Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 1

(série)
USA, (2013–2014), 15 h 39 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Erin Way, Daniel Zovatto, Bill Paxton, Sarayu Blue (více)

Tajná agentura S.H.I.E.L.D. se stará o mimozemské hrozby, jenž ohrožují naší Zemi. Po bitvě o New Yorku se situace zkomplikovala. Proto byl sestaven tým pod vedením agenta Coulsona. Společně zabraňují těmto hrozbám. Jenže ne všechna tajemství chceme vědět... (Varan)

Agenti S.H.I.E.L.D. - Stíny (2014) (epizoda) (S02E01)

• Spoiler: Kostýmerka Ann Foley v knihe "Agents of S.H.I.E.L.D.: Season Two Declassified" zdôvodnila, že imaginárna Simmonsová (Elizabeth Henstridge) nosí rovnaké oblečenie, aké nosila v epizóde FZZT. Postava si za normálnych okolností nikdy neoblečie dvakrát ten istý outfit, takže je tento odev kľúčom k tomu, že je výplodom Fitzovej (Iain De Caestecker) predstavivosti. (Pat.Ko)

Agenti S.H.I.E.L.D. - Tajná dohoda (2018) (epizoda) (S05E12)

• Spoiler: Keď rekreovaná verzia Mikea Petersona (J. August Richards) hovorí s Philom Coulsonom (Clark Gregg), používa niekoľko fráz, ktoré sám Coulson použil pri rozhovore s pôvodným Mikeom Petersonom na konci epizódy Pilot (2013), konkrétne: "Je to dôležité, kto ste" a "Tí dobrí, praví hrdinovia." Mike taktiež hovorí Coulsonovi, že predovšetkým chce dostať šancu stať sa hrdinom, epizóda sa skončila tým, že Mike bol zneškodnený potom, čo povedal Coulsonovi: "Mohol by som, viete? Byť hrdinom." (Pat.Ko)

Agenti S.H.I.E.L.D. - T.A.H.I.T.I. (2014) (epizoda) (S01E14)

• Spoiler: Mimozemské telo bolo vyrobené pomocou telesného skenovania Brandona Kolpacka, syna Marka Kolpacka, ktorý ma na starosti vizuálne efekty. Pretože tvor musel byť svalnatý, bol vybraný Brandon, ktorý je osobným trénerom. (Pat.Ko)

Agenti S.H.I.E.L.D. - Počátek konce (2014) (epizoda) (S01E22)

• Spoiler: Telesnú podobu Franklina Halla (Graviton) je možné vidieť v scéne, keď sa Garrett a Ward (Brett Dalton) zhovárajú s Ianom Quinnom a plukovníkom Jacobsom o programe super vojak, deathlok. (Pat.Ko)

Agenti S.H.I.E.L.D. - Počátek konce (2014) (epizoda) (S01E22)

• Spoiler: V záverečnej bojovej scéne s cieľom zničiť Garretta podá Fury (Samuel L. Jackson) Coulsonovi (Clark Gregg) veľkú zbraň a hovorí: „Toto mu uvalí slušný úder,“ na čo Coulson odpovedal: „Viem, čo to robí.“ Je to rovnaká zbraň, akú Coulson vystrelil na Lokiho v Avengers (2012), tú zbraň zobral zo skrine so zbraňami a povedal Lokimu: „Ani ja neviem, čo to robí.“ Potom, čo Loki bodne Coulsona, Coulson vystrelí zo zbrane a pošle Lokiho cez stenu za ním a povie: „Takže to je to, čo robí.“ (Pat.Ko)