Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

Astonko

Pomalšie tempo ako som očakával a až ku koncu aj celkovo menej vzrušenia a strastí, čo Robko prežíva, ako som očakával. O to realistickejšie to však je a pár nápadov ma celkom zaujalo (napr. pitná voda - nie som fyzik takže netuším či je to ozaj takto možné, s mojimi laickými "znalosťami" proti tomu ale nič nemám, asi sa však radšej pôjdem odpáliť sám na more nech to môžem odskúšať). A keď už nejaké prežíva, nedáva na sebe nijako vidieť, že ide o niečo dôležité. Neviem či ide o postavu s tak spráchnivenou psychikou, no divák mu nemôže fandiť keď ani on sám nechce prežiť. Asi sa k tomu už nikdy nebudem chcieť vrátiť no na jedno pozretie je to dobré 6.4/10 ()

Emperor1

Robert dělá co umí a co mu scénář dovolí. Ale že by to bylo nějak obzvlášť strhující, to zase ne. Vybavil se mi mnohem záživnější Trosečník s Tomem Hanksem, který měl sice po většinu filmu výhodu pevné země pod nohama, ale ta závěrečná část na voru pro mě byla víc přesvědčivá, už jen proto, že to byl nerovný boj člověka zhýčkaného pohodlím civilizace (jasně, během svého pobytu na ostrově určité skilly přežití vylepšil), kdežto zde se jednalo o zkušeného námořníka, který ví, jak uvázat plachtu či obsluhovat sextant. Člověk se sice dozvěděl leccos nového, např. jak spravit díru v lodi, jak odsolit mořskou vodu či vyrobit z člunu signální maják. Veškerá dynamičnost děje spoléhala na střídání slunečného počasí a bouří, slibně vypadající scéna se žraloky vyšuměla do ztracena a záběry na zklamanou tvář hledící na vzdalující se loď jsou už tak trochu klišé. ()

Gregor_Samsa

Krásnej biják se stárnoucím Robertem Redfordem, který zkouší ještě jednou, naposled, to všechno zahrát a dát. On sám, loď, moře, krásnej soundtrack Alexe Eberta... "You never know what worse luck your bad luck has saved you from." [90%; 2015 Febiofest CinemaCity Anděl] ()

PTuranyi

Skvelá monodráma stroskotanca na otvorenom mori. Perfektná atmosféra boja človeka so živlami a samotou. Napriek dramatickosti niektorých momentov prebieha všetko pokojne, bez kriku a bez slov a je zobrazené s odstupom. Tom Hanks v Strokotancovi si vytvoril Wilsona aby sa mal s kým porozprávať. Toto však nie je prípad nášho hrdinu a počas celého filmu odznejú okrem úvodného preslovu/listu len 2 slová. Produkcia je výborná a Robert Redford je v úlohe anonymného stroskotanca, ktorý si siahne doslovne takmer až na dno, brilantný. ()

brasek

Recesia: Tie dialógy sú úžasné! Realita: Príbeh je absolútne nudný, vôbec to nemá kapacitu aby to diváka strhlo k niečomu. Ide búrka a hlavný hrdina sa ide holiť a potom za krutého počasia rieši na plachetnici životu nebezpečné situácie. Nie som námorník, ani jachtár ani nič podobné, ale to sa mi vidí ako fraška. ()

allegria

Mám podobné filmy ráda, ale na tomto bylo toho "strhujícího" opravdu málo. Navíc to bylo trochu nepřesvědčivé, protože nevěřím, že by člověk v podobné situaci téměř nemluvil. Každý si mluví pro sebe, nahlas, když je sám a v průšvihu. Přemýšlí nahlas. Tohle mi připadalo jako One man show, aby se Robert Redford předvedl, co všechno ještě ve svém věku zmůže. A před tím klobouk dolů, protože i když to byl jen film, fyzické výkony hodně dobré. Atmosféra, prostředí autentické, ale vyšla z toho prostě nuda, přes veškerou dramatičnost. ()

Ag.Sournamek

Redfordovi dali na víkend priepustku z domova dôchodcov a on nelenil a stihol potopiť jednu loď, prežiť dve silné búrky a obliehanie žralokov v Indickom oceáne a napokon zgegnúť vo veľmi symbolickom finále! Zo všetkých filmov o starobe a umieraní je tento najviac o mori! A zo všetkých filmov o mori je tento najviac o starom Robertovi. Hip, hip, hurá! ()

DanušeGr.

