot, kdy každou chvíli nakousne jedno téma a života v táboře a během pěti minut proběhne i katarze. Co se romantického rozměru snímku týče, je fim také tristní. Ať už se soustředíme na poválečnou časovou linku, nebo na tu v koncentračním táboře. Zamilování je okamžité a téměř bezdůvodné (oba spolu prohodí asi dvě věty a následně až do konce pokračují zamilované pohledy), celý vztah je ale chladný a vypadá jako konstrukt někoho, kdo o této lidské emoci četl pouze v Ottově slovníku naučném. Pravděpodobně nejhorším elementem filmu jsou však dialogy. Postavy v tragických podmínkách, kdy nemají co jíst, pít a hrozí jim smrt každým okamžikem rozvíjejí třípatrové filozofické manoglogy o morálce a lidstvu. Slovo mnology je důležité proto, že postavy jsolu skrz dialog nekomunikují, ale pouze pronášejí z kontextu vytržená moudra, Problémů má film více (ať už dabing, obsazení některých rolí nebo podivné dějové nelogičnosti), ale je to škoda, protože na řemeslně dobrém základu námětu a zpracování se zhmotnil film, který bohužel dokáže vyvolat jenom pozdvižené obočí a zklamání. ()

farinelli77

Možná jsem jen standardní většinový divák, který se klidně nechá od tvůrců citově vydírat a ještě je za to pochválí. Ano, jistě nejsem takový odborník, jako přispěvatelé přede mnou. Mě tento film totiž dostal a velmi se mi líbil. Já jsem v něm na rozdíl od nich romanci nepostrádal a vůbec mi nepřišel nudný a hluchý. Pokud se totiž od začátku dokážete opravdu vcítit do osudu těch lidí, neřešíte dvě hodiny hlouposti, co a kde udělali tvůrci špatně a co mohli udělat mnohem líp, ale jste naopak vděční za to, že něco takového mohlo u nás vzniknout v dnešní době, která přeje spíš hloupým filmům, z kterých na vás navíc v každém záběru vyskočí nějaká nemožná reklama... Děkuji všem, kteří se na Colette podíleli, za silný zážitek z nádherného filmu, který nepochybně obletí celý svět a posbírá mnoho ocenění!! Přál bych mu i to největší! ()

Petromilka1

Narodila jsem se a žiji ve městě, kde máme koncentrační tábor. Tudíž zrůdnost 2.sv.války na mne dýchá z každého koutku již od malička. Pana Lustiga jsme tu vídali často, protože prošel i místním táborem. A o to více na mne film Colette působil....Nezaslepil mne romantickým příběhem, ale dovolil mi se vcítit do osudů každého jednotlivce. I když ve skutečnosti si ti lidé prožili mnohem větší peklo! Film tedy hodnotím velmi kladně....otevřel ve mne totiž spousty otázek a myšlenek! ()

Kylee

Silný příběh a velký potenciál pro intenzivní zážitek hlavně díky předloze Arnošta Lusitga. Slušný hudební doprovod i kamera. Ten modrošedý odstín, který má velká část filmu, byl skvělý. Právě z téhle části díla (+ z postprodukcí vytvořeného vyhlazovacího tábora) nejlépe zaznívala ta hrůza a rozsah toho, co člověk sledoval. Škoda jen, že ten, kdo měl na starost napsání dialogů, se nijak moc "nepředřel"-jsou toporné a bohužel i značně povrchní. A taky mi trohu kazilo atmosféru, že všechny postavy mluvily čistou češtinou - ať už šlo v ději o Němce, Francouze aj. V celkovém hodnocení je ale pro mě osobně Colette filmem, který je velmi zdařilý a na to, kolikrát už téma šoa bylo zpracováno, je nepochybně i originální. ()

vanusak

Čekala jsem trochu víc... Téma nabízelo takovou hloubku, že jsem si připravila balíček kapesníků. To, že nebyl využitý ani jeden z nich, je měřítkem nevyužití možnosti emocionálně vyždímat z filmu maximum, co to jde. Škoda. O dabingu ani nemluvím, byl dost rušivým elementem. ()

andydufrsn

Film hraje pouze a jenom na jednu notu - notu vyvolání hrůzy, a hraje na ní dobře! Ano co může být hroznějšího než židé pokorně stojící frontu na vlastní smrt! Ale to jsem se mohl podívat na nějaký dokument, kde bych se navíc i něco dověděl. ()

