Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

Alisa

Dostala jsem přesně, co jsem chtěla - skvělou zábavu (ač někdy mírně morbidní). :) Jim Carrey opět dokázal, že prostě umí. Pokračování se vesele může rovnat jedničce. Nechápu nízká hodnocení, protože kdo si přečte název (a zná předchozí film), nemůže čekat nic jiného. A dle smíchu celého kina blbý a blbější stále válí!! :) ()

ZinedineCR7

Vravím si, že dám štyri hviezdičky už len kvôli tej nostalgii, ale nedá sa. Svoju nostalgiu som totiž videl na plátne kina s tým, že tam bol o 20 rokov starší Harry s Lloydom. Všetko ide presne ako jednotka. Čakal som nejaké camea, poctu jednej z najlepších komédii, ale s tým proste Farrellyovci nemajú skúsenosti, takže sa mi dostalo iba vykrádačky prvého dielu. Škoda. Najhoršie zistenie je však to, že Carreymu už tie ksichty neidú a definitívne musí prejsť do ,,normálnych" úloh na čo si po Maske, Klamárovi, Yes Menovi, Kablovkárovi a Aceovi budem zvykať len veľmi ťažko. Verím však, že sa chlapci vyblbli, pospomínali na staré časy. Výsledok však za veľa nestojí... ()

Georgex

Návrat blbýho a blbějšího je bezpochyby návrácení jedné z nejvtipnějších dvojek filmových komedií 90. let, ten film měl skvělý nápad, tempo, herecké výkony a hlavně jedinečný humor. To vše má i toto pokračování, jenomže pokud jste viděli první legendární počin bratří Farrellů, tak už bohužel z ničeho nebudete tak nadšení jako dříve, jelikož je to klasická vykrádačka, která může působit maximálně jako poměrně snesitelná nostalgie. Stejné charaktery, příběh a bohužel i drtivá většina vtipů je pouze recyklována do nového kabátku, navíc s poměrně viditelným přehráváním hlavních aktérů. Na druhou stranu Carreyho grimasy zabírají i přes značně viditelné vrásky s přibývajícími lety a pokud si chcete trochu zavzpomínat a máte rádi fekální humor, tak tohle je tou pravou volbou. Moje hodnocení 60%. ()

manonfire

Bláznivá komedie má jediný(a ten nejtěžší) úkol, a to rozesmát. Proto nějak nechápu, když někdo napíše o tomhle filmu, že je vtipný, ale zbytečný. Co to je výplod? Chtěl snad vidět, nakterak se magorům rozvinul životní příběh? Je to o něco slabší než jednička, ale pořád to má pár Carreyovských gagů, kterých není schopen nikdo z té bandy packalů(Sandler, Stiller, Segel, Rogen a podobní). Důkazem budiž to, jak přesně vydefinoval zoufalost, když lezl do popelnice v Harryho výjevu snového života. 70% ()

JančiBači

Blbí a blbší sú späť po 20 rokoch. A sú rovnako blbí, ak nie ešte blbší. Aj keď sa film prvej časti nevyrovná, stále sa dá na ňom dobre zasmiať a to hlavne vďaka ústrednej dvojici Carrey a Daniels. Skvelé nadviazanie na prvý film. Čo robili Harry a Lloyd posledných 20 rokov ? Lloyd bol v ústave a Harry ho navštevoval, lenže u nich nič nie je také ako sa zdá  Film má svižné tempo a prináša veľa zábavných situácii a ak aj sklzne na k trápnosti, hneď ďalšia scéna to vybalansuje. Takže celkom pozerateľné pokračovanie. ()

utri

Chvilkama hodně zábavný, překvapivý a dobře vypointovaný. Ale většinu času divný, ne zas tak špatný, jen divný. 2,5* ()

Hollohlaway

Bylo mi spíš trapně, než do smíchu, a okamžiky které bych ocenil, si stěží vybavím. Prdící a krkací humor mě nebere, asi už jsem mimo cílovou skupinu. Ty dva vrásčitý pitomci byli spíš k vzteku. ()

upson

90% :-D :-D fekálně laděný humor bratrů Farrellyových nesedne každému, :-) když ano, urvete si játra smíchy :-) ()

