Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

hous.enka

Klasicky bondovský styl (včetně dostatečného množství alkoholu a sexu), atraktivní prostředí a skvělí herci. Tohle zkrátka nemohlo dopadnout špatně. I když musím říct, že Daniel mi začíná připadat přestárlý - alespoň na Bonda. Zato Christoph Waltz je nepřekonatelný. A to křeslo s vrtačkou jako u zubaře, z toho budu mít husí kůžu ještě dlouho. ()

agentmiky

Bondovky s Craigem mám docela rád,ale tvůrci to s tímto dílem docela přehnali.Myslím si,že Casino Royale už žádný Bond nepřekoná.Akce a triky jsou jako vždy výborné,ale co to teda provedli s příběhovou zápletkou,to pořádně ani nechápu.Ve výsledku to nedávalo žádný smysl.Herecké výkony určitě byly dobré,ale ocenil bych o trochu větší působení hlavního padoucha,neboť si to Waltz určitě zaslouží.Takto se tam objevil jen na pár minut.Uvidíme,co další díly této sérii přinesou nového.Hodnocení:70% ()

Alqarin

Ani Martini, ani Heineken, jen vizuálně nadupaná sekvence bondovských náležitostí bez jasného záměru a skyfallovské emocionální šlupky. Craig je cool, Seydoux je cute, Hoytema seká krásná okýnka, ale je to nuda jako prase. ()

Vxxx

Aaaachrrr. Tak kde začít. Je to Bond. Jak vždycky říkám, přehnané akční scény prostě nemá cenu hodnotit. Pro mě to teda funguje spíše jako komedie, ale hlavně že to funguje. Takže akčnost = 5*. JENŽE... většina ostatních věcí nic moc. Zaprvé: Craig je skvělý herec a fajn Bond, ale také to je skoro padesátiletý šedivý a vrásčitý člověk. Opravdu musí oblejzat každou holku, která se kolem něj mihne? Vyměňte Bonda, nebo vynechte milostné scény. Je to už slizký a zvrácený. Dále Léa Seydoux se nepovedla. Herečka to není špatná, ale její postava tady byla nepříjemná, nesympatická a na pěst. Příště prosím více prostoru pro Bena Whishawa. Co kdyby byl on Bond"girl"? To nemůže 007 jednou znejistit svou sexualitou? Aspoň by to bylo originální. Takhle máme jistotu, že každá slečna/madam, která se na plátně objeví skončí do dvou minut v Danielově náručí. Bléééé. Ale klady. Christoph Waltz vynikající. Krásný psychopatický humor. Největším průserem byl Andrew Scott, ale úplně z jiného důvodu, než byste si mysleli. Celý film jsem myslela na to, jak mi chybí Moriarty :D On je proste geniální tento Andrew... Já vám nevím. 3*/4*? Přikláněla jsem se ke 4*, ale když si tak zpětně přehrávám ten film, tak si uvědomuji, že Agent 007 vlastně nic nepředvedl. Spoustakrát dostal nakopáno do zadku a vždy ho musel někdo zachraňovat. To přišel o své schopnosti, nebo jsem si až teď uvědomila, že to není badass? 3* Ale zábavný film to je, to rozhodně. ()

Praxis

Šel jsem na to s tím, že se tam nic dít nebude. A ono jo. Je to takový předražený reklamní šot na luxusní věci. Akce žalostně málo a v ústech zůstala pachuť, že jsem neviděl Bondovku ale nějaký výukový doku film pro hlubinné psychology. Prosím vrať se uvolněná éro šílených bondovek s Brosnanem! Jediní kteří jsou fakt super, i malinko vtipní jsou M, Q a Moneypenny. 65% ()

kobejn

Momentálně se mi Spectre líbí víc než Skyfall. Uvidíme, zda změním názor za tři roky, stejně jako sem ho změnil u Skyfall po třech letech. Momentální dojem je ale výbornej. 13.07.2019 - Názor sem nezměnil, protože sem spektr od tý doby neviděl, takže nevim. 21.5.21 Názor neměním, Spectre je lepší než Skyfall. ()

