Jara.Cimrman.jr

"V 11. minutě 2. poločasu Fantozzi konečně pochopil." Při sledování fotbalu mám podobně svižný reakce, ale při práci s dálkovým ovladačem jsem žabař. Fantozziho domovní rekord 380 přepnutí za 26 sekund je prostě nepřekonatelnej. Stejně jako jeho útok v kopcích při cyklistickým Cobram cupu. Jinak jsem se ovšem ukrutně bavil při pracovním zápalu italských úředníků, kráse Fantozziho rodiny a při snaze hlavního hrdiny vypnout manželku dálkovým ovladačem. Taky to občas zkouším, ale mám na to evidentně slabý baterky. ()

rsimonyi

Stará, leč zábavná komedie. Rád bych ještě viděl u nás neviděný díl. Tento film je vlastně již trojkou, třetí film o Fantozzim. a dohromady jich bylo natočeno celkem 10. (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

Pawlisman

Tak konečně jsem ho našel-film na který mám šikovné vzpomínky z dětství. I po tolikati letech mě dokázal rozesmát a myslím, že se jedná o super originální vtipnou a dnes již historickou komedii. Ać by se mohlo zdát, že scénky jsou na sobě nalámány a la Kameňák, tak jsou tyto jednotlivé scény alespoň komické a mile udělány. 7,5/10 ()

TERRORDROME

Fantozziovky sú v lepšom prípade trápne v horšom iba smutné ale táto sa vydarila na sto percent aj s mastnými úrokami. Od začiatku do konca nepretržitá kanonáda gagov, ktoré po x pozretiach poznám naspamäť a furt sa smejem. Odtučňovacia kúra so šialeným nemeckým doktorom, pohreb so zúfalou vdovou čo sa vešia na ľudí, cyklistický masaker, víkend na lodi so ctihodnou trúbou a všade samé rohlíky, to všetko fungovalo a funguje. Keď som to videl prvý raz kedysi dávno tak som sa od smiechu skoro posral a zadusil. Treba niečo dodať? ...náhle poňal akési podozrenie... ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = I./ 1983, v pôvodnom znení s titulkami+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 29.4.1989, réžia českého znenia (ČST Praha) = MARIE FRONKOVÁ - NIKDY, opakujem NIKDY nezabudnem na ten pamätný sobotňajší večer. Do tej doby nikto vo vtedajšom ČESKOSLOVENSKU poriadne netušil čo to je fenomén Fantozzi. Táto sobota, ale všetko zmenila. A keď nastal pondelok, tak každý pracujúci a školopovinný občan, dopodrobna rozoberal jednotlivé scény a hlášky už dva dni kultového filmu. A napriek tomu, že tento film bol v našich kinách uvedený už v roku 1983, až kultový dabing STANISLAVA FIŠERA a dokonale prepracované dialógy ho naveky vtlačili do povedomia jednej generácie. Žiaden iný Fantozzi sa tomuto prvému ešte "totalitnému" podľa môjho názoru doteraz nevyrovnal. (15.5.2009) ()

• Fantozziho (Paolo Villaggio) dceru hraje podobně jako v ostatních Fantozziho filmech muž. (San Miguel)
  • Paolo Villaggio (Hugo Fantozzi) bol určitý čas zamestnaný aj vo veľkom priemyselnom podniku, kde sa podieľal na organizovaní firemných akcií, ako napr. výmena vianočných darčekov medzi vedúcimi, alebo slávnostné uznanie pre zaslúžilých pracovníkov. Práve to ho inšpirovalo k vytvoreniu postavy účtovníka Fantozziho. (krasomama)
  • Keď sa Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio) rozhodne schudnúť, zúčastní sa odtučňovacej kúry profesora Birkermaiera (Silvano Spadaccino), počas ktorej je umiestnený do cely, ktorá sa nachádza v tej istej budove ako cela, do ktorej bol umiestnený počas odtučňovacej kúry, ktorej sa zúčastnil v prvom filme Fantozzi (1975). (AxelWers)