Kejdlo

Dvojka blbého a blbějšího už bohužel není tak originální jako jednička, i přesto si drží svůj fekální standart a při jednom nudnějším odpoledni rozhodně neurazí. Ale jenom při jednom, znovu už to vidět nepotřebuji, stejně jako vysýchající obličej mého oblíbeného komika z dětství. 6/10 ()

herr_carter

Duo nejvetších kokotů je zpět a byť jsem to nečekal,většinu filmu jsem se opravdu smál.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

kenkaku

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu: totálně zbytečný film. Zub času se na obou už stihl podepsat a tak i některé vtipy působí křečovitě (od někoho komu je 60 nečekáte infantilní fekální vtip). Na druhou stranu jsem se přistihl, že se neudím a dokonce (asi 3x) jsem se i zasmál. Takže uražen, pohoršen ani zostuzen nejsem a proto dím stejné hodnocení jak minule (prvního BB si stejně zase tak extra nepamatuji, abych ho považoval za výrazně lepší...). ()

sedm.1

Prostě a jednoduše strašný. Druhý díl svou kvalitou totiž jednoznačně patří mezi pokračování, které nikdy nemělo vzniknout. A důvod je naprosto jednoduchý. Bratři Farrellyové se totiž co do zábavnosti svých filmů vybláznili hned na začátku svých kariér, kdy vznikly skutečně nezapomenutelné klasiky a skvosty jako Kingpin, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena a samozřejmě právě i jejich prvotina Blbý a blbější, ovšem od té doby zaznamenávali jejich komedie svou úrovní už jen sestupnou tendenci a toto pokračování je pak definitivním hřebíkem do jejich tvůrčí rakve. Zatímco totiž humor třeba právě v Blbým a blbějším z roku 1994 byl v poměru 70% geniální, 27% opravdu vtipný a pouze ve zbylých 3% by se dal hodnotit jako nepovedený, tak v pokračování z roku 2014 došlo k radikálnímu obratu, kdy v 70% jde o vyloženě trapný a nefungující humor, v 27% vyvolal jemné pousmání se a v pouhých 3% dokáže vážně pobavit, ovšem v těch 3% zabrali místo ještě další 2% gagů, které byly jen recyklovány z jedničky. Z toho tak tedy jednoznačně vyplívá, že Návrat blbějších je totálně nezábavná a trapná podívaná, kde nefunguje vůbec nic. Z oné mizérie pak film nevytáhli ani oba hlavní představitelé, u Jeffa Danielse by se pak naopak dalo po jeho otřesném výkonu ještě spíš konstatovat, že celou tu nudu potápěl ještě do hlubších výkalů, a Jim Carrey už také není v takové formě, aby to dokázal utáhnout sám, ikdyž na druhou stranu, on je tím jediným světlejším bodem celého filmu. Zápletku tu jinak nemá cenu moc řešit, i ona je ale v podstatě jen dost očividnou kopií jedničky, což považuji taky za dost trestuhodné a nepochopitelné. Farrellyové jsou zkrátka v hajzlu, Návrat blbýho a blbějšího je nevtipná nuda, a já jsem z toho vážně hodně upřímně zklamaný a mrzutý. ()

coscarelli

Dumberi sa vratili do starej kože a pomocou old school formy sa snazili bavit. Na preskáčku sa obehovali trapky s fórkami okolo nejak vystavaneho príbehu, ktorý zasa nebol nezaujímavy. Par momentov poteší, ( nostalgicky nahlad za nejakymi tymi postavami , a ine aspekty) no zmysly ostavaju vacsinu casu vychladnute a odlezane, kedze malokedy funguje ako ma. Jednu hviezdicku som oprasil pre rozkosnu Rachel Melvin. Teším sa na štvorku. ()

gutshoter

Po hodině začíná ta pravá show, která s klidem navazuje na díl první, leč jako celek nemůže konkurovat onomu prvnímu kultovnímu snímku. ()

Michelle75

2 hvězdičky za ty dva skělé herce, že do toho znovu šli i přesto,že mají za sebu tak hvězdnou kariéru, protože to bylo tak,ale tak trapné, že jsem se z té trapnosti musela i z donucení smát. No já nevím, dementní asi. ()

666Carnage

Po dvaceti letech je jasný že i humor vyprchá. První díl je naprostou klasikou 90.let a tohle byl dobrej pokus ale úplně se nepovedl. Vtipnej je tu jen Carrey a sem tam nějaký ten gag ale to je tak všechno příběh za moc nestál. Škoda myslel jsem, že to bude větší prdel. 60% ()

KoRner

Celkom sranda, ale pánom v rokoch sa už debilita prepáči ťažšie. Inak to malo dobré hlášky a humor skoro na úrovni jedničky. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)