MartinezZ

[SPOILERY!] Tak tohle už byl úplný fail. První Craigův Bond byl ještě celkem dobrý, ačkoliv konec to srážel do klasického akčního thrilleru nemajícího s Bondovkou moc společného. Quantum a Skyfall ale už Bonda posílalo skutečně jen do průměrných akčňáků a postrádalo to jakýkoliv bondovský náboj, styl, atmosféru a cpalo tam nějaké nesmyslné rodinné pozadí a duševní uhňápnutost hlavního představitele. Nebyl to prostě Bond ani Bondovka, byla to klasická a nijak objevná akční slátanina. To, co ale autoři provedli se Spectre je... co to vůbec je? Akční rádoby humorná parodie na špionské filmy? Fakt nezajímavá a blbá úvodní písnička (mělo to vůbec nějakou melodii?), z Bondovky udělali týmovku kámošů z MI6? Bond kašle na všechno a dělá si všechno na vlastní pěst a nikomu to zjevně moc nevadí? Hlavní záporák Waltz? Hlavní záporák je bondův bratr? To už si dělají autoři fakt prdel? Waltz je Blofeld? A ten konec? Záporák je takové hovado? Celé to bylo úplně debilní - dalo se na to koukat jako na nějaký akčňák nesouvisející s bondovkami, ale ty "narážky" na Bondovky a hraní si na Bondovku bylo naprosto mimózní a já jen DOUFÁM, že budou pravda zvěsti a šeptandy ohledně toho, že tohle je poslední Craigův Bond, poslední Mendesova Bondovka a další díl bude chápán jako jakýsi restart. Doufám, že naprostý. Craigův Bond se totiž fakt nepovedl. Ten chlap nemá žádné charizma, je to nájemný ruský vrah, tvářící se furt stejně, žádná klasa, prostě tohle se fakt celkově vůbec nepovedlo a jestli bude i další díl s Craigem, asi ho raději vynechám, jako prvního Bonda v sérii, tuhle tragédii totiž už fakt znovu ne-e. ()

Laxik

Většinu času je to průměrná bondovka. V několika málo případech je to výborná bondovka. A v nezanedbatelném množství případů je to mizerný film, mizerná bondovka i mizerná Craigovina. A hloupá, ba přímo stupidní. Mendes mi jako režisér této série prostě nesedí, oproti přeceněňovanému Skyfall ale lehké zlepšení. A pokud jde o tradiční souboj hračky vs. kočky, je sice fakt, že na hračky se nové filmy tolik nezaměřují, ale i tak se mohli tvůrci vytasit s něčím trochu zajímavějším - už jen proto, že se Spectre opět blíží stylu Mooreovek a pozdních Brosnanovek. Takhle vyhrávají kočky. Bellucci sice žádná sláva a ve filmu byla prakticky aby se neřeklo, ale Léa Seydoux to přebíjí. Možná to není typická kráska, ale rozhodně se jedná o typickou šarmantní Francouzsku s nádechem čehosi tajemného. ()

ArsenalEagle

Už ani nevím, co mě přimělo stále ještě nejnovější Bondovce se vyhnout, ale pouštím si je těsně před premiérou následujícího dílu v kinech. Po vynikajích předchozích dílech přišlo lehké zklamání, každopádně nedokážu moc určit, kde nastal problém. Bond girl je fajn, M je fajn, Bond se od minule nezměnil. Ale celková zápletka a snad i záporák (Waltz je fantastický, ale tady je vinou scénáře nepříliš výrazný, slabý) mi moc nesedli, výsledné finále mi přišlo dokonce lehce odfláklé. Bautista na druhou stranu potěšil a vlaková scéna je asi tím nejlepším, co ve filmu je k vidění. ()

