Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

ptaak

Rozmýšlel jsem zda 4 nebo 5 hvězd, koukatelné, nenudil jsem se a když do toho započítám sympatické duo Paul a Poots, drahá auta s pěkným zvukem....ale něco tomu ještě chybí. ()

smalldevil

PEGI 13MAX Jsem rád, že jsem to nevypnul, přestože dokonce i mé lepší já říkalo "vypni to, na to nemáš buňky". Dokoukal jsem to a jsem rád, protože jinak bych si tu sračku nedovolil hodnotit. Přemýšlím pro koho tenhle film byl natočen. Asi jen pro vejfukošuky, lakoleštiče a předpubertální online děcka. Tohle fakt nezkousne nikdo, kdo je jen trochu normální (ani hráč NFS), protože to je tak do nebe volající vejplach, až to bolí. Dám půl hvězdy za to, že se snažili mít umytý auťáky a půl za to, že mě to nezabilo. Jinak palec dolů, protože filmy ke hrám se daj udělat mnohem líp. ()

Final

Need for speed - film podle herní série. Až na to, že film vlastně s herní sérií nemá nic společného. Klidně by se mohl jmenovat Rychle a zasraně a všem by to bylo u prdele. Na zážitku ani na příběhu by to nic nezměnilo. Těžko říct, jestli registrovaná herní značka přivede více diváků do kin. Za mě osobně ale asi ne. Jinak, filmu samotnému není moc co dodat. Klasická předvídatelná závodní akce a že není jediná. Vytuněný Mustang nebyl špatný, ale ostatní auta nic moc. Hold, nejdražší auta nezaručí ještě nejlepší úspěch filmu. Co mě ale udivuje je, jak kvalitně se vyrábí tyhle mega auta. Sotva udělá pár kotrmelců, už je celé v plamenech a po pár vteřinách dokonce bouchne. Netuším, jestli to má být reklama pro italskou značku, ale po tomhle filmu už rozhodně do lamborghini nesednu :D ()

Majez

Nezlobte se na mě, ale jsa odkojenej kompletní řadou need for speed, od závodů s McLarenem po Řecku až po horký pronásledování. Tak tohle je 3,14čovina na druhou. Hlavní postavy vypadaj jak buzíci z reklamy na NewYorker, jediná hezká baba se tam mihne v prvních 10 minutách a zbytek je ubohá slátanina která se nemůže líbit ani třináctiletýmu pařanovi, kterej je vlhkej z toho že ho honí policajti po dálnici a ně nějaká oprsená baba v dětskym pokojíku. Fakt zklamání. Dvě hvězdy za to, že jsem si opět nainstalil NFS: Porsche a druhá za to, že tvůrci přehlédli trapnou snahu EA o undercover a nepokusili se nás obohatit o tuning, ala neony v kufru. Toho jsem se fakt bál. No a já si jdu vyladit krásnou 356 a doufám, že na tenhle zážitek rychle zapomenu ()

Mi.chals

ODPAD! (dvě hvězdičky za auta) Spojler - šílená slátanina, týpek dostane jen tak auto za 3 mega dolarů aby ho případně mohl prohrát v závodě, cestou ho pro jistotu rozšlehá, hned po tom co se nechá po několika státech honit policií, protože musel uprostřed města ukázat jak moc se tan křáp naklání a do konce filmu s tim nic neudělali, jen to ještě zhoršili skokem cca 40m přes dvouproudou silnici, čímž se dostanou do tajného závodu, který běží všude na internetu a každých 100m číhá policejní auto, které se zaseknutým plynem pouští do silnice, místo pásu s hřebíky nebo použití zbraně, samozřejmě je to race vabank a vítěz bere zbylá auta, jak skvělý když do cíle dojede jen jeden a zbytek je na hadry.. WTF?!!! I když s nejlepšíma kárama je to nejhorší film o autech všech dob! ()

hujerita

Myslel som že to bude horšie, ale tak nejak sa tomu dve hviezdy ušli, ani sám neviem prečo. Pôvodne som na to ani pozerať nechcel, ale vydržal som dokonca. ()

Imyourmather

nfs jsem sice nehrál, ale i tak se mi to sakra líbilo, akce střídá rychlost a naopak, akorát si říkám, proč sakra mi v paměti zůstala hlavně scéna s odchodem z práce ()

jujask

Herný maniaci si asi na svoje neprídu. Nečakajte od tohoto filmu veľa je tak nejak zhodený medzi fanúšikov rýchlych áut ale inak slabota. Videl som, zhodnotil som asi toľko. A ešte niečo herecke obsadebnie je celkom v poho. ()

kareluh

Záměr výborný. Ano, mohl film přijít o pár let dříve. Ve filmu minimální ukázka přestavby aut, což jižv ve hře je jedním z hlavních prvků. Přesto výborně vybrané, až na hlavní, obsazení postav ve filmu. Škoda, že třeba Bráška nehraje hlavní postavu. Aaron Paul bude zajisté výborný herec, jen stejně jako nové Bondovky s Danielem Craigem, nemá v sobě tu jiskru, tu eneergii chlapa, ono mužské charisma. Snad všichni ostatní herci ho převyšují svojí eneergií tak, že jim to člověk věří. A druhým postřehem je, že když má dost kvalitní auto, tak proč, když se rozjíždí před policií, tak jim "hned" neodjede na rovince. Hmm... 59,2% ()

Varoglam

Sice "scifi" co se týká kaskaderských kousků, útěku před policií atd atd...ale takhle přesně jsem to hrál na kompu. Mě to bavilo a ani chvíli jsem se nenudil. ()

Zoltarek

Krásná auta, úžasná rychlost, sličné slečny. Tak by se dal popsat v krátkosti tento film. Příběh je v pozadí, a auta v popředí. Ačkoli bych neřekl že by policie jednala takhle "razantně" a v některých ohledech zase "stupidně" tak se celý film dá skousnout. Pokud jste fandy F&F nebo NFS jako herní série. Nicméně nesmíte od něj očekávat nic co jste zažili v NFS. Zápletka, honička. závod, nehoda, padouch dopaden a klýčovytá akce na konci ... Nic co bychom již neviděli, nicméně zpracování je pěkné. 5/10 za auta a rychlost ()

Deiotaros

Videoherně pojaté závody byli super. Omáčka okolo toho dosti tupá. Ale to je jedno, bavil jsem se. Škoda, že ta holka co Tobeymu přicmrndává mluví jako retard a má velkej nos a malý prsa. Mohli být bodíky k dobru. ()

ma2sko

Vítam myšlienku sfilmovania úspešnej pretekárskej hernej série, ktorá odchovala celú generáciu. Dejovo to ako-tak zapadá do každej NFS. S preafektovanými scénami sa ešte dá žiť, dosť ale vadila práca kamery a občasne zlý strih scén. Čo ale uberá celému filmu na hodnotení, a to je môj subjektívny názor, je postava King-a, alias Michaela Keatona. Michael je fajn herec, postava, ktorú stvárnil v NFS mi rezonovala ako ostrá krieda po školskej tabuli, ako čerešne zapíjané mliekom. Scény porovnateľné s výkonom skvelej kapely, ktorá ide LIVE v rádiu a moderátor má celý čas potrebu niečo vkladať do textu. Pre mňa priemer, ak ale chce niekto oživiť svoje spomienky na detstvo, prípadne si skrátiť nudný večer, na konci voľbu nemusí ľutovať. ()

Bartez3

Po serii prejdenych hier NFS som cakal ovela viac akcie vo filmovom spracovani.Bolo tu viac romantiky nez akcie a par peknych aut,no druhykrat uz vidiet nemusim ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)