O tomto filmu jsem hodně slyšela a četla různé komentáře. Ráda bych ho viděla. Podle komentářů ho musím hodnotit 5ti hvězdičkami zatím. ()

hloupej

Nikdy jsem tak upjatě nekoukal na film, ve kterém proběhlo jen pár slov - zapamatujete si konkrétně to "FUUUUUUUCK". 80%. Wow ()

Allein4

Simply wow...Gravitace na moři a Robert Redford ve své asi nejbrilantnější roli..ok, ne možná "nejbrilantnější roli", ale určitě "v nejbrilantnějším výkonu". Tohle vážně stálo za to, a ač si místy říkáte, co to hlupák vyvádí, tak stejně mu fandíte. Super, vážně super! ()

Mates Hradecky

To jsme pořád četli ve filmových periodikách, že už není co točit, že nejsou žádné dobré scénáře a potažmo i dolary na výrobu filmu. Na prosím že to jde! One Man Show za pár drobných tak působivé, že jsem nervozitou hryzl nehet a zrak svůj zkalený z plátna neodtrhnul. Mistr Redford se po pár nemastných neslaných filmech vyšvihnul zpět na člun slávy. Velmi prostý a o to více působivý film. ()

stroke

Ani mi tak nejde o to, že se tu nemluvilo ale jednoduše jsem se nudil. O postavě vlastně nic nevíme a těžko jí nějak přehnaně držet pěsti. Atmosféra mohla být také mnohem dusnější nebo alespoň nějaká. Hudba asi nejde ani hodnotit. Vyloženě neurazí ale těžko si to pustíte znovu 60% ()

Skunkiee

Film, který navzdory tomu, že zde hraje jen jeden herec a téměř nemluví udrží s přehledem vaši pozornost po celou dobu. Chybí mi ovšem víc silných momentů a zvláště začátek působí trochu zdlouhavě. Místo části, kdy se na lodi moc nic neděje, bych uvítal, kdyby na začátku filmu byla část, která nám ukázala jeho předchozí život a důvod, proč se na plavbu vydal. Pak bych si i k postavě vybudoval vřelejší vztah. A vůbec jsem nerozuměl, komu byl určen vzkaz v láhvi a za co se v něm omlouval. Škoda, příběh mohl být daleko silnější. Takhle zbyl pouze na kost ohlodaný boj muže proti živlům s nepřekvapivým koncem. Tři hvězdičky pro film bych rozdělil takto: Jedna hvězdička za výborný zvuk, bez kterého by film nebyl zdaleka tak dobrý (za zvuk by si zasloužil oscara). Jedna za nádherné podmořské záběry a jedna za Roberta Redforda, který zde předvedl dokonalý (asi svůj vůbec nejlepší) herecký výkon. ()

pesbara

velké zklamání a bezbřehá(a to doslova:o)nuda bez zvratu, překvapení a vývoje. Nejhorší je když vše co se ve filmu stane uvidíte v upoutávce. Moc jsem se těšil, to také nebývá dobré znamení. Čekal jsem že to bude Gravitace na vodě se skvělým hercem, který to rozjede, potkal jsem nešťastníka, který někomu něco provedl a Bůh ho za to trestá, přičemž jeho stařecká nemohoucnost je zjevná, stejně jako minimální zkušennost s plachtěním. Škoda. Je to trošku podobné projektu Frajeři ve Vegas, nebo tak nějak. Prázdná bublina. ()

Agnostik

Tak tohle je něco!Skvělá a napínavá podívaná z minimem slov.Téměř celý film se nemluví a přesto je tento film silný kalibr plný napětí a přitom natočený z absolutního minima.Jachtař kdesi hluboko v Indickém oceánu daleko od pevniny,bojující o svůj holý život.A kdo že to v něm hraje?Velká to legenda která si film pojala jako One man show..Mistr Robert Redford na sklonku své kariéry zde předvádí strhující herecký výkon! :-) ()

Tomiczekk

Tak to byla nuda, ale i celkem dobrý, ale myslím, že za celej film slyšet pár slov, slyšet hlas ve vysílačce, a na konci ruku...to mě neoslovilo :-O ()

SankaKofik

One man show Roberta Redforda All is Lost je skvostá, dojemná, realistická a rozhodně ne nudná perla v moři survivor filmů. 10/10 ()

Lucka07

Tento téměř němý film mě nebavil. Nějak jsem se nedokázala citově propojit s mlčícím mořským vlkem a to i přes velké Redfordovo charisma. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)