Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

sochoking odpad!

Mladá Schweigerová je jedna neuveriteľne otravná puča, ktorá mi pila celý film krv, či už tými jej debilnými kecami, alebo tými neustálymi tikami držky, na ktorú by si zaslúžila nahádzať pár prepleskov! Celý film mi skurvila, takže ti za to veľmi pekne ďakujem, otecko Schweiger!!! Zrejme tiež vyberala aj muziku, ktorá bola asi mienená k úplne žánrovo inej snímke. Shitengel síce začal ako thriller, ale kôli sirote z ulice evidentne každému zmäkol mozog a tak postupne film rozvíril mútne vody telenovely a vzťahovej drámy, takže sa to každých desať minút hemžilo sračkoidno- klišovitými scénkami a momentmi, ktoré, keby sa vystrihli, tak dostaneme takých dvadsať minút skutočnej zábavy. (Ale aj to preháňam!) P.S. Dokonca je i možné, že to točila mladá a nie starý! ()

Johnny.ARN

Luxusná prvá hodina bola zdevastovaná druhou. Krásna akcia, uvedenie od deja, prestrelky, napätie a následne siahodlhé dialógy, ktoré nikam neviedli. Finálny masaker mohli kľudne spraviť tak ako v Skyfalle a vôbec by mi to nevadilo. Východzí bod na to mali dobrý. Takto to vyznelo len ako finále na pozadí dlhšieho konfliktu a spleti udalostí. Til ako bývalý vojak ( kde som to už zažil?? ) s tým svojím drsným pohľadom a skvelou technikou práce so zbraňami ma potešil. Til ako režisér už ale nie. Zbytočne dlhé, strata tempa. Pozeratelné, ale radí sa k ostatným filmom s touto tématikou a nejak extra nevyčnieva z radu. 3 z 5 ()

magu

Na Germánov celkom pekný počin. Škoda, že tomu nevymysleli nejaký originálny koniec, lebo to klišé, skopírované spoza oceánu, tomu teda veľmi nepridalo. Skoky v deji som akosi nepochopil, zrejme preto, že nemeckú precíznosť nemám v krvi. Asi je už po tých rokoch poriadne zriedená kadejakými sračkami. Ak však budú v SRN pokračovať v takto nastúpenej ceste, prestanem nad nemeckými názvami filmov kriviť ústa. ()

ti88na

Pozitíva tohto filmu sú Til Schweiger a to, že to nepôsobí nemecky. Tu sa však môj výpočet kladov končí. Negatíva sú, že námet je ohratý, scenár je tupý, stopáž je pridlhá a vlastne je to nudná a úplne zabudnutia hodná záležitosť. Tak nesympatickú hrdinku ako tu som vážne dlho nevidela až by som mohla povedať, že Nemci objavili svoju Kristen Stewart. Tie nekonečné drísty boli ubíjajúce, a keď konečne došlo k nejakej akcii, všetky scény boli s nejakého umeleckého dôvodu spomalené a teda rovnako ubíjajúce. Záver to už bola trápnosť nad trápnosť. ()

George Stobbart

Parádny akčný thriller, v ktorom Til Schweiger ukázal, že si dokáže ukočírovať nielen nápadité drámy a komédie, ale aj klasickú akciu, na ktorú sa pozerá lepšie než na väčšinu amerických trhákov. Jednoduchý príbeh bývalého vojaka, ktorý sa rozhodne za každú cenu ochrániť svojskú sirotu, čo sa stala svedkom vraždy pritom v podstate nie je ničím výnimočný, za to je však natočený s citom, realisticky, profesionálne, bez zbytočných trikov, ale so zmyslom pre detaily a navyše je aj pri dvojhodinovej minutáži stále chytľavý a zábavný. Možno, že je to trochu klišé, ale čo na tom, keď to vyznieva tak dobre. ()