penelopa

Velké očekávání a o to větší sklamání.Pozitivum vidím v celkovém náhledu na to,jak to v lágrech vypadalo,atmosféra,scéna,to vše se celkem povedlo.Ale jinak, až na 2 vyjímky,jsem to hercům nevěřila.Připadalo mi to umělé,nereálné,emoce jsem jim nevěřila.A uplně nejhorší mi přijde,že hlavní hrdinka,podvyživená,vystresovaná,žijící v denodenní hrůze v boji o holý život s akutním infekčním průjmem a žaludeční nevolností ,si užije užasný sex.Taková scénka bohužel dnes nesmí chybět v žádném filmu ale kdyby se tvůrci tentokrát přeci jen vydali reálnou cestou a vyzdvihli více citovou stránku,možná by i celkově měl film větší náboj.Dobře to zahrála Helena Dvořáková-kápo Kordula a Zuzana Mauréry -mistrová,co Colette pomáhala.Ještě celkem ušel Eric Bouwer.Romantické scénky,slovíčkaření a vyznávání lásky mezi hrdiny i to bylo pro mě,celkem nenáročného diváka,tentokrát o ničem.Nevtáhlo mě to,nevěřila jsem jim to,dokonce mi to místy připadalo až trapné. ()

SunnyToby

Nejen, že je to k uzívání. Navíc se Colette pyšní předvídatelností a co mně osobně zarmoutilo nejvíc - ta holka spí absolutně pořád s každym, koho potká. Oscara za tohle snad ne, to by tu cenu dost negradovalo. ()

dr_drep

Nejtrefnější je Filova minirecenze: 100 milionů (Kč) vylítlo komínem... No ale vzhledem k tématu je jasné, že grantové peníze byly hnedle na stole. ()

filimoni

Výborný herecký výkon Jiřího Mádla a jeho "Colette". Po shlédnutí tohoto filmu, jsem seděl a přemýšlel co si o tomto filmu mám myslet a přišel jsem na to, že to byl hezký film. Sice mě nenadchnul konec tohoto filmu, ale i tak u mě za 4 hvězdy. ()

noKOMERZIALL

Je vidět,že úroveň českého filmu stoupá,v tomto případě hodně vysoko.Všichni co tu film haníte´byste nenatočili ani reklamu na sunar,ale zde odvážně shazujete tento vyjimečný český film.Jednoznačně film roku 2013.Jediná výtka je k tomu strašnému Colettinu dabingu,to je na reklamaci,to se jediné nepovedlo,ale oproti ztvárnění a samotné kvalitě snímku to je maličkost. ()

VERU.throw

Myslím, že je tento film celkem zbytečný, naprosto neukáže a nedokáže vyjádřit atmosféru komplexu Auswitz. Moc dlouhý, docela nudný a zda se mi, že tomu herci moc nedali. ()

mufy001

Musím říct, že další z mála českých filmů který se mi opravdu líbil! Mádl perfektně zvládnul roli. Paráda, byl jsem unešen, ale konec byl nevydařený, proto jen 4*. 8/10 ()

Rain.mann

Bohužel se nepodařilo navést atmosféru hrůzy a strachu kterou každý lágr bujel. Hudba,dabing,výprava to vše se vůbec nepovedlo!! ()

liBOREC564

Dobrý film, otřesný dabing. Příběh je podaný napínavě, má spád a Mádl zvlává roli obstojně. Trochu mi chyběla větší hloubka, trochu víc šedé a ne jen čené a bílé. Ale i přes chyby a anedostatky mohu film doporučit. 75%. ()

The_woman

Zase ďalší film, ktorý nám ukazuje život v koncentráku. Áno, také tu už bolo. No tento film má akési svoje mimoriadne čaro, ktoré ho líši od ostatných.... záver trošku nečakaný, ale sklamenie by som to nenazvala. Každpádne je to jeden z tých lepších filmov s touto tématikou. ()

Indio

Jé ty triky a zvuk a dabing to je šit. Naprotitomu příběh a herci jako Mádl ,kterej fakt hrát umí a ještě nás o tom bude přesvědčovat, nejvíc mě ale dostal Vetchý kterej v maličké roli dokázal strhnout pozornost. Škoda nevyužitýho potenciálu filmu. Nadruhou stranu jsem už pár snímků z koncentračních táborů viděl a znám na toto téma spoustu filmklišé ktery zde taky jsou ale jsou tu i vyloženě oryginální okamžiky a ryze českej humor v drsnym a hnusnym prostředí. Stoji to za vidění. ()