Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

savatage

Tohle že je nejvýdělečnější pohádka roku 2013? Moc mě to nezaujalo a pohádkovým vyprávěním unudilo. Kdyby tam nebyl sněhulák Olaf, tak dám v hodnocení odpad. Za Olafa jedna hvězdička. Ale tohle je pohádka pro nejmenší, tak ať si ji užijí. Mně to jednou stačilo. Díky, ale NE! ()

donnovann

Měl jsem kluka na víkend tak jsme dali šanci Dysneymu. Na Frozen jsem byl velice zvědavý, protože hodně maminek mluvilo, jak jim tento snímek běží od rána do večera. No naštěstí už teď vím že kluk bude mít hodně podobný vkus jako já protože nás to ani trochu nebavilo, já prostě na ty písničky ve filmech moc nejsem, bohužel. ()

borohub

Dlouhou dobu jsem nechápal ten kult, který kolem tohoto filmu vznikl, dokonce mě tenhle hype naopak odrazoval a Ledové království jsem prvně viděl až koncem roku 2020. Upřímně se nedivím, proč je to tak populární. Nejsem rozhodně cílovka, ale co pro mě bylo třeba Toy Story/Doba ledová, tak pro současné děti to je právě frozen a docela oprávněně. Příběh rozhodně není blbý (jasný je to pohádka, padouch vyhrát nemůže), postavy mi docela seděly, hudba je dobrá. Kdybych byl mladší, tak si to užiju asi více, ale i na "staré kolena" mě to bavilo. 85% ()

OJan

Na to, že to je od Disney, tak je to překvapivě dobré, najdou se otravné či nudné momenty, ale jinak je to vcelku dobrý animák. |75%| ()

Scanerior

Nejlepší princeznovská animovaná pohádka. Povedený příběh s mnoha vtipy, a to především sněhuláka Olafa, který má skvělou roli a film by byl bez něj poloviční. Nápad, děj, zpracování skvělé a rád se na to vždy před Vánocemi kouknu. ()

johnny01

Spoilery. ... Děj trpí závažnými vadami. Princ Hans je vykreslen sympaticky a jejich vzájemnou lásku jim věříte, stejně tak jeho pátrání po Anně. Není tam sebemenší náznak zrady, a to ani zpětně nahlíženo. Logicky se tedy nabízí závěr, že to bude on, kdo vysvobodí Annu. Zároveň je ale jasné, jak se do Anny zamilovává (?) i Kristoff. Rozuzlení je tedy naprosto mimózní. Hansova zrada je naprosto nesmyslná a absurdní a nelze jí uvěřit. Nakonec se tedy vyvoleným stává Kristoff, který dokonce odmítá nové saně. Přitom Anně pomohl jen proto, aby měl nové saně! Strašné. Navíc i on Annu zná sotva pár dní, ne o mnoho déle než Hans. Slabá postava je i Olaf. Nejvtipnější je tak jednoznačně Sven, když líže zábradlí a snaží se ukousnout mrkev. Pak ale nedává smysl, že tato archetypální postava (hloupý silák) dotlačí Kristoffa k uvědomění, že Annu miluje. Hudebně to také nestálo za příliš. Povedl se tedy závěr (sesterská láska) a animace obecně. ()

JosefTomas

Film, který po úryvcích viděl snad každý, ale v celku to zhlédnutí je složitější. Bohužel kde Disney umí chápat veškerou svojí polohu, tady najednou stagnuje, a přestože jinde se nebojí přitlačit na pilu a zároveň znát tu hranici, kdy už je toho moc, tak tady není prakticky nic (krom vizuální stránky, která si u něj drží špičku již několik let), co by něčím vyčnívalo. Hlavní postava extrémně nezajímavá, záporák se (pře)tvoří za pochodu a na 109 minut tam toho je prachbídně málo. Ani ty písničky nejsou to, co bývaly, protože krom provařené Najednou/Let it go a té o stavění sněhuláka se zbytek vykouří z hlavy dřív než skončí film. Chválit však musím střih, který je od druhého aktu vynikající, některé fóry vážně pobaví (Olaf) a celkově se člověk vlastně i zabaví. Jen mi přijde, že tento snímek, navzdory chvále, nesnese srovnání s jinými animovanými Disney filmy (když pominu Pixar), jež ho mnohdy strčí do kapsy na třikrát. ()

PlysovyMacko

Po veľkom úspechu tejto rozprávky som čakala, že ma bude baviť viac. Dejovo ide o vzťah dvoch sestier, z ktorých jedna má kúzelnú moc premeniť všetko na ľad. Film sa môže pochváliť krásnou animáciou zimy, ide z neho chlad. Najmilšia postavička je snehuliak Olaf a jeho túžba po lete. Pekná ústredná pesnička. ()

ruzmim

Na můj vkus příliš uřvaná pohádka s velkým množstvím písní (není se co divit – tvůrce je stejný jako v pohádce Na vlásku, kde se taktéž zpívá o 106). Škoda jen, že postavička Olafa se objeví cca v půlce filmu. Ten zvedá kvalitu pohádky o 50% . Před filmem fantastická 3D ukázka Mickey Mause s efekty na kterých se vyřádily. Zasmál jsem se – to mi k životu stačí – 80%. ()

Blongie

Když jsem v kině zahlídla trailer na Ledové království, řekla jsem si: ,, To chci vidět, to bude sranda!!" Přišlo zklamání... Sice dojímavý příběh dvou sester, ale příliš mnoho zpěvu a sranda tak možná v druhé polovině filmu, kde se koněčně objevil sob Sven a sněhulák Olaf... Ale to nestačilo... ()

lulu37

Krásny a originálny animák, ktorý ma pohladil na duši aj rozosmial. Veľmi dobrý rozprávkový štart pred sviatkami :) ()

dzules

s ohledem na skutečnost, že Na Vlasku jsem dala 4 hvězdy musím tomuhle dát tři..není to tak dobré..ale je to klasika ()

HellFireFery

Ledové království skvěle plyne, ale negraduje. Stále jsem přemýšlel, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, ale nakonec musím za celkovou atmosféru, zpracování a humor dát čtyři. Je sice pravda, že vše zůstalo na půli cesty (zejména sněhulák Olaf mohl dostat mnohem více prostoru), ale i tak se u něho (zejména mladší) diváci pobaví. Úvodní chlapské chorály mi nahnaly husí kůži a očekával jsem parádní podívanou. Skladeb však začalo přibývat a některé tam být opravdu nemusely, ale nakonec musím uznat, že jsem se bavil. Jen jsem čekal o něco více. ()

Safa Daniel

Hezký rodinná pohádka, ale na můj vkus by v první polovině mohli omezit zpěv. ;-) Nebo tomu začněte říkat animovaný muzikál. ()

AARONN

Bohužel mi připadá, jakoby byl scénář napsán v době pauzy řidiče autobusu. Zápletka není defacto žádná a vtáhnutí do děje, je skoro neznatelné. Občas pobaví Olaf (sněhulák, který miluje léto) a Sven, sob, který mi naprosto věrohodně připomíná mého psa. 35%.. ()

lobo87

Výborná animácia, krásny príbeh a to pravé vianočné naladenie. Je to taká zimná verzia Na vlásku. A to sa mi páči... 75% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood