Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

gicous

Když byly auta v pohybu, ani jsem nedutal. To Vám byla jízda! Akční se dá opravdu nazvat slovem akční. Scott Waugh ukázal světu, že Act of Valor nebyla náhoda, a že má akci v krvi. Hodně příjemné překvapení. 7/10 ()

Vrzalik

Zbytečný film! Pokud bych jej měl přirovnat k fotografii, instagramovka jak vyšitá. Natočeno snad jen pro náctileté a milovníky herní série Need for Speed. Ty 2 hvězdičky dávám za hudbu a auta! ()

marek29

Někdo říká že je to obdoba Fast & furious ale za mě snad jen žánrově podobná záležitost, která je akcí, plnou aut s příběhem a film u kterýho se 2h bavím. Klóbrc dole a 5 nedávám jen abych nebyl za exota. Ale směle doporučuju!!! ()

adamcik.patr

NFS, to snad zná každý. A tenhle film se hodně podobal hře. Bohužel 130 minut je na mě moc dlouho v tomto žánru. Auta se opravdu povedla, hlavně závěrečná honička ukázala miliónové káry. Celkově se mi film líbil, ale nepotřebuji jej vidět znovu ani když v něm je jedno mé oblíbené auto - shelby mustang. Dvě hvězdy proto, jelikož když to porovnám s FaF tak si to více nezaslouží. ()

Uberlord

Je to jen další automobilový výplach, který mě možná bavil víc, než posledních pár dílů Rychle a zběsile. Oprati F&F však má jednu značnou nevýhodu a to jsou herci. Herci, kteří jsou nesympatičtí a jejich role jim ani na vteřinku nevěříte. Největším průšvihem je bohužel právě hlavní hrdina. Totálně vypatlané dialogy naštěstí vyvažují alespoň dobré automobilové scény, které vás prostě budou bavit svoji atraktivitou. Tedy do chvíle, než se začne létat vzduchem, a než začnou auta vybuchovat, sotva se jim něco škrábne o blatník... Není to takovej průser, jak bych čekal. Ale rozhodně to není žádná sláva. Klasická popkornovka s pár nablejskanejma kárama a naivním příběhem. ()

Sarcasmgirl

Kdybych hodnitila výš, asi bych tím urazila i ty méně vydařené díly Rychle a zběsile. Koukat se na to dalo, děj to kupodivu taky mělo, ale někdo zapoměl tvůrcům říct, že do filmu s kurevsky dobrejma autama, patří i kurevsky sexy herci... ()

liquuid

Já byl spokojený. Mám rád, když je vidět skrze průběh nějaká aktivita a scénáři se snaží maximálně zkomplikovat Aaronovi jeho touhu po výhře a pomstě. Poslední dobou mi přijde, že se hodnotí zásadně dle toho, co jsme viděli doposud a hodně lidí se snaží porovnávat. Je na čase brát každý film originálně a hodnotit ho takový, jaký je. Jak jsem řekl: přelévání výhod, zápletka, vyvrcholení, pointa - to vše to obsahuje, tak proč dávat špatné hodnocení? Naopak, za mne 4H. ()

carodejb

Prekvapenie (preto 4* a nie tri hoci tú 3 by si to zaslúžilo). Ono príbeh je priemerný, charaktery ploché, ale na druhej strane má to príjemnú hudbu, dobre sa na to díva (zvlášť na Imogen Poots) a Waugh je silný v "civilných" scénach. Takže dobre natočený žánrový film. Ako relax vyhovujúce. ()

