Reklama

Reklama

Můj nejlepší den

(festivalový název)
  • USA My Best Day
všechny plakáty

Obsahy(1)

Nezávislá lesbická komedie vypráví o rusovlasé dispečerce Karen, která se na ospalém pennsylvánském venkově snaží setkat se svým dávno ztraceným otcem. Pomáhá jí nejlepší kamarádka, butch motorkářka Maegan, která se živí jako opravářka ledniček, neurotická nevlastní sestra závislá na hazardních hrách, otcův zevlující „podnájemník“ a asociální, nově objevený bratříček Ray. Zatímco se městečko chystá na bujaré oslavy 4. července, postavy se ocitnou uprostřed ohňostrojů absurdních situací a nečekaných střetů. Maegan zjišťuje, že spíš než lednička potřebuje opravu vztah s její dlouholetou přítelkyní. Věčně šikanovaný Ray se bezvýsledně pokouší okouzlit dceru majitele místního konzumu, k čemuž používá stále vynalézavější prostředky. A především Karen poznává, že její rodina má k ideálnímu obrazu opravdu velice daleko. Film scenáristky a režisérky Erin Greenwell měl premiéru na letošním festivalu Sundance a byl oceněn diváckou cenou na LGBT festivalu NewFest. (Mezipatra)

(více)

Recenze (2)

Katullka 

všechny recenze uživatele

Absolutně nezvládnutá komedie. Základní chyby v naraci a i ve filmové ose, což by se mohlo stávat, ale ne tak výrazně. Celkově to nedávalo vůbec smysl a myslím, že Erin Greenwell to točila se zrcadlem koksu na klíně. // 13. Mezipatra queer filmový festival, BRNO ()

misakurt 

všechny recenze uživatele

Na americkou komedii, musím uznat, docela milé překvapení. Film si hezky plyne, nemuíste se nad ničím zamýšlet, nevyvolává žádné mezní emoce. Příjemná oddechovka u které se zasmějete a po pár týdnech zapomenete, že jste film vůbec viděli... ()

Reklama

Reklama