Magi: The Labyrinth Of Magic

• Japonsko マギ The labyrinth of magic (více)
Japonsko, (2012–2014), 20 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šinobu Ótaka (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Júki Kadži, Haruka Tomacu, Nana Mizuki, Rumi Ókubo, Jui Horie, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Miki Itó, Šin'ičiró Miki, Asami Seto (více)

Před 14 lety se po celém světě zjevily obrovské věže, o nichž se vypráví legendy. Pokud do nich vstoupíte a projdete veškerým nebezpečenstvím, budete odměněni nesmírným bohatstvím a magickými předměty, jež v sobě ukrývají kouzelné džiny plnící každé přání. Je tu ale jeden problém. Všechny tyto tajemné věže v sobě skrývají rozsáhlý labyrint plný nástrah a děsivých monster, přičemž, pokud do nich vstoupíte, nemáte již jak couvnout zpět. Přesto ale v jednom z pouštních měst žije mladík jménem Alibaba, který sní o bohatství, jež v sobě věže skrývají a který je pevně rozhodnut jednoho dne labyrintem projít a poklady tak získat. Jenže k tomu, aby to bylo možné, by bylo nutné, aby sám vlastnil magické schopnosti. Když mu pak jednoho běžného dne do cesty vstoupí poněkud svéhlavý a nevychovaný chlapec jménem Aladdin, který vlastní kouzelnou flétnu jenž obývá džin a létající turban, Alibaba cítí, že mu štěstěna přeje a rozhodne se, že konečně nadešel čas, aby také vstoupil do útrob labyrintu. (EMIA)

Recenze uživatele Shredder k tomuto seriálu (2)

Magi: The Labyrinth Of Magic (2012)

Myslim, ze prva veta ktoru napisal Hromimo, M: TLoM v mnohom vystihuje. Z Japonska sa presuvame do (nielen) arabskej kultury, takze jedlo, saty, architektura, postavy aj kultura samotna su odlisne spracovane. V prvom rade uputa prave spominana osobitost. Napriek tomu, ze tu najdeme typicke anime prvky (ecchi), celkovy feeling je znacne odlisny od inych anime. Pestrofarebny uzasny svet, popri ktorom Disneyho Alladin, Sinbad od DreamWorksu aj dalsie kusky s podobnou temou vyzeraju ponuro, divaka s fantaziou uplne pohlti. Ci sa prechadzame mestom, alebo sledujeme rozmanite postavy predvadzat magiu, vsetko mozeme oznacit za "eye candy". Pribeh sa tiez nerozvija uplne podla standartnych sablon, co je tiez prijemne prekvapenie. Napriek vsetkym pozitivam je celkovy dojem vlazny. Postavy casto konaju nelogicky, niektore, ci predovsetkym Alibaba az neskutocne iritujuco a hlupo, co kazi nielen dojem z deja, ale napriklad aj scenok, ktore by mali byt emotivne. Suboje su vizualne putave, no choreografiky nudne a az prilis casto prerusovane. Postava A sekne do postavy B a pride trojminutovy dialog, postavy sa daju opat do boja jedna odstreli cele bojisko a druha sa zatial posilni skrze emocie. Jednoducho povedane, serial je zaujimavy a ma potencial, ale nie je to to prave orechove. ()

Magi: The Kingdom of Magic (2013) (S02)

Druha seria Magi je vlastne len pokracovanim mangy a nadvazuje v pribehu presne tam, kde sa prva seria skoncila. V zasade plati vsetko, co som uz napisal v komentari k prvej serii. Kvalita isla mierne hore, suboje su zaujimavejsie, postavy sa chovaju rozumnejsie a finale je tiez velkolepejsie. Do tej zaplavy farieb bola opat vtaka aj naozaj tmava cierna. Nadradena rasa, kastovy system, ludska chamtivost, odporne skutky konane zo strachu a ludia pozierani sebanenavistou. Opat som to sice zhltol rychlo v priebehu dvoch dni, no ani tentokrat nemozem tvrdit, zeby Magi patril k vynimocnym anime. ()