Hawaj

Strašná kvalita hereckých výkonů. Cejtil jsem se trapně. Do toho vybrali pomalu nehnusnější baby co našli a pomocí prázdnejch siláckejch keců uplácali horkej sen 10ti letejch odkojenců Need for Speed. Jediný co to zachraňuje je přehledná kamera Šejna Hurlbuta a dobře natočená akce. Angličanka co vypadá jak Ruska z Kranojarska, hlavní hrdina s dvojtou bradou a lehkým náběhem na hydrocefala a super profík z Indy kterej má k sobě místo výstavní zlatokopky uklizečku co si aspoň umyla vlasy (a nakonec to dotáhla až do stupňů šedi :). Fakt bizardní kásting. A Lamba děti hořej jak papírový čerti. Stejně až dospějete tak budou auta jen na elektřinu. ()

hepi_

Je to celé také, hm... milé. Priamočiary dej, predvídateľné, krásne autá a vôbec na nič sa to nehrá. Človek by však čakal od filmu vychádzajúceho s kultového NFS možno niečo... viac... _ako celok výborné, jednoduché 65% ()

helrohir

Nikdy som sa nestal fanúšikom tejto hernej série, takže bola malá pravdepodobnosť, že by ma film nejak výraznejšie zaujal. Dúfal som aspoň v to, že bude akou takou konkurenciou pre stále nemastnú neslanú sériu "Fast and Furious", lenže nedočkal som sa. Nič moc réžia postavená na typicky "béčkovom" scenári o riešení problémov automobilovými pretekmi s vopred jasným koncom. Herci tiež nič moc, snáď len M. Keaton bol relatívne zaujímavý. Pozitívom je aspoň to, že na rozdiel od niektorých scén z "Fast and Furious", nie sú preteky len hnusným CGI výtvorom, ale reálnou zábavou. ()

Kimkong

Film má špatné hodnocení kvůli srovnávání s přímou konkurencí v podobě Rychle a zběsile. Avšak v současnosti jsou filmy zcela o něčem jiném. Tento film je tím, čím bylo rychle a zběsile na počátku a to filmem o autech a závodech. Devadesát procent filmu se sedí v autě a jede a jede. Dokonce dvouhodinová stopáž mě nevadila. Opět platí, kdo má rád auta, přidá si další hvězdičku. Sám jsem si ze zvědavosti googlil sporťáky z finálového souboje. ()

Mr_Fear

Když se objevily první zmínky o tom, že se bude natáčet tenhle film, tak mi štěstím zaplesalo srdce, že bude opět film, který bude plný pouličních závodů ve skvělých autech, jako tomu je (respektive bylo) u filmové série Rychle a zběsile. Když jsem však viděl trailer a viděl, co vše se tam objeví, tak jsem byl lehce zklamán. Počkal jsem si tedy na to, až budu moci shlédnout celý film. Celkový dojem? Jedním slovem katastrofa. Hlavní hrdina - nesympatický herec, který by se spíš hodil na vedlejšího záporáka. Volba vozu - nechápu jak někdo může vzít Ford Mustang a postavit ho na startovní rošt vedle takových aut, jako je Bugatti Veyron Supersport, Saleen S7 nebo Koeniggseg, ať už je americký hřebec nadupaný sebevíc. Závody - z toho jsem byl nejvíce zklamán.. Všechny ty krásné exotické vozy nakonec buď vybuchnou, nebo jsou zničeny jiným způsobem. Prostě katastrofa. ()

Mire

Žiaden zázrak, ale pozrieť sa to dá, vďaka nadupaným športiakom a Imogen Poots a jej pekným modrým očiam :) Každopádne je ale 130 minút na takýto film príliš a tie nožnice sa tu miestami žiadajú. V prípade mnou nepochopenej roly Michaela Keatona sa žiadajú úplne. ()

ACDCKL

Silný podrůměr. V pubertě jsem na hře strávil nějaký ten čas a člověk pak trochu něco očekává od filmu, avšak ten se hrou neměl snad nic společného. Herecké výkony jsou silně podrůměrné, scénář děravý, režie špatná. Jediný, co za to stojí, jsou vcelku průměrné automobilové závody, ale to je vše. 2*. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 22%, Audience Score - 57% | FDb.cz - 72% | Z napodobování takových sraček, jako je F&F nemůže vzniknout nic jiného, než ještě větší sračka... 45% ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)