Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

Josef.Svejk

Dnes by Alain Delon byl v podezření z porušení "nón-assistance à personne en danger" (failing to provide assistance to a person in danger), kdyby nezastavil. A pak se nediv že člověk nezastaví, když se najaky vohnout nabourá :) ()

PORTER44

Příběh mi připadal trochu zmatený nebo nejasný,chvílemi dost drsné přestřelky a drsný konec jak v gangsterce .Delon to zahrál s přehledem jako profík. ()

domco61

výborná kriminálka s drsným a nelútostným prevedením. Ako vždy charizmatický Delon a krásna Dalila. Za mňa najlepši film s Delonom vôbec. Až ma mrzí ten koniec ()

milos.bradik

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, pouze ke konci to zabíjení ztrácí smysl, protože zabíjí už prakticky každého, kdo se kolem jenom mihl. Ovšem je to od Delona výborně zahrané a i postava, kterou hraje Michel Auclair byla velmi zajímavá. ()

oashi

Co že jsem to právě viděl? Chlapáka, co se nachomýtl k něčemu, čemu nerozumí. Jako pěšák v tom chvíli bruslí a hraje si na větší zvíře, než je, až ho to nevyhnutelně převálcuje. A taky se tu neustále zabíjí vedlejší postavy. Vlastně popravují. Tohle optimismu nepřidá. Spíše na fatalismu, čímž možná nabádá ke "carpe diem". Spousta spiklenectví, ba konspirace. Nepříliš věrohodné. Ani telefonní budka v noci: Nebylo by na papír vidět.  Automobilová honička nic moc: 40+ let od zveřejnění už je znát. Sice asi macho, ale už to vidět nemusím. Alespoň se mi v hlavě zaškatulkovala dávná vzpomínka na scénu s kukátkem ve dveřích: Ačkoli podobná byla i jinde. ()

ezop1012

Niektoré scény sú celkom dobre, niekedy sa napätie aj dalo krájať, ale ten záver, ten je fatálny a urobil z akčnej kriminálky drámu. ()

DavHav

Sled scének, které příliš nedávají smysl. Od pokusu o vraždu v podobě topení na přeplněné pláži po zcela zbytečné vraždy (vyjednávač). Příběh je dosti plytký, hlavní hrdina má působit tajemně, ale chová se trochu jako nesympatický autista. V 80.letech to asi stačilo, kdyby to šlo do kin dnes, hromadně by to dostávalo odpady  Pro mne zklamání, jen úplný konec je fajn. ()

mach333

Promyšlený příběh, Delon v top formě, sexy Di Lazzaro. Provedení typické pro žánr francouzské detektivky 70. a 80. let. ()

Zemřel Alain Delon

Zemřel Alain Delon

18.08.2024

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve svém domě ve městě Douchy zemřel v něděli 18. srpna legendární francouzský herec Alain Delon. Bylo mu obdivuhodných osmaosmdesát let. Zprávu potvrdili tiskové… (více)