Pierre

Všichni teď rozumí očkování a  Českým slavíkům...Ale já jsem už minulý pátek svoji dávku televizního bizáru ukojil, zapařil na Borečka Janečka... a teď se jde třeba na dalšího Bonda! A já vám ho pěkně okomentuji.:o  Jak by řekl Varel Fryštenský: ,,Já tomu možná nerozumím, ale.´´. Jenže Varel by dodal: ,,,Za sebe bych řekl, že tady nic tak extrovního nevidim.´´ Já bych naopak za sebe řekl, že tady oproti pátečním Slavíkům  nic tak hrozného nevidím. Od hůře hodnocené novodobé Bondovky jsem moc neměl žádná očekávání.  Je pravda, že se Spectre se sice nevyrovná emotivnosti Casina, Skyfallu a v celkovém dojmu je trochu moc roztáhlé. Ale zase se mu podařilo spojit prvky moderního Bonda (osobní mise, hlubší vztah s Bond girl), na Bonda nezvykle dlouhé dialogové scény (dialog s Many peny u Bonda doma) s  vyloženě old schollově i nadnesednými  motivy (honička v Římě končící přeletem, padouch má konečně zase honosné sídlo.) Dohromady to náhodou tvoří atraktivní mix a pro mě náhodou asi nejbondovější Craigovu Bondovku, u které jsem se skvěle bavil. I Craig (byť jsem si na něj zvykl už předtím) tady na mě působil tak nějak nejvíce frajersky. No, solidní jizdu trochu zkazí poslední půlhodina ve znamení: dějové zvraty všech zemí, spojte se. A některé ty zvraty zatím nedokážu jednoznačně vyhodnotit. Je asi zajímavé (Pozor Spoiler!), že za mnohým z předchozích Bondovek stojí ukrytá postava Blofelda, která vedla i předchozí padouchy (Konec Spoileru!) a úplně cítím, jak bych měl být mile překvapen  pointou a jak do sebe všechno od začátku takhle zaklaplo.  Ale já si říkám,  jestli to trochu nebagatelizuje dobře vybudovanou osobnost předchozích padouchů (hlavně Silvy.) Závěr mi vyloženě přišel jako úmělý pro pokračování a skoro až  idiotský.  Copak by (opět trochu Spoiler) nestačilo, kdyby bylo po Blofeldovi, a Bond už si mohl ve skvělé káře od Q užívat svobodného života? No, asi se ještě musíme přesvědčit, že Není čas zemřit...Nebo možná je....Ale i ze Spectre jsem překvapivě spokojený. Snad až na  tu poslední dvacetipětiminutovku se mi to celou líbilo a bavilo mě to. ()

GodComplex

Od zacatku neskutecne standardni bondovka, temer hranicici s rutinou. Chvilemi je tam naznak urcite mysterioznosti (pasaz v Italii - Monica Bellucci a zasedani Spectre, nejlepsi cast filmu), ale to nakonec vysumi do prazdna a konci slabym finale. Teply theme song tomu take moc nepridava. Ocenuji snahu o vypravnost, lokace a stale si to drzi dobrou kvalitu, ale mate pocit, ze uz jste to vsechno nekde videli a chtelo by to pro pristi dily nejake seriozni osvezeni, novy reziser, novy Bond? 6/10 ()

