Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (Cinemart)

Hunt

70% Já nějak nevím, nebo spíš vím. Tyhle snímky jsem kdysi považoval za laciné a spíše jsem se jim vyhýbal. Přesto jsem hrozně rád, že tyto lehké, místy naivní a nerealistické filmy vznikají. Tím myslím ty s kvalitním hereckým obsazením a zkušenými/citlivými tvurci. Někdy se to podaří lépe: např Lepší už to nebude, Dokud nás smrt nerozdělí, ...stejně je ten pozitivní nádech příjemný. Hlavně to celé drží charisma Douglase a Keaton...no, asi hold stárnu ()

Vxxx

Bohužel. Je to takové lehce povrchní. Film vůbec nejde do hloubky... jako bych na něj koukala přes zamlžené sklo... a když už jsem byla konečně schopná vidět trochu skrz, tak film skončil. Nějak jsem tam asi nepochopila to hrozné drama, ani tu komedii a bohužel ani tu romantiku. Prostě to bylo takové... nijaké. 2* ()

Anarvin

Lepší teď než nikdy naprosto přesně ví, jakým filmem chce být a na nic si nehraje. Vznikla tak předvídatelná, neoriginální, ale nekonečně příjemná pohádka o nabručeném vdovci, který zatnul zuby a řekl si, jestli by přeci jen nestálo za to, být ještě jednou v životě šťastný. Film pobaví, pohladí, občas rozněžní, ale nikdy nesklouzne k křečovité sladkobolnosti, která v podobných případech obvykle dovede velice spolehlivě pošlapat všechno ostatní, co se povedlo. 7/10 ()

zdenny

Poměrně dlouho jsem tento film odkládal. Abych si připomněl, proč jsem si určitý film v minulosti pořídil, tak si jej takzvaně proklikám. A ono nebylo nic, proč bych si řekl "tak to chci vidět". A opravdu, tento film není ničím výjimečný, vypadá velice průměrně a může lákat jen svým obsazením. Jde o to, že v jednom domě u řeky jsou sousedy starý morous Michael Douglas, který vůbec nemá rád lidi a jeho vrstevnice Diane Keaton, která je jeho pravým opakem. Jejich vzájemné soužití dělá tento film lepším než průměrným. Jde víceméně o takové to klišé, že postarší lidé mají také právo žít a milovat. Celý film je provázen velice lehkým humorem, který mně osobně sedl jak prdel na nočník. Opravdu jsem měl příjemný a pohodový zážitek. ()

Rosaviva

Na to, že to měla být komedie, tak jsem se teda opravdu moc nepobavila. Nezachránilo to ani herecké obsazení. Navíc byl ten film dost zmatečný, hlavně ten začátek, Douglas prodává svůj dům, a pak najednou se ukáže, že bydlí někde jinde, asi s další miliardou lidí (to jsem nepochopila, jak se všichni naskládali do jednoho domu), a pak pochopitelně nechybí happyend. 2* ()

• Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)