Bývalý válečný dopisovatel Bastien Grimaldy je jednoho večera přepaden a následně začne být pronásledován neznámými zločinci. Když jednoho večera opět zazvoní telefon, dostane Bastien nabídku, aby si zpět koupil svůj bývalý život. Protože policie jedná váhavě, rozhodne se Bastien zjistit, kdo za vydíráním stojí. (borsalino)

westman

Postarší Lino Ventura ve své poslední hlavní roli.Škoda je obrovská,neznám jiného herce zahrát beze zbraně v ruce muže, kterému neznámí útočníci usilují o ztrátu chlapské psychické i fizické schopnosti a odměnou jim má být pořádný balík peněz ze vzácných obrazů.Režisér Pinoteau zazářil v obdobném snímku z roku 1973 Mlčenlivý v hlavní roli opět skvostný Ventura. ()

subic

Je spisovatel a jsou po něm, ale kdo a proč? K tomu 2 zvláštní policajti, kterým je za těžko něco řešit. A to trvá prvních hrozně utahaných 80 minut. A navíc za to může i matka. Ani hudba není vůbec špatná, ale je jí jako šafránu, je vlastně až jen na konci. Měl jsem docela problém se na to dodívat. 50% ()

ilclassico

Jen dobrý průměr se spoustou zbytečných postav a zápletkou, která mě zklamala. Žádné vyvrcholení se nekonalo. Nebýt Lina... V rámci žánru za 3. ()

ostravak30

Pár francouzských kriminálek už jsem viděl a hned v několika z nich hrál právě Lino Ventura. Tento slavný herec mě sám o sobě nemůže zklamat. Na to je až moc kvalitní. Jenže v tomto snímku se nepovedlo víc věcí. Matka hrdiny nevypadá jako matka, ale jeho manželka, syna měl asi hodně pozdě, policisté jsou buď totální amatéři nebo nám Claude Pinoteau chtěl snímek zpestřit zážitek komediálními motivy. Dlouho se přitom nic zvláštního neděje a zařazení do kategorie thriller je přinejmenším odvážné. ()

karnifex

No, trochu se to táhlo a bylo tam dost hluchých míst. Nejvíc se mi líbila závěrečná honička v Berlíně, která nemůže nepřipomenout slavnou scénu komisaře Clousea v Bouloňském lesíku. ()

rafzaw

Tento film nedosahuje kvality klasických filmů tohoto žánru s Lino Venturou. Filmy Probuď se špione, Motýl na ramenní, Mlčenlivý jsou na úrovni o stupínek výš. Je otázkou, jak bych tento snímek hodnotil nebýt v hlavní roli skvělého Ventury. Paranoidní atmosféra, osamocený hlavní hrdina, jenž zpočátku neví, proč se mu to vše děje… Tohle stačí, aby si člověk film užil. ()

milos.bradik

Lina Venturu mám velmi rád, ale tady mi vadilo, že ten děj byl sice velmi dramatický, ale místy hodně nepravděpodobný. To bývá častá chyba u thrillerů, že nahrazují logiku dramatičností. ()

ROSTABAR

Zločinec si vždy vytipuje oběť, která má hodně peněz a udělá mu ze života peklo, kterého se  oběť zbaví pouze za tučnou odměnu. Tentokrát ale narazí na nesprávného. Ale mrzet ho to bude jenom chvilku, protože potom už nebude. ()

gggggg

Lino Ventura podal síce kvalitný výkon, avšak na rolu otca v stredných rokoch je aj tak pristarý. Film nijako nevybočil zo šablóny podobných filmov. Spackaný a nevýrazný záver len umocnil dojem z nekvalitného thrilleru. ()