Bordoshut

7/10 – Zezačátku to vypadá na velkolepou podívanou, ale postupně se z toho vyklube celkem obyčejný akčňák, který přitom trpí tradiční nemocí akční filmů, kdy je kladen důraz na cool momenty a zapomíná se, že to celé musí také dávat dávat smysl. Neříkám, že Spectre je špatný film, koneckonců Skyfall nasadil laťku velmi vysoko a je tu pár věcí, které fungují velmi dobře. Mezi nimi jednoznačně britský humor, který k agentovi 007 neskutečně sedí. Dále samo sebou akce, která až na pár nesrovnalostí ohledně toho, jestli není James Bond nesmrtelný bůh, působí fakt dobře. Nicméně to nic nemění na tom, že čtvrté pokračování novodobé bondovské odyseje je zkrátka tuctový, zapomenutelný film, který člověka ničím neuchvátí, neukáže mu nic, co už stokrát neviděl a možná ho i trošku zklame. Na začátku se totiž vše rozjíždí slibně, je nám představena obrovská zločinecká organizace, která má prsty v kdovíčem, jenže posléze na scénu přijde nová bondgirl a od té chvíle jako by scénáristi vůbec nevěděli, co si s hrou, co rozehráli, mají počít. Jednání postav je zmatečné, nekonzistentní, místy čistě debilní a divák má neustále příliš málo indicií, než aby si mohl říct: "Hele a není on ten Bond úplně padlej na hlavu?" Krom toho se celou dobu schyluje k velkému finále a nakonec přijde zakončení v podobě souboje dvou mužů, jenž se navíc odehrává spíše v psychické rovině. Možná jsem taky "padlej na hlavu", ale nabízí se otázka: "Kam se poděla ta zločinecká organizace?" A co víc: Utřeli si s ní zadek scénáristé, nebo střihač? Anebo všichni dohromady? Verdikt: "Průměrný akčňák, ale podprůměrná bondovka s Danielem Craigem." ()

Freemind

Slabé čtyři. Několik hodně, hodně silných scén (mexický úvod, bitka ve vlaku) v rozvláčné vatě dialogů a vedlejších postav. ()

kaylin

Od dvacáté čtvrté bondovky jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Je tu skvělá akce, jsou tu i trochu ujeté scény, parádní bondovská romantika, výborné vychytávky. Pravda, už to není tak temné jako předchozí díl, ale zase se scénář snaží o to, aby dříve viděné dávalo smysl. Já jsem spokojený a v kině jsem si film užil naplno. ()

numi

Naprosto v pořádku. Tak akorát přitažené za vlasy, tak akorát nudné. Není to Skyfall, ale blíží se. ()

zipper111

Tak Bond má teď dvě a půl hodiny, a vlastně je to naprosto o ničem. Ale opravdu, jedna z nejblbějších doublezero sedmiček, James neustále jezdí po světě, všude všechno vystřílí, rozkryje hrozná tajemství, pak si to frčí dál, tam zase ošouní nějakou buchtu, zpátečka a vracíme se do Londýna, zase nějaká buchta, bum prásk třísk tajuplnej Waltz, kterej by podle mě by nejradši úplně jinde, osudovost nulová, příběh debilní, akce nudná a zoufalá. Sestřelení vrtulníku devítkou je fakt už jen pomyslná třešnička na mizerném dortu Spectre. Hele, uteklo to sice docela svižně, ale z celýho filmu si nepamatuju vlastně až na sexy Monicu (v 50ti!) vlastně nic.... Takže ne, trůn se pod Casino Royale neotřásá v základech, pořád je to jasně Nejlepší Bond. Slabé 3* ()

Lady Jane

Od Casina Royale mi přijde, že každý další díl, který následuje poté, je o kvalitu horší a horší. Možná i proto, se všechny tyto další díly na Casino stále vzahují. Vše mi přišlo takové naplácané do sebe, jako by se nevědělo, jak přesně dovést Bonda k předem naplánovanému konci s krásnou Seydoux, se kterou má Daniel Craig chemii na stupni mrazu. Myslím tím, že po Evě Green ( Vesper) se nemůže najít nikdo, kdo by k Bondovi pasoval tak dobře jako ona a je to moc dobře znát!. Seydox je její velice levná náhrada...Dokonce mi ve filmu chyběla i klasická Bondovská akce, která by v bond filmu chybět neměla! Pro mě zklamání .. ()

Makky

S odstupom času práve pri Spectre je fantasticky vidieť, keďže ide o akési zakončenie príbehu posledných štyroch bondoviek, ako je každá jedna časť výnimočná, vždy niečim špecifická a iná a vystrelená do oblakov nad kopce priemernosti vždy iným atribútom. Ide o skvelé ukončenie, pevne dúfam že len dolapenej zločineckej organizácie a nie aj Craigovho bondovania. Jeho Bond sa stradičnil, vycibril a pevne ukotvil. Pome ďalej! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům